Eksperdid annavad nõu, kuidas tunda ära kvaliteetne probiootiline lisand

Üks kõige kiiremini kasvavaid toidulisandite kategooriaid on tänapäeval probiootikumid, seda seoses järjest võimsamate mikrobioomi uuringutega. Väike meeldetuletus kõrvalseisjale: väidetavalt trumpavad meie kehas olevad mikroorganismid arvuliselt meie oma rakud lausa kümnekordselt üle. Loota, et see ülekaalukas armee meie geeniekspressiooni, isu, tujusid ja tervist mõjutamata jätaks, oleks pehmelt öeldes naivistlik, kirjutab integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja Liis Orav oma lehel Toitumistarkus.ee.

Ka algselt steriilseks peetud rinnapiimas on nüüdseks avastatud rohkem kui 700 erinevat bakteriliiki, mis on kõik omal tähtsal moel beebi arengusse panustavad.

Erinevad mikroorganismid ei ole olulised pelgalt meie sooletrakti terviseks, vaid kannavad hoolt toitainete lõpliku lagundamise, paljude vitamiinide sünteesi ja mineraalide imendumise eest. Meie bakteriaalse vennaskonna õlgadele langeb kohustus kaitsta meid halbade välismõjutuste eest ning vahetada oluliste biomolekulide sünteesimise abil infot iga viimse kui keha organiga. Meie mikrofloora ei ole pelgalt bakterid, seened ja ainuraksed, see on oluline informatsioon, mis annab kehale tagasisidet nii mikro- kui makrokosmoses toimuva kohta.

Olen palju kirjutanud tervis hoopis viletsaks võib minna. Seega tuleks alustada pigem tasa ja targu, keha detoksiprotsessi võimalikult erinevate vahenditega toetades ning parem veel, kui õppinud terapeudi juhendamisel.

Autor: Liis Orav, integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja

Allikas: Alkeemia lugemisnurk | Probiootikumid täidavad inimkehas sama keerukaid ülesandeid nagu meie siseorganid

Keda me toidame: meie soolestiku saladus ehk kellega me koos elame

Hapendatud köögiviljasalat pakatab probiootikumidest

Kõht korda! 14 nippi seedimise soodustamiseks

Seedimine korda: ensüümid tagavad toitainete imendumise

Parem seedimine: millised toiduained sobivad koos söömiseks, millised mitte?

Seotud