Emotsioonid ja organid: nende omavaheline seotus ja kuidas ise end selle teadmise abil tervendada?

Kindlasti oled kuulnud hiina meditsiini energiakanalitest ehk meridiaanidest, mis inimese keha läbivad. Need on seotud konkreetsete organitega ja terapeudid-arstid kasutavad neid punkte, et nõelte, käe, pulga vm abil manipuleerides taastada organismi tasakaal ja taasluua tervis. Loe, kuidas saad ise läbi viia tervist parandavaid tehnikaid.

Milline emotsioon on seotud millise organiga ja kuidas ise end selle teadmise abil tervendada?

Hiina meditsiini meridiaaniteooriatega haakub üks uuema aja (psühho)teraapia vorm – emotsionaalne akupunktuur ehk koputamisteraapia ehk emotsionaalse vabaduse tehnika, kus näpuotstega teatud meridiaani otspunktidele koputamist (ning afirmatsioonide kordamist) kasutatakse teatud emotsioonide vabastamiseks ja leevendamiseks.

Koputamisteraapia aitab vabastada mineviku traumasid ja vanu läbielamisi, piinavaid emotsioone, piiravaid uskumusi ja häirivaid mustreid viisil, mis “ühendavad lahti” ebameeldiva mineviku sündmuse ja sellega seotud emotsiooni. Nii jääb mällu vaid õrn vari läbielatust ja vanad traumad ei sega enam igapäevaelu, isegi alateadlikult mitte.

Koputamisteraapia ei ole kuigi keeruline, kuid vajab siiski eelteadmisi, et emotsioonide vabastamine ja tervenemine oleks tagatud maksimaalselt. Siiski on võimalik ka kodus igapäevaselt luua rohkem meelerahu teatud meridiaanipunkte ise näpuotstega mõjutades – koputades.

Olgu siinkohal ära toodud organite ja emotsioonide omavahelised seosed ning meridiaani otspunktide asukohad. Proovi – kas nendele kohtadele õrnalt koputamine aitab konkreetseid emotsioone leevendada?

ORGAN NEGATIIVNE EMOTSIOON, MILLEGA SEE ORGAN SEOTUD ON TULEMUS, MIS ILMNEB KOPUTADES VASTAVAT MERIDIAANI KOPUTAMISE KOHT, EHK MERIDIAANI OTSPUNKT
Kopsud Lein, kurbus, sallimatus, hirm Kurbuse ja leinatunde vähenemine, üldine masenduse ja hirmu vähendamise punkt Pöidla välimine serv, küüne juures
Maks Viha, vastupanu Viha vähenemine U 2 sõrme rinnanibust allpool, kus ribid on tunda
Neerud Hirm, läbikukkumine Tahtejõu ja julguse loomine Rangluu alune “lohuke”
Sapipõis Depressioon, vimm Meelerahu loomine, selgete mõtete loomine Silma välisnurk
Peensool Hülgamine, mahajäetus, kurbus Enesekindluse suurenemine Käe väline serv, “karatelöögi” koht
Põrn, pankreas Mure, madal enesehinnang Parema konsentratisooni loomine, mure vähenemine Kaenlaaugust u nelja sõrme võrra allpool
Põis Argus, frustratsioon Julguse ja energia suurenemine Kulmu sisenurk
Süda Kurbus, šokk, ka viha Empaatia ja kaastunde loomine Väikese sõrme sisekülg küüne juures
Magu Vastikus, meeleheide, sõltuvus, hirm Iivelduse ja ebamugavustunde leevendumine, ärevuse ja sõltuvuse vähenemine Silma all asuv luu
Jämesool Jäikus, süütunne Nii füüsilise kui vaimse stressi ning melanhoolia vähenemine Nimetissõrme välimine serv küüne juures

Tabelist on puudu organitega otseselt mitteseotud meridiaanid: keskmise sõrme juures asuv südamepaunameridiaani punkt ja väikese sõrme ja sõrmusesõrme vahel asuv kolmiksoojendimeridiaani punkt, mis on siis vastavalt head enesekindluse taasloomiseks; ja depressiooni ning füüsilise valu leevendamiseks.

Lisaks on veel 2 keha keskjoonega seotud meridiaani, mis on samamoodi väga olulised. Taga-keskmeridiaani punkt (nina all lohukeses) aitab ärevust ja paanikat leevendada ja ees-keskmeridiaani punkt (alahuule all) aitab leevendada häbi ja läbi töötada sünnitraumasid.

Kuidas siis ise end aidata?

Kui sulle teeb muret mõni tervisehäda, mis seotud mõne konkreetse organiga, saad kasutada seda tabelit inspiratsioonina, et leida probleemi emotsionaalne põhjus.

Emotsionaalse põhjuse leevendamiseks proovi õrnalt näpuotstega koputada meridiaani kohti, ise samal ajal rahulikult ja sügavalt hingates.

Väga sageli on võimalik ise end aidata, kuid algaja vajab enamasti siiski esialgset juhatust, et leida üles konkreetne emotsioon ja viia läbi kogu koputamisjada korrektselt – nimelt võivad isegi ühe konkreetsena tunduva emotsiooniga olla seotud mitmed teised emotsioonid, seega oleks kasulik läbi koputada kõik meridiaanipunktid, et luua täielikku tasakaalu oma kehas ja meeles.

Täpsemalt on kogu meridiaanijada koputamise läbiviimine ära toodud SIIN.

Kui soovid ise õppida paremini valdama koputamisteraapiat nii iseenda kui oma pere abistamiseks või ehk ka alustama terapeudiõpinguid, uuri lähemalt EFT koolitusi Eestis: www.eft.ee

Isy Griggi raamatu “E.F.T in Your Pocket” põhjal kokku kirjutanud Kaia-Kaire Hunt.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.