Energiameister José D. Figueroa Garcia toob laia avalikkuse eest varjatud teadmised eestlasteni

Selleks, et õpetada tervendajaid, reiki-meistreid ja teisi esoteerilisi õpetajaid, peab omama teadmisi, mis pole laiale üldsusele kättesaadavad olnud. Peab omama oskusi, mida esoteerilistel baaskoolitustel ei õpetata ja tehnikaid, mis on iidsetest aegadest saadik vaid suusõnaliselt väljavalitutele edasi antud, olema õigel ajal õiges kohas ning uskuma, et kui õpilane on valmis, siis tuleb ka õpetaja. Hispaanlase José D. Figueroa Garcia elu on olnud just selline – õiged õpetajad ja haruldased õpetused, mis on viinud ta täna eriliste intuitsiooni, empaatia ja teadlikkus-tervenduse meistriklassi kursusteni.

José D. Figueroa Garcia on tuntud üle maailma. Ta rändab ringi, elab peamiselt kuu kaupa mõnes riigis ja viib läbi kursuseid ning individuaalseid tervendusseansse, kus kasutab ka holistilist ja loodusteraapiat. José naudib oma teadmiste jagamist juba tervendamise ja reikiga tegelevatele inimestele, kuid rõhutab, et nii grupikursusele kui individuaalseansile on oodatud ka kõik algajad.

Iga tema õpetus põhineb lihtsal loogikal ja selgel sõnal, mis teeb selle arusaadavaks kõigile. Tema peamised õpetatavad teemad keskenduvad tervendusele, Vaimule ja reaalsusele, hõlmates ka intuitsiooni, kaastunnet ja teadlikkust. See on teekond nii ida kui ka lääne traditsioonide salajastesse õpetustesse, mis on väravaks Pühale Maagiale. “Ma garanteerin, et väga palju uut infot saavad ka need, kes on juba pikki aastaid esoteerilise ja energeetilise maailmaga tegelenud,” ütleb José enesekindlalt.

Enesekindluseks on ka põhjust, sest José elutee on olnud põnev ja viinud teda kokku selliste õpetajate ning meistritega, kes on temaga jaganud iidseid, avaldamata ja fundamentaalseid teadmisi, oskusi ja tehnikaid. Jaganud just selliseid teadmisi, mida antakse edasi vaid suusõnaliselt ja mida pole talletatud paberile, et see poleks kättesaadav igaühele.

Nagu paljud teised vaimse maailma huvilised, nii on ka José läbi lugenud enamuse raamatupoodidest kättesaadavatest esoteerilistest raamatutest ja teab, et õpetajatelt saadud teadmised on palju terviklikumad, mahukamad ja sügavamad. Need pole kuskil kirjas ja seetõttu nn tavainimene niisama lihtsalt nendeni ka ei jõua. Kuidas José jõudis?

José D. Figueroa Garcia

Baasteadmised juba koolist

Ta oli alles 14-aastane poiss, kui adus, et näeb, tunneb ja tajub rohkem, kui teised temaealised ning et elu on palju enamat kui lihtsalt koolis õpetatu. Ta tundis, aga ei osanud oma tundeid sõnadesse panna. “Juhuse” tahtel vahetas ta just siis kooli ning uues koolis märkas üks õpetaja José potentsiaali. Kiirelt tegi ta midagi ebatavalist – hakkas õppeprogrammi osana õpetama esoteerika teooriat, tänu millele omandas mees kahe aasta vältel esoteerilise maailma baasteadmised. “Kui ma enne tundsin, siis nüüd oskasin oma tundeid ka sõnadesse panna,” võtab José kokku.

Pärast põhikooli läks José õppima gümnaasiumisse, kus taaskord läbi saatuse (või ettemääratuse) sattus tema teele teistsugune õpetaja, entusiastlik praktik. Esimest energeetilist tervenduskogemust sai José tunda omaenda jala peal, mil uus õpetaja ravis kätega terveks korvpallist saadud vigastuse ja José sai omal jalal kokkulepitud operatsiooniaega tühistama minna. Energiatöö vaimustas ja nii sukeldus ta mitmeks aastaks koostöös uue õpetaja energeetilisse praktikamaailma, puutudes esimest korda kokku ka reikiga.

Kaks aastat kestnud energiate õppimine tõi kaasa väga palju uusi teadmisi ja praktikaid, kuid paraku polnud kõik praktilised tegemised soovitud tulemustega. Energiatega peab olema ettevaatlik ja mitte iga meetod pole puhas. “On asju, mida ei tasu teha ja kohti, kuhu ei tasu oma nina toppida,” ütleb ta hoiatuseks. Kõige enam toob negatiivseid või mittesoovitud tulemusi ebateadlikkus ja tervikpildi puudumine, mis José kogemusele põhinedes on praegu väga valdav. Inimesed õpivad paar kuud, heal juhul paar aastat reikit või mõnd muud energeetilist tervendamist ja asuvad töötama, kuid tegelikult on nendest teadmistest vähe.

Reiki leidis ta ikka üles

Nii jättis ka José kogu energeetilise ja esoteerilise maailma 18-aastaselt tagaplaanile, keskendudes nn tavalisele elule. Töötas, reisis, rajas karjääri. Kui elukeeris ta ajakirjanikuna Londonisse elama viis, siis leidis 36-aastane meesterahvas taaskord juhuse tahtel reikimeistri, kes ta jällekord energiatöö poole suunas. 3,5-aastane õpe oli intensiivne, sest nõudis igapäevast reiki praktiseerimist.

Eneselegi märkamatult muutus José selles üsnagi heaks, sest erinevalt teistest reikikursusel osalejatest oli temal sügavamad baasteadmised, mida oli saanud 14-aastaselt oma esimeselt õpetajalt. See andis talle oskuse näha asju suuremalt ja terviklikumalt, ta tunnetus oli parem ja tulemused reaalsemad. Tema juurde seansile tulijate järjekord kasvas kiiresti.

Kaks päeva pärast reiki meistriklassi läbimist toimus tõeliselt ootamatu kohtumine – José ees seisis ühtäkki tema esimene õpetaja, kellega oli suhtlus pikkadeks aastateks soiku vajunud. “Õpetajale oli tulnud sõnum, et ta peab mu üles otsima ning seda ta tegi. Pärast mu elukäigu ja õpituga tutvumist ütles ta, et olen valmis. Ta jagas minuga oma iidseid suusõnaliselt edasiantavaid teadmisi ja selle kaudu viis mind hoopis uuele tasandile,” meenutab Jose oma järgmise 3-aastase õppeperioodi algust.

Koos oma meistrist õpetajaga sukeldus ta iidsete esoteeriliste traditsioonide maailma, külastas Jaapanit ja Tiibetit ning veetis neis riikides mitmeid kuid, õppides vaimset pärandit. Tänu õnnelikele “juhustele” ning põikpäisele sihikindlusele jõudis José välja õpetuste juurteni – tõeliste meistriteni, kes tavaliselt võõrastele kättesaamatuks jäävad.

Tänu sügavatele ja laiahaardelistele teadmistele hakkas José aina enam reikit praktiseerima. Elu liikus individuaalseanssidelt edasi reikikursusteni, kuhu üha sagedamini hakkasid kogunema teised reikimeistrid, et Josélt uusi, raamatutest kättesaadamatuid teadmisi õppida. “Alguses õpetasin ma ainult reikit ja puudutasin esoteerilisi traditsioone põgusalt. Osalejate huvi selle valdkonna vastu aga aina kasvas ja alles hiljuti andsin ma endale loa hakata läbi viima ka teadlikkuse ja esoteerika kursuseid,” räägib tervendaja.

Läbi pika teekonna oma tõelise ülesandeni

Ja nüüd ongi José leidnud ameti, mille jaoks ta siia maailma sündis. Tal oli priviligeeritud võimalus jõuda erinevate õpetuste juurteni, omandada tuumikteadmised ja saada vägi, mida jagatakse vaid väljavalitutele. Tema ülesanne on oma teadmisi, oskusi ja kogemusi edasi anda suusõnaliselt, just nagu ta ise oli neid õppinud, aga ka läbi reiki energeetiliselt. Eesmärk on arendada inimeste intuitsiooni kõrgeima potentsiaalini ja aidata tajuda reaalsust sellisena, nagu see tegelikult on, mitte sellisena, nagu on meie uskumused reaalsuse kohta. “Sest probleemkoht on selles, et meie tänased uskumused põhinevad läänelikel raamatutel ja pinnapealsetel õpetustel, mis ei jaga inimestega mitmeid varjatud nüansse, salajasi teadmisi või jätavad teadlikult mingid osad rääkimata,” ütleb ta.

José D. Figueroa Garcia kursused on teekond teadlikusse ja teadvuslikkusesse, transpersonaalsesse psühholoogiasse, iidsesse maagiasse ja tänapäeva tervendusse, ühendades need kõik ühtseks loogiliseks ja lihtsasti arusaadavaks tervikuks. “Inimesed, kes on kokku puutunud erinevate esoteeriliste õpetustega, saavad aru, et neile on jagatud vaid killukesi tervikpildist, mis nüüd kokku hakkab minema,” ütleb José.

Tervikpilt moodustub transpersonaalse psühholoogia ning taoistliku ja budistliku mõtteviisi baasil, et mõista laiemalt asjade olemust. Kursusel saab ka analüüsitud ja käsitletud tervenduse varjatud tegelikkus ning universumi ja reiki salajased seadused. Ka haigusi seletab ta lahti šamanistlikust, psühholoogilisest ja meditsiinilisest vaatenurgast, mis annab levinud arusaamadele täiesti uue vaatenurga.

José D. Figueroa Garcia põhjalik “Intuitsiooni, kaastunde ja teadlikkuse” kursus jaguneb mitmesse moodulisse. Esimene kestab 4 päeva ja käsitleb teiste seas järgmisi teemasid:

– Külgetõmbeseadus – mida sa pole varem kuulnud, selle ohud tervendajatele, energiatöö tegijatele ja kuidas neid ohtusid vältida
– Külgetõmbeseaduse inetu kaksikõde: vastupanuseadus
– Kolmas reaalsuse seadus: miks entroopia on kõige aluseks
– Karma, karistus ja kannatamise müsteeriumid
– Jaapani iidsed traditsioonid, reiki saladused ja lääne esoteerilised ordud
– Intuitiivse tervendaja äratamine ja avastamine
– Jaapani praktika 3 juveeli, Tiibeti 9 hingeväravat ja mida sa pole kunagi kuulnud tšakratest. Uus vaatenurk tervendamise kohta

Põhilised teemad, mida José ravib: stress, ärevus, foobiad, depressioon, sõltuvused, madal enesehinnang, kroonilised haigused, seksuaalsed probleemid (anorgasmia, vaginiit), trauma vabastamine.

28.11.2017 kell 19.00 Hinge õppetunnid, karma väljakutsed ja universaalsed kingitused

1.12.2017 kell 19.15 Tervendamise müsteeriumid Jose D. Figueroa Garciaga

5.12.2017 kell 19.00 Inglite kohalolu – tervendusõhtu Jose D. Figueroa Garciaga

7-10.12.2017 Intuitsioon, empaatia ja teadlikkus – tervenduse meistriklass

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.