Esimene asi, mida kõik naised meeste juures otsivad, on just see!

Mida kõik naised ühe mehe juures kõige enam ihaldavad? Muskleid? Et oleks pikk ja ilus ja valgel hobusel? Ei, sugugi mitte. Esimene asi, mida naised otsivad, on väga lihtne: usaldusväärsus. Just nimelt, usaldusväärsus. Aga enne kui sa endale õlale patsutama hakkad ja raamatu nurka viskad, sest sa tead, et su naine teab, et sind võib usaldada, pea veidi hoogu. Usaldusväärsus ei tähenda ainult seda, kas sa oled naistemees või kas sa oled pikas suhtes või kas sa oled olnud truu või mitte. Need kõik on ka olulised asjad, kuid neist ei piisa.

Usaldus mehe ja naise suhetes põhineb sellel, kas sa oled see, kellena end esitled, ja teed, mida lubanud oled. Kas sulle võib loota, kas sinuga võib arvestada ja kas sa oled ehe (lisaks muidugi ka heade hügieeniharjumustega).

Miks on usaldusväärsus nii oluline? Miks just see omadus naise südame põksuma paneb? Mõtle hetkeks. Läbi ajaloo on naise ja ta laste turvalisus ja heaolu sõltunud partneri usaldusväärsusest. Samas pole see ka mingi arhailine igand. Paljudest mõjuritest on just isa kõige määravama tähtsusega faktor laste tervise ja edukuse väljakujunemises. Kui isa laste kasvatamises ei osale, jääb laps viis korda suurema tõenäosusega virelema vaesusesse, kolm korda suurema tõenäosusega läheb tal koolis halvasti ning kaks korda tõenäolisemalt tekib tal emotsionaalseid ja käitumuslikke häireid, probleeme narkootikumide ja kuritegevusega ning ta võib kalduda enesetapule.

Meeste olemasolu on määrava tähtsusega. Ja mehed on nii naiste kui laste jaoks tohutult olulised, seega on täiesti loogiline, et naised otsivad usaldusväärseid mehi.

Võib-olla sa nüüd ütled „A me alles tutvusime“ või „Ma tahan temaga ainult kohtingule minna“. Kuid teadvustades naise sügavamaid ja evolutsioonilisi vajadusi, on sul ehk lihtsam võita naise südant kas üheks õhtuks või terveks eluks. Lihtsalt pea meeles, et isegi kui ta teadlikult sellele ei mõtle, küsib ta endalt: „On temaga turvaline? Kas ma saan temaga arvestada? On ta usaldusväärne? Kas tema peale saab loota?“

Naised peavad tuletõrjujaid seksikaks täiesti arusaadavatel põhjustel. (Ja sel pole vuntsidega midagi pistmist.) Tuletõrjujad on kõigi nende omaduste elavad kehastused. Nad on Kangelased. Ka sina võid selleks saada.

Just seepärast on need sümboolsed hoolimist ja hoolivust väljendavad tegevused, mida vanaema sulle kunagi õpetas, tegelikult niivõrd olulised. Ukse avamine, naise jaoks tooli laua alt välja tõmbamine, liiklusepoolsel küljel kõndimine kõnniteel (ilma naljata) – kõik need žestid näitavad, et sa hoolid oma kaaslasest ja oled valmis teda kaitsma.

Olles punktuaalne ja täites oma lubadusi, edastad sa sõnumit: „Sa võid mind usaldada“. Mõned inimesed imetlevad seda, teised peavad vanamoodsalt rüütellikuks, kuid reaalsuses saadad sa välja signaale oma usaldusväärsusest. Kuid usaldusväärsus pole pelk naise keha ja ta laste turvamine. See on ka ta südame õrnalt hoidmine.

Allikas: John Gottman, PhD, Julie Schwartz Gottman, PhD, jtMida naised tahavad. Käsiraamat meestele“, kirjastus Pilgrim

Seotud