GALERII: armastatud tippkirurg Toomas Sulling esitles oma kauaoodatud raamatut “Südamega südamest”

Kirjastuselt Pilgrim ilmus tippkirurgi, dr Toomas Sullingu kauaoodatud raamat “Südamega südamest”, kuhu on koondatud kokku tema poole sajandi töökogemus südametervisest. Vaata, kes käisid ja millised meeleolud valitsesid Toomas Sullingu raamatu esitlusel.

Õhtu täis armastust ja tänutunnet

Nägin täna saba. Järjekorda, millist polnud näinud juba aastaid, liiatigi veel raamatupoes. Kui aus olla, siis meenusid sõjaveteranist vanaisa õnnestunud katsed hankida eripileti alusel ENE või ENEKESE köiteid. Sappa seisma tuli minna juba enne kukke ja koitu, nii viie paiku, siis oli lootust väärt purpurset või tökatmusta kallihinnalist ja hinnatud köidet saada.

Aga täna, täna seisid inimesed, tänuliiguhtus silmis ja rõõmunaeratus näol, pikas, ussina vooklevas järjekorras Eesti kõige suuremas raamatupoes. Ja Tallinna Viru keskuse Rahva Raamatus ei olnud mitte karta, et raamatud otsa saaksid.

Sooviti isiklikult doktoriga sõna juttu ajada, korraks silma vaadata, tänada – emale, isale, abikaasale või iseendale “juurdesaadud aastate” eest.

Saba vookles kõigepealt kassasse ja sealt edasi dr Sullingu autogrammilauakese juurde. Ja kiitmise suhtes väga tagasihoidlik tohter muudkui kirjutas ja kirjutas ja kirjutas…

Selline austus ja armastus ei tule niisama. Selle nimel on palju ränka vaeva nähtud, aga mitte iialgi pole populaarseks saamine olnud meie südamekirurgia korüfee eesmärk. Dr Sulling on küll terasest tahtejõuga inimene, aga kogu saavutatu juures hr. Tagasihoidlikkus ise. Kõik on toimunud inimese terveks või tervemaks saamise nimel. See on olnud pool sajandit oma rahva kõige ehtsamat teenimist.

Mitte igal rahval pole sellist õnne, eriti veel mitte igal väikerahval – saada uhkust tunda maailmatasemel tippkirurgi, teerajaja ja nii suure algustähega inimese ees.Osakem siis olla tänulikud ja teenitult uhked!

Autor: Ursula Zimmermann

Raamatu esitlus Tartus laupäeval 25.11 kell 13 Tasku Rahva Raamatus

Avalik loeng südametervisest kolmapäeval 29.11 kell 16 Eesti Rahvusraamatukogus Tallinnas (Tõnismägi 2)

Uuri lähemalt Toomas Sullingu raamatu “Südamega südamest” kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Seotud