Energiakriis kimbutab? Siin on 12 tegurit, mis võivad seda põhjustada

Mis põhjustavad häireid energiatootmises ehk ainevahetuses? Üks ja täpne vastus oleks, et hapestumise põhjus on hapnikupuudus. Hapnikunäljani viib väga palju erinevaid protsesse, ka saastunud keskkonna tagajärjel tekkinud õhus sisalduva hapniku langus, kirjutab Riina Raudsik oma raamatus”Kuidas olla terve?”.

Energiakriisi tekkimise põhjused on järgmised:

1. Kui keha ei saa rakkudele omast vett ja vajalikke mineraale. Toidust ei õnnestu neid kahjuks enam ammutada pidevalt suureneva kemikaalidekoormuse tõttu, sest kemikaalid tapavad mikroorganisme mullas. Veres pole piisavalt vett ja suur osa kapillaaristikust on suletud, et säilitada verevoolu eluliselt tähtsates elundites, nagu süda, maks, neerud, kopsud, põrn. Suletud kapillaaristiku alal ei saa koed hapnikku, seal angeb kudede pH.

2. Kui pole materjali, mille lammutamisest energiat saada. Õnneks nälga meie inimesed vast enam kannatama ei pea, aga rakkude “nälga” toitainete vähesuse tõttu toiduainetes või nende imendumise häire tõttu soolestikust esineb palju.

3. Kui pole piisavalt ensüüme, mis toitaineid lammutaksid. Selline olukord tekib liigsest toitude töötlemisest, probiootiliste bakterite ja nende postbiootiliste metaboliitide puudusest toiduainetes. Abiks oleks enda kääritatud toitude tarbimine: hapukapsas, hapukurgid, kääritatud juurviljad ja seened, kääritatud joogid.

4. Kui pole vitamiine, mis ensüüme aktiveeriksid. Jällegi liigne töödeldud toidu tarbimine.

5. Magustatud toitudega liialdamine. Liigne magus hapestab keha, põhjustab rasvumist ja haigusi, laseb võimule nn halvad bakterid.

6. Kui ei saa proportsionaalselt erinevaid toitaineid (süsivesikud, rasvad, valgud, mineraalid, fütoained jne).

7. Bakterite vähesuse tõttu toiduainetes ja soolestikus. Sageli on põhjuseks mulla mikroorganismide ja bakterite hävitamine keemiliste tõrjevahenditega ja toiduainete töötlemine, sealhulgas ka kemikaalidega.

8. Kui kulutame rohkem energiat, kui saame.

9. Imendumishäire soolestiku seinast. Imendumine ehk toitainete omastamine on sama oluline kui nende toitainete olemasolu toidus. Seega võib öelda, et me oleme mitte ainult see, mida sööme, vaid oleme see, mida omastame. Häire võib tekkida, kui soolestikust pääseb verre suuremaid toiduosakesi, kui meil on kõrge raskmetallide sisaldus toidus või vees, kui meil esineb nn lekkiv sool, kui kasutame liiga kaua soolhappe sünteesi blokeerivaid maokaitseid jms.

10. Kui parasiidid tarbivad meie eest vajalikke aineid. Parasiitide alla kuuluvad ka viirused, nn halvad bakterid, kuid ka erinevad ussnugilised, kelle elutegevuse käigus eritatud toksiinid tekitavad kehas mürgistusnähte ja koormavad maksa tööd, samuti võivad tekitada psühhoose, mida ei saa ravida antipsühhootikumidega. Oluline on aru saada, miks inimesel on psüühikahäire.

11. Kui taimekaitsevahenditega töödeldud taimed ja viljad sisaldavad glüfosaati, mis halvab kehabakterite ainevahetusprotsesse.

12. Kui on stress, mis toimib autonoomse närvisüsteemi kaudu ja kütab üle meie ainevahetuse, pidurdades seedeprotsesse ja takistades ainevahetuslike toimingute lõpuleviimist, mis omakorda langetab erinevate kudede pH-d.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Riina Raudsiku raamatust “Kuidas olla terve?”.

PILGRIMI ERAKORRALINE VEEBIBUUM! 💥

Eriline aeg loob erilised hinnad – aprillikuus leiab püsiklient PILGRIMI E-POEST väärt lugemist KUNI -80% SOODSAMALT!

Telli koju mugavalt ja kontaktivabalt: https://pilgrim.ee/raamatud.html

Seotud