Emotsioonide paitus

Emotsioonidel on meie elus erakordselt suur mõju. Selleks, et kogeda häid ja rahuldustpakkuvaid tundeid, saame ise paljuski teadlikult kaasa aidata. Sellega loome endale ise elu, mis laseb meil kasvada, areneda ja õnnelik olla.

Toites oma emotsioonidekeha, õpid olema oma emotsioonide peremees. Enda emotsioonikeha toitmiseks on hea pöörata tähelepanu seitsmele vajadusele. Need vajadused on:

Ilu
Looming
Enesekindlus
Kuuluvustunne
Lootus
Kiindumustunne
Eesmärgid, ülesanded

Esimesena annab meile hingetoitu ILU. Nii see ilu, mida tunnetame, kui see ilu, mida näeme oma silmadega. Ilu tajumine rahustab meie mõistust ja aitab füüsilisel kehal end lõdvaks lasta.

Tunneta seda joovastavat tunnet, mida koged kui näed midagi vapustavalt ilusat. See liigutab Sind ja tungib Su hinge. Sind valdab tugev rahulolutunne – õnnetunne, nagu maailmas oleks kõik hästi.

Kui elad südamest juhindudes, näed armastust ning ilu kõiges ja kõigis. Looduse täiuslik ilu annab toitu Su emotsioonidekehale. Samuti tunnista iseenda sisemist ja välist ilu ning võta rõõmuga vastu kõik komplimendid 🙂

Teine oluline vajadus ilu kogemise kõrval on vajadus LUUA. Looming on Sinu individuaalsuse, sinu olemuse väljenduseks.

Kui Sinu elus jääb vajaka võimalusi loomingulisele eneseväljendusele, siis avaldab see negatiivset mõju Su tervisele. Iga inimene on õnnistatud eriliste annete ja võimetega, mis on omased ainult talle.

Loomingulisust saad põimida igasse tegevusse, otsides oma argitöös loovama lähenemise võimalusi, tehes süüa väga loovalt ja armastusega, minnes kunstikursusele lihtsalt iseenda jaoks looma, tantsida, kirjutada raamat oma lõbuks ja iseenda arengu jaoks. Luua lihtsalt loomisrõõmust!

Kolmas vajadus on seotud ENESEKINDLUSEGA. Enesekindlus on seotud võimega end vabalt väljendada ja olla teistega avameelne, kartmata, et meid hukka mõistetakse.

Endas tõeliselt kindel inimene usaldab oma sisemist täiust, ta usub sellesse ja ei karda seepärast näida ka ebatäiuslikuna. Selline olek äratab teistes usalduse ja loob julguse avaneda. Kui me ei mõista kohut iseenda üle, siis ei mõista meie üle kohut ka teised.

Neljandaks emotsioonikeha toitmise võimaluseks on KUULUVUSTUNDE rahuldamine. Kuuluvustunne on seotud teadmisega, et olen millegi osa. Kui teadvustame, et kuulume kuhugi, siis annab see meile jõudu ja tunde, et kõik on korras ja hästi.

Kuuluvustunne tuleb meie endi seest! Ainult Sinust endast sõltub, kas võtad elust aktiivselt osa või mitte. Ainult Sina ise valid millal ja kuhu kuulud.

Maailm kuulub igaühele meist ja Sinu koht on seal, kus Sa asuda tahad. Keegi ei saa Sind kusagile minema ajada, kõik sõltub Sinust endast.

Viiendaks on tõeliselt oluline LOOTUS. Lootus on “valgus tunneli lõpus.” Mis iganes takistus me teele ei tule, siis tead Sa ometi – väljapääs on olemas! Sa lähed edasi valguse poole – vabaduse poole.

Püüa mõista, et kõik Su elus toimub alati parema nimel. Mida Sa praegu ka ei kogeks – see on osaks Su arengust, see on õppimine, kogemus.

Kui lähed edasi ja kasvad, siis saab Su sees olema rohkem valgust, rohkem soojust, rohkem armastust. Hoia alati lootus endaga!

Kuues vajadus on KIINDUMUS. Kiindumuse väljendamiseks on palju erinevaid viise: puudutus, toetav sõna, kingitus, lilled, komplimendid, pisikesed/suured teod, soe naeratus…

Lõikad seda, mida oled külvanud. Ja kunagi pole hilja hakata külvama seda, mida tahad lõigata 🙂 Kui tunned, et Su elus on vähe kiindumustunnet, siis pane kiindumuse ja armastuse energia voolama, jaga seda ja võta rõõmuga vastu!

Seitsmendaks on väga olulised iseenda seatud EESMÄRGID JA ÜLESANDED. Hommikul äratavad Su kavatsused ja püüdlused Sind voodist üles.

Kui elad seadmata enda ette ülesandeid, siis Su eluenergia seiskub, ta ei voola enam, sest pole kuhugi voolata. Eesmärgi olemasolu tõstab Su olemise kvaliteeti, see muutub eluks.

Ära karda enda ette eesmärke seada, Sa saad neid alati muuta. Veendu lihtsalt, et liigud ikka edasi.

Oluline on teha ka vahet eesmärkide ja soovide vahel. Eesmärgid kasvavad soovist välja – tegutsema asudes muudad Sa oma soovi eesmärgiks. Unistus muutub reaalsuseks, kui muudad selle oma sihiks, eesmärgiks.

Ole täis energiat ja tunneta selgelt oma sihti ning ole samas paindlik selle saavutamise teekonnal.

Uus ajastu on algamas ja see baseerub olemise, mitte omamise filosoofiale.

Ole õnnelik,

tee seda, mida tahad teha,

ja saad selle, mida tahad saada.

Vabane ja kasva. Keskendu õnnelik olemisele – PRAEGU!

Rõõmsat oma elu loomist Sulle!


Autor: Jaana Ojakäär

Seotud