Elades ennast valitsedes

Iga kord, kui kogete teiste käitumise pärast muret, valu või isegi kerget ärritust, suunake tähelepanu eemale neist, keda peate vastutavaks oma sisemise rahulolematuse pärast. Liigutage oma vaimset energiat, lubades endal kogeda seda, mida kogete – laske Taol vabalt kulgeda, süüdistamata teisi oma tunnete eest. Ja ärge süüdistage ka iseennast! Lihtsalt võimaldage Taol avalduda, kirjutab dr Wayne W. Dyer oma raamatus „Muuda oma mõtteid – muudad oma elu“. Selles raamatus pakub ta juhiseid Tao ehk „Suure Kulgemise“ ellurakendamiseks tänapäeval.

Kes mõistab teisi, sellel on teadmised;

kes mõistab ennast, sellel on tarkus.

Teiste valitsemiseks on vaja võimu;

enda valitsemine nõuab jõudu.

Kui mõistad, et sul on piisavalt, oled tõeliselt rikas.

Kes püsib oma kohal, elab kindlasti kaua.

Kes püsib Taos, see elab kindlasti igavesti.

Öelge endale, et keegi ei saa teid muuta rahutuks ilma teie enda nõusolekuta ja et te ei taha praegu tollele isikule seda õigust anda. Kuid te tahate kogeda vabalt oma emotsioone, ilma neid „valeks“ nimetamata ega vajaduseta neid eemale tõrjuda. Kulgege Taos kohe praegu! Sel moel, selle lihtsa harjutusega raskel hetkel olete nihkunud enesevalitsemise poole.

On oluline hoiduda süüdistamisest ja isegi soovist teist inimest mõista; keskenduge selle asemel iseenda mõistmisele. Võttes vastutuse selle eest, kuidas olete otsustanud millelegi või kellelegi reageerida, viite end kooskõlla Taoga. Muutke viisi, kuidas otsustate tajuda võimu, mis teistel teie üle on, ja te näete enda ees säravat uut piiramatute võimaluste maailma.

Heitke kõrvale igasugune soov valitseda teiste üle oma tegude jõulise loomuse ja enda isiksusega. Ego usub, et teised ei suuda oma elu ise korraldada, ja tahab neid väevõimuga kontrollida, seega demonstreerige oma sisemist jõudu sellega, et hülgate taolise taktika.

Tabage end hetkel, mil olete kohekohe ütlemas teistele, mismoodi nad „peaksid“ olema. Kasutage võimalust harjutada võimaldama neil õppida omaenda kogemustest, ilma teie vahelesekkumiseta. Pange tähele, kui sageli te püüate kasutada sõnalist jõudu, et veenda teisi teid kuulama. Tuletage endale meelde püsida vait ja saata armastuse energiat. Praktiseerige sedalaadi enesevalitsust, kuigi see on tänapäeva maailmas haruldane. Te olete piisavalt tugev, et usaldada Taod.

Kui teie otsused domineerivad, siis Tao kulg aeglustub. Vaadake, kuidas maailm teie silme ees tõeliselt muutub, kui soovite siiralt, et teised järgiksid omaenda eluradu, mis viivad neid Tao ülevuse taipamiseni. Kõik need, kes varem justkui näisid vajavat teie nõuandeid, mismoodi olla ja kuidas elada, elavad Tao tarkuses ja väes samamoodi nagu teiegi.

Harjutage nüüd Taod

Harjutage täna Tao avaldumise kogemist kellegagi, kes põhjustab teile tavaliselt meelehärmi. Alustage teadlikult vestlust mõne hõimlase, eksabikaasa, türanniseeriva töökaaslase või pereliikmega, kutsudes Taod vabalt kulgema.

Pange tähele, kuidas, mida ja kus te tunnete; püsige kehaaistingutega soojas ja sallivas ühenduses. Olete sel hetkel sisenenud enesevalitsemise ruumi.

„A Course in Miracles“ („Imede kursus“) pakub selle Daodejingi värsi selgituseks: „See on ainus asi, mida sul on vaja teha, et jõuda nägemuse, õnne ja valust vabanemiseni … Ütle tõsiselt, ilma igasuguste reservatsioonideta nii … Ma vastutan selle eest, mida näen. Mina valin need tunded, mida kogen …“

Autor: Wayne W. Dyer

Allikas: Wayne W. Dyer „Muuda oma mõtteid – muudad oma elu“, kirjastus Pilgrim

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.