Esoteeriline filosoof Igor Mang: Eesti ja läänemaailma kriisi põhjus on see, et puudub õpetus, mis kõiki rahvaid ühendaks

Äsja ilmunud raamatust”Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused” leiab ka peatüki tähetarga vaimsetest õpetajatest ja mõttekaaslastest – Gunnar Aarma, Enn Vetemaa, Einar Laigna on vaid mõned neist. Tähetark leiab ka, et metafüüsika on intellektuaalsuse tipp ja õige mõte viib ühiskonna välja igast kriisist. Vanameistri pikemaid mõttearendusi elu, maailma ja astroloogia teemal kuuleb täna kell 14 Raadio 2 saates ” Hallo, Kosmos!”

Kui ma töötasin Pärnus sanatooriumis, suhtlesin palju Gunnar Aarmaga, käisin vabal ajal tema juures. Ta andis üht-teist mulle lugeda kaasa, suviti toimusid paastulaagrid, millest võtsin ka osa. Sinna tuli kokku huvitavaid inimesi kunstimaailmast, teadlasi, pedagooge, originaalseid tegelasi. Tutvusin Leo Normetiga, kes on helilooja, muusikateadlane ja professor, tema armsat abikaasat Sirje Normetit tundsin juba varem. Siis oli seal üks matemaatikaõpetajast Sõnn, tema tegi rekordeid paastumises. Kui teised paastusid viis päeva, mõni ainult ühe päeva, siis tema paastus 20 päeva. Sõnni põhjalikkus … Olen hiljem ka üksi kevadeti paaste teinud. Õhtuti olid alati diskussioonid, leppisime kokku, kes millisel õhtul mingi teema võtab. Vigala Sass rääkis ka seal. Paljud õhtud möödusid vaieldes. Ma vahel imestan, kui suur vaidleja ma noores eas olin, kohe tuliseks võisin minna!

Niiviisi sai seal paastulaagrites palju uusi tutvusi, diskussioonid teritasid intellekti ja andsid teadmisi. Füüsiline puhastumine lisaks. Kõndisin seal iga päev 20-30 kilomeetrit mööda mereranda kas Valgeranna või Häädemeeste poole. Mul olid sel ajal Uraani seisud väga tugevad, Uraan oli Kaaludes, taeva keskpunkti lähedal, sain sealt häid aspekte ja oli palju sõpradega suhtlemist.

Pärnus sanatooriumis töötades käisin kõikides sektides, mul oli huvi nende vastu. Baptistidega sain hästi läbi, metodisti koguduses tutvusin Heigo Ritsbekiga. Tema on nüüd anglokatoliku kiriku piiskop. Ma käisin ka Jehoova tunnistajate juures, aga need olid hullud, võtsid kogu mu astroloogiakirjanduse ära! Mul oli tegemist, et seda tagasi saada. Nad käisid minu juures ja ütlesid, et palve ei lähe, sest siin on nõiakirjandus, ja võtsid selle kaasa. Ma palvetasin öö läbi ja järgmisel päeval ütlesin neile, et jumal andis mulle selge sõnumi, et ma pean tegelema astroloogiaga – tähetargad hommikumaalt olid isegi piiblis. Nemad vaidlesid vastu, et ei, need olid astronoomid. Ütlesin, et sel ajal polnud astronoome ja astrolooge eraldi, tükk aega vaidlesime, aga lõpuks sain ikka kõik tagasi.

Need vaimsed otsingud ja duellid olid väga põnevad. Pärnu mudaravilas tutvusin ka Tallinna Nevski katedraali preestri isa Vladimiriga, Kaljukits Veevalaja lisamõjudega, väga intelligentne, erudeeritud ja heatahtlik. Tema ristis mind hiljem, 1980. aastal, samuti Ülla ja meie tütre. Vanemad ei õnnitlenud mind selle puhul, neile tundus see väga kummaline.

Sel ajal kui ma Olustveres õppisin, suhtlesin kirikuõpetaja Harri Haameriga. Tähistasime jõule tema juures. Ta küsis, kas ma kuulun juba kuningriiki. Ta oli selline klassikaline pastor.

Tähtkujudest ja nende omadustest rääkis televisioonis esmakordselt kirjanik Enn Vetemaa. Meie tutvusime 1970ndate algul, teda ka huvitas astroloogia ja temalt saadud raha eest paljundasin Kreutzwaldi raamatukogus astroloogiaraamatuid.

Vaimuliku ja ohvitseri Einar Laignaga tutvusin 1970ndatel Märjamaal. Ta rääkis väga põnevalt kirikuajaloost. Tihedamad sidemed olid mul temaga 1980ndatel. Käisin tal ka ükskord abiks, kui ta ehitas sepikoda, et mõõkasid taguda. Sel ajal hakkasin aru saama, mis on metafüüsika ja selle printsiibid. See on intellektuaalsuse tipp. Need, kes seda mõistavad, ongi vaimne eliit. Mul on tugev vajadus kuuluda kokku ühiskonna intellektuaalse eliidiga. Õige mõte viib ühiskonna välja igast probleemist. Mõtteid on palju, aga mõni neist on õige, aga seda, milline on õige, võivad öelda intelligentsed inimesed. Ja intellekt on sootu. Siit ka põhjus, miks intelligentne naine on alati ka mehelik ja intelligentne mees alati natuke naiselik. Intellekt vähendab soolist erinemist, sest rõhutab puhtinimlikku alget ja vähendab bioloogiat.

Mina ei usu ega usalda tavainimest, kes on tarbija. Täna nii ja homme naa, eile oli kommunist, täna on liberaal, homme monarhist – vastavalt oludele. Ma usun prohveteid, müstikuid, geeniusi, poeete, kes väljendavad kõrgema maailma tahet. Seega ma usun ja usaldan vähemust.

Kogu aeg on kriisid, nii ühiskonnas kui ka inimestel. Ka kõige tervem inimene võib haigestuda ja siis on vaja ravida. Seda saab teha see, kes on seda õppinud. Kriis on nagu haigus, haigus ongi kriis. Sa oled kas terve või haige või kõigud seal vahepeal. Kusjuures haigusi ei ravi mitte farmaatsia, vaid puhas keskkond. Tänapäeva kriisid on keerulisemad ja kriisi põhjuseni ei jõuta, sest iga institutsioon näeb asja ainult oma seisukohast. Näiteks toortoitlasest riigikogulane leidis, et Riigikogu töö ei edene hästi sellepärast, et liikmed ei söö piisavalt porgandit. Igaüks näeb asja oma seisukohalt, majandusinimesed oma seisukohalt, juristid oma seisukohalt. Ainult filosoof oskab öelda kõikide nimel, kuna ta näeb suurt pilti. Filosoof on religiooni piirimail, ta mõistab selle tähendust. Mina pean ennast esoteeriliseks filosoofiks. Sellepärast ma oskangi öelda, et Eesti ja läänemaailma kriisi põhjus on see, et puudub õpetus, mis kõiki rahvaid ühendaks. Religioon hõlmab kõiki ja see annab eelise islamimaailmale, nemad tahavad kalifaati, see ühendab neid. Uusaja materialistlikud positivistlikud filosoofid, kes tegelikult ei vääri filosoofi nime, rääkisid valjuhäälselt, et meil ei ole taevast vaja, tegeleme maiste asjadega. Aga see on ainult ühe seisuse seisukoht!

Igor Mangi mõtted kogus raamatukaante vahele Triin Tammert

Katkend pärineb kirjastuselt Pilgrim äsja ilmunud raamatust “Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused”.

Kuula Igor Mangi mõtteid oma elust, metafüüsikast, astroloogiast ja prognoose Trumpile, Putiline, Kaljulaidile ja järgnevaks aastaks täna kell 14 Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!” ja SIIT.

*
Igor Mangi elulooraamat ei ole elulooraamat selle traditsioonilises tähenduses. Selles on küll kirjas Eesti kuulsaima astroloogi Igor Mangi maagiline ja värvikas elukäik ja kujunemislugu, aga samavõrd on see astroloogiaõpik, pärast mille läbilugemist on igaüks varustatud tööriistadega, mille abil oma isiklikku sünnikaarti tõlgendada ja enda olemust tunnetada. Raamatu viimane osa sisaldab müstikust ja romantikust astroloogi mõtisklusi.

“See raamat saab huvi pakkuda eelkõige neile, kes oskavad mõelda tõeliselt, see tähendab kõrgetes kategooriates. Nii inimese kui ka kogu ühiskonna eesmärk on teadvuse avardamine, kuna teadvus on kõige tähtsam ja vastutusrikkam osa inimpsüühikast. teadvus on psüühika kaudu seotud lõpmatusega, mis pole midagi muud kui info-ookean, isegi rohkem kui ookean, kuna tegemist on lõpmatusega. Psüühikat võib nimetada ka hingeks. Iga inimese mina on kordumatu, unikaalne, aga see on alati seesama mina, lihtsalt erinevates olukordades.”- Igor Mang

Seotud