Elamise kunst: mis on spirituaalne alkeemia?

Alkeemia on läbi aastatuhandete olnud saladuslik ja kättesaamatu võlukunst. Ometigi on täna päris palju nö alkeemilisi protsesse, mida õpetatakse ja millest on huvilistel võimalik osa saada. Ühe spirituaalsete alkeemilise meetodite kogu on loonud Zivorad Slavinski – Serbiast pärit kliiniline psühholoog ja müstik. Tema tehnikate kohta öeldakse, et need ulatuvad kaugemale kõigest, mida on senini kogetud erinevates õpetustes ja tehnikates.

Milles seisneb siis selle müstilise protsessi sisu? Toome ära lühikese ülevaate sellest. Siin, selles reaalsuses eksisteerimiseks vajame me duaalset süsteemi – tänu sellele, et meil on pimedus, teame me, mis on valgus. Tänu sellele, et kogeme kurbust, teame, mis on rõõm. Kõikjal on duaalsus, polaarsused: hea-halb, edu-läbikukkumine, õnnelik-õnnetu, vabadus-seotus, nauding-valu jne.

Polaarsused kui pendelsüsteem

Seetõttu oleme oma igapäevases elus sageli dilemma ees: näiteks soovime olla õnnelikus suhtes, samas aga tunneme hirmu haiget saada. Polaarsused on seega esindatud! Meie mõtted, tunded, ideed ja kujutlused on sageli laetud nö pluss- ja miinusmärgiga, pendel liigub ühest servast teise, plussist miinusesse ja vastupidi, iga päev. Tirime enda poole pidevalt seda, mida me tahame saada, mis meile meeldib, kuid ühel hetkel ei jaksa me enam tirida ja võime kujundlikult öelda, et pendel liigub teise serva ja soovitu libiseb hoopiski käest. Kas tundub tuttav?

Või teisalt – kõik, mida tõrjume, kardame või püüame endast eemal hoida, on justnagu pendel, mida püüame endast eemale lükata. Mingil hetkel saab meie jõud otsa ja me ei jaksa pendlit kauem nö eemale tõrjuda ning saame kogu selle mittesoovitu suure pauguga tagasi. Kas olete kogenud, et see, mida kõige rohkem kardate, saabki teoks? See, millest püüate eemal hoida, manifesteerub teie elus? See kõik tuleneb sellest, et me ei oska teadlikult oma elus eksisteerivaid polaarsusi märgata. Teisisõnu, ebakõlade ja kannatuste põhjus ongi see, et me ei ole teadlikud sellest igapäevasest tirimise-tõrjumise protsessist ja me ei taipa, et saame sellega hoopis vastupidise tulemuse.

Kas me peame selles teadmatuses olema? Ei pea! Ja veelgi enam – see nii salastatud õpetusena tunduv meetod on täna kõigile kätte saadav. On öeldud, et meie ajastul on teadmatuses olemine tegelikult valik, sest informatsiooni selle kohta, kuidas oma teadlikkust tõsta, on piisavalt.

Spirituaalne alkeemia seisnebki selles, et neutraliseerime oma soovidelt, probleemidelt või mälestustelt nö elektrilise laengu, peatame ühest äärmusest teise liikuva pendli ja seeläbi ka oma kannatuse. Saame olla taas harmoonias, tasakaalus, terved ja terviklikud.

Spirituaalse alkeemia tehnikad ehk Spirituaalne Tehnoloogia

Paljuski põhinevad Slavinski spirituaalsete tehnikate meetodid printsiibil, et me elame maailmas, mis koosneb paljudest samaaegselt toimivatest dimensioonidest. Meil on justkui minevik, mis tekitab meile kahetsus- ja süütundeid ning tulevik, mille pärast muretseme ja oleme hirmul.

Spirituaalsete Tehnoloogiate üks meetod, Ühinemise protsess, kaotab ära mineviku ja tuleviku, mis ongi meie “kannatusependli” põhjus. Kuidas on see võimalik? Reaalsus on see, et tulevikku ja minevikku tegelikult ei eksisteeri. Need mõlemad on illusioonid. Nad ei eksisteeri mujal, kui inimese enda meeles. See pole muidugi mingi uudis, spirituaalsed õpetajad on sellest rääkinud aastatuhandeid. Me loome minevikust ja tulevikust kujutluspildi oma meeles, ja positsioneerime sellele ajajoonele oma elusündmusi, kaasa arvatud traumaatilisi kogemusi ja probleemseid olukordi. Sageli tundub, et kui ainult see ajaliin ära võtta, kaob ka probleem. Aga see e ole nii. Sest traumaatilised sündmused ja probleemid ei ole kunagi ajaliinil, vaid nad on siin ja praegu, mõjutades meid just siin ja sel samal hetkel. Me lihtsalt mõtleme, et see juhtus minevikus või projitseerime oma hirme tulevikku.

Šamaanidel on üks hea ütlus – kõik, mis on sinuga juhtunud kunagi, juhtub sinuga veel praegugi. Teisisõnu, kui meie elus on olnud mõni šokeeriv või dramaatiline juhtum ja me meenutame seda ka täna (ja selle meenutamine tekitab ka veel täna meis emotsioone), ei ole see tegelikult kusagile kadunud, vaid mõjutab meie igapäevaelu ja reaalsust veel tänaselgi päeval.

Ühinemise Protsessi käigus saadakse aru, et ei ole eilset ja homset, vaid on olemas ainult seesama hetk, siin ja pragu. Ühinemise Protsess on teisisõnu üks iidseid “siin ja praegu tehnikaid” (jah, just seesama teadmine, mida on taaspopulariseerinud Eckhart Tolle), mis on saanud oma parima, lihtsaima ja kiireima kuue. Ehk polegi vaja väga pikki ja keerulisi meditatsioone, meetodeid ja ajamahukaid tehnikaid? Ehk aitab mõne oma keerulise probleemi lahendamisel vaid 5 või 10 minutist?

2.-4. märtsini 2018 on norralasest Spirituaalsete Tehnikate õpetaja käe all võimalik tehnikaid ka oma omandada Eestis . Vaata lisainfot SIIT.

Seotud