Elu pingelised perioodid toovad välja kõige enam tähelepanu, teadvustamist ja muutmist vajavad mustrid

Pingelistel aegadel ilmnevad sageli elu paradoksid. Näiteks see, et parim viis pingelisel perioodil toime tulla pole mitte lakkamatult enam ja enam pingutades, vaid võttes aeg maha ja tulles tagasi oma olemuse keskmesse. Pinge, hirmude, ärevuse või paanikaga kaasa minnes tekib varem või hiljem olukord, kus elu sind ise rajalt maha võtab ja loob olukorra, kus oled sunnitud oma sisemuses toimuvaga ikkagi tegelma hakkama, vahendab Kristallikoda.ee.

Just pingelised ajad on parimad meisterlikkuse harjutamiseks ja kasvatamiseks. Need on nagu testid, mis toovad sulle selgelt nähtavale, kui kaugele oled oma teadlikkuse arendamises jõudnud ja kus on veel arenguruumi. Pingelised perioodid ja elu väljakutsed toovad välja kõige enam tähelepanu ja teadvustamist vajavad mustrid, mis vajavad muutmist.

Kui tundub, et asjalood ei lähe nii nagu sooviksid või on suisa sinu vastu, siis on sobiv aega loobuda enese piitsutamisest ja olla ise endale parim sõber. Lihtne on olla selle sõber, kes on harmoonias ja õnnelik, seda teame me ju kõik. Ometi vajavad need, kes on harmooniast kõrvale kaldunud, sõprust, kaastunnet ja tuge palju enam kui need, kellel parasjagu hästi läheb. Nii et kui tunned, et sul ei lähe praegu hästi, siis ole iseenda vastu kannatlik ja kaastundlik.

Võta vastu oma tunded ja luba enesel neid tunda, aga jää siiski vaatlejaks. Vaata enda sisse, kust pärinevad need tunded ja tõekspidamised, mis sinus pingeid tekitavad, on need ikka sinu omad või oled võtnud enda kanda kellegi teise elu, tunded ja mustrid? Lihtne viis omal ja võõral vahet teha, on istuda vaikselt, suletud silmadega ja anda endas käsklus, et kõik, mis pole sinust, läheks tagasi sinna, kust ta tuli ja kõik, mis kuulub sulle, tuleks sinu juurde tagasi. Hoia kogu oma tähelepanu enese sees ja jälgi, kuidas su enesetunne muutuma hakkab, kui võõras energia sinust lahkub ja sinu oma sulle tagasi tuleb. Kui oled neid käsklusi mõned korrad endas korranud, märkad, et tunned end nüüd rahulikuma ja eneses rohkem kohal olevana. Jätka nii kaua, kuni tunned energia tasakaalustumist.

Rahunenuna on lihtsam näha võimalusi muutuste tegemiseks ja lahenduste leidmiseks. Praegu on tähtsam küsimus kui “miks?”, küsimus “kuidas?”. Kui oled jõudnud olukorda, mis sulle puust ette ja punaseks selgeks teeb, mida sa ei taha, siis pööra oma tähelepanu sellele, kuidas sa tahad, et asjad oleksid, mida sa vajad. Pane oma vajadused kasvõi kirja, vaata seda nimekirja sageli ja küsi, kuidas sa seda saaksid.

Sul pole vaja teada vastust, on vaja esitada küsimusi, need on tellimused universumile. Mida täpsemalt küsid, seda täpsemad vastused saad. Kuidas-küsimused aitavad su mõtetel püsida soovitud, mitte soovimatute teemade juures ja kus on su mõte, seda sa lood ja kasvatad.

Kui ikkagi tunned, et sul on raske ja oled pinges, siis otsi kindlasti abi. Sest abi on alati olemas, tuleb ainult küsida. Läbi katsumuste saame oma elu juhtimises ja kujundamises meisterlikumaks, aga liiga raskeks pole seda vaja enda jaoks teha. Mis saab minna korrast ära, see saab minna ka korda. Kui suhtled oma vaimsete teejuhtide või kaitseinglitega, siis saad igal hetkel küsida abi ja juhatust neilt.

Räägi ka inimestega. Vahel on just võõras inimene see, kes näeb sinu olukorda värske pilguga ja oskab pakkuda niidiotsi, mida sa ise ei märganud. Kui suudad püsida vaatleja positsioonil, ei saa elumere lained sind omatahtsi pillutada ja sul õnnestub säilitada sisemine rahu igas olukorras.

Sul on alati õigus vabalt valida oma mõtteid ja tundeid. Sul on alati võimalik teha taotlus, et tuleks parim võimalik lahendus mistahes olukorrale. Su mõte on võimsam kui aimadki, pane oma mõtted tööle enda kasuks.

Allikas: On aeg murda vanad mustrid ja olla iseenda elu looja

Mustrite muutmise kunsti avastamist väärt sihtpunkt

Kas oma karmat on võimalik muuta?

30 ajatut ja õpetlikku šamaanitarkust igapäevaeluks

Seotud