Eluenergia eest hoolitsedes vaata üle oma suhted, elustiil ja töö!

Eluenergia on meie kõige kallim varandus, see ongi ju meie nähtamatu allikas, mis meid igapäevaselt elus hoiab. Ometi käitub suur osa inimesi sellega hoolimatult, justkui seda polekski olemas.

Me oleme ju harjunud iga päev pesema oma keha väljastpoolt, kuid millegipärast väga suur osa inimesi oma sisemusse austusega ei suhtu, süües endale sisse väärtusetut, töödeldud toitu, kus toitained on hävinenud, juues vett minimaalselt ja haarates iga väiksemagi valu korral kohe ravimipurgi järgi, viies nii oma kehasse mürkaineid, mis vahel toovad küll leevendust, kuid ei lahenda probleemide algallikaid kehas.

Rääkimata sellest, et endaga kantakse kaasas ka tohutul hulgal emotsionaalset prahti minevikust, halbu emotsioone, mälestusi, lahendamata probleeme. Oma tervist võetakse enesestmõistetavana ning tegutsema hakatakse tihtipeale alles siis, kui asjad on juba päris hullud.

Oma energiavarud kulutatakse viimse piirini ära, lubamata endal taastuda ja välja puhata rasketest ning pingelistest eluperioodidest. Selle kõige tulemuseks on üha halvenev emotsionaalne ja füüsiline tervis, mida võetakse samuti enesestmõistetavana, justkui kuulukski normaalse elu juurde see, et oled haige.

See ei ole nii. Millist elu sa oma kehas elada tahad? Kas haige ja väetina või terve ja elurõõmsana? Valik on sinu. Kui sulle meeldib rohkem teine variant, siis loe edasi, annan mõned nõuanded, kuidas sa oma energiasüsteemi eest hoolt kanda saad.

Selleks, et tervis oleks suurepärane peaksid energiatasandid olema tasakaalus. Tasakaalustatud elu aitabki meil püsida terve ja elurõõmsana. See tähendab, et tuleb tasakaalus hoida oma töö- ja puhkeaega, lubada pingeliste perioodide järel puhkust. Kõik see omakorda eeldab piisavat uneaega ja tasakaalustatud toitumist. Kui me saame väljastpoolt liiga palju halba energiat, siis hakkab meie energiasüsteem saastuma ja ummistuma ning see tekitab ebakõlasid kõigepealt peenkehades ja lõpuks annab valu näol märku ka füüsilises kehas.

Toitumine

Toit ja jook on see esmane, mida keha toimimiseks vajab. Mida lähemal on need oma looduslikule olekule, seda parem ja seda suurema energiasüsti me toidust saame. Öeldakse, et kõige parem toit on see, mis on kasvanud 200 km raadiuses sinu kodust.

Eelista võimalikult palju toorest toitu, magustamata aedviljamahlasid, idandatud terasid ja seemneid. Suurepärased energiaallikad on igasugused rohelised aias kasvavad maitsetaimed ning salatid. Kanna alati hoolt selle eest, et sinu menüüs oleks piisavalt energiat andvat toitu nagu värsked puu-ja köögiviljad. Joo iga päev vähemalt 2 liitrit vett.

Väldi oma toidulaual: rafineeritud ja töödeldud toitu, valget jahu, suhkrut, alkoholi, kofeiini, kiirtoitusid.

Suhted

Igapäevaselt ümbritseb meid päris palju erinevaid inimesi, kes võivad olla nii rõõmu allikaks, kuid samas põhjustada meis ka suuri energiakadusid.

Suhtle nende inimestega, kes panevad sind naerma, annavad jõudu ja tasakaalu, kuulavad sind ja parandavad su enesetunnet, pakuvad sulle tuge ja tunnustavad seda, mida sa teed.

Naudi täisväärtuslikku seksi.

Väldi selliseid inimesi, kes sind ei kuula, kellel pole sinu jaoks aega. Väldi neid, kes võtavad sinult ilma, et vastu annaksid. Väldi neid, kes ütlevad sulle, kuidas sa peaksid käituma, elama, olema, panevad paika ja kritiseerivad.

Töö

Kõige tähtsam on see, et sa teeksid tööd, mida sa armastad ja mis sulle kõige paremini sobib. Mitte kunagi ei ole hilja selleks, et õppida midagi uut ja teha seda, mis sulle tõeliselt meeldib. Meelepärane töö, vääriline tasu ja tunnustus on see, mida sa vajad.

Ära parem asu tööle sellisele töökohale, kus töö on sulle tegelikult vastumeelt, tööpäevad pikad ja tasu selle eest on selline, et saad vaevu endal vaid hinge sees hoida.

Elustiil

Püüa leida kõigis oma tegemistes tasakaal, ära kaldu äärmustesse. Jälgi, et sinu uneaeg oleks piisav ja sa saaksid piisavalt palju liikuda. Regulaarne sportimine on suurepärane. Ära ainult unusta kuulata oma keha, vahel ta on väsinud ja tahab lihtsalt puhata.

Hästi peletavad stressi eemale jooga, pilates, meditatsioon, tai chi, või vabas õhus liikumine ja töötamine. Kasuks tuleb ka venitamine, venitusharjutused aitavad vähendada pingeid kehas.

Leia iga päev aega iseendale. See olgu aeg, mida sa kogu päeva ootad ja mil sa naudid mõnda oma lemmiktegevust.

Keskkond

Kõik, mis meid ümbritseb, avaldab ka meie energiatasanditele üsna suurt mõju. Hoia oma kodu korras, visates või ära andes kõik selle, mida sa enam oma ellu ei vaja. Hoia korras ja meeldiva paigana ka oma töökoht.

Viibi palju roheluses, käi metsas või vabas looduses matkamas ning jaluta tihti jõe või mere ääres.

Luba endale aeg-ajalt mõni energiat taastav protseduur.

Väldi rahvast täis kauplusi, müra ja liiklusrohkeid linnatänavaid.

See on sinu keha. Hoia ja armasta seda. Hoolitse selle eest nii seest kui väljastpoolt. Sinu keha on seda väärt. Sina oled seda väärt.

Autor: Jaana Kuus

Allikas: Tunnete energia lõksus või vabaduses?

Taevased abilised: sind ümbritseb alati ingellik energia

Energiavahetus: universum sätib kõik tasakaalu

Seotud