Eluraskused on sinu õpetajad, läbi mille saad enda kohta palju teada

Meie igapäevane reaalsus kogu oma mitmekesisuses seisab koos ainult korduste najal. Korduvad mõtted, korduvad tunded, korduvad tegevused hoiavad seda koos ja annavad reaalsusele just sellise sisu ja vormi, mida igapäevaselt kogeme. Oma elu kõik olukorrad oleme loonud oma korduvate mõtete, tõekspidamiste ja neist tulenevate tunnete ja tegudega, vahendab Kristallikoda.ee.

Juba imikust saati on meid õpetatud kordama ja seetõttu võib juhtuda, et täiskasvanuna on raske aduda oma elu olukordi iseenda mõtete ja tegevuse tulemusena. Sissetallatud mustrirajad meie teadvuses tunduvad ainuvõimalike ja turvalistena. Ometi on meie võimuses igal eluhetkel alustada oma reaalsuse uueks loomisega.

Kui kulgeme parajasti elu laineharjal või mugavustsoonis, siis puudub meil ajend midagi muutma hakata. Sageli tuleb muutuse teema inimese ellu läbi kriiside ja vastu tahtmist. Kriisis olles on igaühele selge, et midagi on vaja muuta. Muutusi on võimalik luua alati, igas olukorras ja igal hetkel. Olles sattunud kriisi, küsi endalt: mida ma saaksin muuta, et olukord muutuks minu jaoks soodsamas suunaks ja hakkaks lahenema?

Elus tuleb ette olukordi, kus miski ei näi sõltuvat sinust ja sa ei näe viisi, kuidas sa saaksid midagi muuta. Ometi saavad lahendused alati alguse just sinu enese seest. Esimese asjana katsu loobuda olukorra või probleemi ees hirmu tundmisest ja soovist põgeneda. Kui olukord on vilets, siis võta see teadmine omaks, praegu on lihtsalt nii. Kujuta näiteks ette, et istud metsas lõkke ääres ja sinu kõrval istub sinu probleem. Istute seal kahekesi ja vaikite. Kuulate ritsikaid, vaatate tulle. Ilma hirmuta, rahulikult, lihtsalt olete ja vaatate tulle. Sina ja sinu probleem. Sina oled eraldi olevus ja sinu probleem on eraldi olevus. Nüüd ei asu probleem enam sinu sees ja sa saad teda vaadelda ning küsida temalt, mida tal vaja oleks, et lahenema hakata. Mida ma saaksin teha, et see probleem siin minu kõrval lõkke ääres saaks hakata liikuma, tõusta püsti ja hakata ära minema? Mida ta tahab mulle õpetada? Mida ma saaksin endas muuta, et teda endaga kaasas käimisest vabastada? Milliste mõtete või tegude kordamise tulemusena on see kriis, see probleem tekkinud ja kas ma olen nõus seda kaua korratud mustrit endas tunnistama ja muutma? Probleem sinu kõrval ootab kannatlikult. Ta on sinu hea õpetaja, kes ei lahku su kõrvalt enne, kui oled tema väärtusliku õppetunni vastu võtnud ja nõustunud muutuma.

Esimene samm lahenduse suunas on muuta oma suhtumist. Kui muidu oled probleemi ilmudes mõelnud, et sa ei taha seda, miks see sinuga juhtub, läheks see lihtsalt ära, mina ei ole selles süüdi, see ei ole õiglane ja muud sarnast, siis nüüd katsu oma suhtumist muuta. Võta probleem kohe omaks, ilma ennast süüdistamata, aga ka sellega samastumata. Sina oled sina. Probleem on probleem. Ta tuli sinu juurde hea saadikuna, maskeerununa ebameeldivasse vormi. Probleemiga suheldes saad sa enda kohta teada nii mõndagi, millest sa seni pole tahtnud mitte midagi teada, oled keeldunud nägemast mõnd tahku endas. Probleem, sinu hea õpetaja, on tulnud sulle peegeldama su enda mustreid, suhtumisi, mõttekäike, pakkuma sulle võimalust neid muuta ja luua need ümber ennast paremini teenivateks. Pole põhjust jätkata ühegi mustri ega mõttekäigu kordamist, mis loob sinus raskeid ja rõhuvaid tundeid. Alusta mõttekäikudest, mis algavad sinu peas sõnadega: ma olen alati olnud, ma pole kunagi olnud, ma ei oska. Need on korduvad mõttekäigud, mida oled endale korranud juba aastaid, aga needki on muudetavad. Võibolla aitab, kui kirjutad selliselt algavad enesekohased mõtted üles, siis on sul lihtsam asendada need vastupidist laengut kandvate mõttekäikudega.

Sa oskad ja suudad ja sinu tahe loeb. Mitte ainult, et loeb, vaid ka otsustab. Otsusta hakata oma peas kordama ennast jaatavaid ja toetavaid mõttemustreid. Otsusta ennast armastada, olla enda vastu aus, mõistev ja sõbralik, kannatlik ja hooliv, iseenda parim sõber. Otsusta, et väärid oma unistuste elu, häid suhteid, tervist, rõõmu ja rahu. Otsusta, et nüüd ja kohe, siin ja praegu hakkad oma mõtetes hoidma sulle hingelähedasi väärtusi ja neid endas iga päev kasvatama. Treeni end oma tähelepanu ennast toetavatel mõtetel hoidma ja sa näed, kuidas su elu muutuma hakkab.

Allikas: 12 karma seadust, mille tundmine muudab su elu

Ära karda muutuseid, need on meie elu loomulik osa

Viis sammu, kuidas asuda juba täna oma elu positiivses suunas muutma

12 tsitaati inspiratsiooniks ja motivatsiooniks

Parimatest parimad teevad midagi teisiti

Üheksa võtmetegurit kõrgema teadvuse poole püüdlemiseks

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.