Need tegurid mõjutavad vee säilitamist kehas:
Ravimid
Teatud ravimite tarvitamine võib põhjustada vedeliku osakaalu suurenemist organismis. Lahendusena võid vähendada nende kogust, kuid kindlasti konsulteeri eelnevalt oma arstiga.
Veetarbimine
Kui jood liiga vähe vett, hakkab su keha seda hoopis rohkem salvestama. Et seda ära hoida, tarbi iga päev vähemalt kaheksa klaasi puhast vett.
Sool
Soola liigtarvitamine on kõige levinumaks põhjuseks, miks organism hakkab liiga palju vedelikku kinni hoidma. Et seda vältida, jäta oma menüüst välja kõik valmistoidud ning loe pakenditelt, kui palju soola tootes leidub. Söögivalmistamisel kasuta soola asemel alternatiivseid maitseaineid.
Süsivesikud
Kui soolatarbimise mõju on inimestele tavaliselt teada, siis vaid vähesed on kuulnud, et teatud süsivesikuterikaste toitude nagu saia ja valge riisi söömine põhjustab samuti vedeliku salvestumist organismis. Kui teraviljasöömist vältida, märkad kohe, kuidas punnis kõht kaob ja riided istuvad palju paremini seljas.
Stress
Liiga palju stressi põhjustab stressihormooni kortisooli vallandumist organismis, mistõttu hakkab keha vedelikku kinni hoidma. Stressi vähenemisele aitavad kaasa näiteks kvaliteetne uni, trenn, tervislik toitumine ja värske õhk.
Menstruatsioon
Naistele ei ole see mingi uudis, kuidas enne päevi tunneme ennast nagu täispuhutud õhupall ja võtame mitu kilo kaalus juurde. Õnneks läheb kõik kehasse kogutud liigne vesi menstruatsiooni vältel sealt jälle välja.
Mõnikord võib liigse vee salvestamine organismis olla põhjustatud ka tõsisematest haigustest. Kui sul on tihti näo või jäsemete tursumisega probleeme, siis konsulteeri kindlasti arstiga!
Allikas: 7 nõuannet neile, kel mureks liigne kehakaal
11 põhjust, miks su kehakaal ei lange
Probiootikumidest võib olla abi kehakaalu alandamisel