Erektsioonihäire ja süda

Erektsioonihäire on tekkiva südame ja veresoonkonna haiguste üks esmaseid tunnuseid. Erektsioonihäire tekkimisel peaks kindlasti kontrollima oma südame tervist.

Erektsioonihäiret esineb umbes 60%-l kardiovaskulaarsete haigustega patsientidest. Erektsioonihäire on tekkiva südame ja veresoonkonna haiguste üks esmaseid tunnuseid. Erektsioonihäire tekkimisel peaks kindlasti kontrollima oma südame tervist. Erektsioonihäirel ja südamehäiretel on palju ühised riskifaktoreid. Mõlema haiguse sagedaseimaks põhjustajaks on ateroskleroos ehk veresoonte lupjumine.

Lisaks on ühisteks riskifaktoriteks suitsetamine, kõrge vererõhk, diabeet ja ülekaalulisus. Mees, kes on 50-aastane ja kes ei suitseta, ei põe suhkruhaigust ja kellel puuduvad eelnevalt kaebused südame osas, on risk müokardiinfarktiks 2 tundi peale seksi 2,5 juhtu ühe miljoni mehe kohta, sama vanal eelnevate riskifaktoritega mehel 29 juhtu ühe miljoni mehe kohta.

Uuringute alusel on leitud, et seksuaalelu võib suurendada isheemiliste kaebuste riski meestel, kes on eelnevalt põdenud südamehaigusi.

Erektsioonihäire ravimid ei suurenda uuringute alusel kardiovaskulaarset riski, seega võivad ka südamehaigusi põdevad mehed kasutada samu ravimeid, mida kasutavad terved erektsiooniprobleemidega mehed. Kuid on erandeid: · verevedeldaja varfariin võib põhjustada süsteravimite korral verejooksu, vaakumravi järgselt võib tekkida verevalum · täielikuks erektsioonihäire ravimite kasutamise vastunäidustuseks on samaaegne nitraate sisaldavate vererõhuravimite manustamine

Tähelepanu: Kui sul esineb seksi ajal valu rinnus, peapööritus või iiveldushoog, võta koheselt ühendust arstiga ja räägi oma probleemist.

Allikas: www.mees.eu

 

 

Seotud