Eestlane elab vaimse kullamaardla otsas

Sel nädalavahetusel, 14.-15. märtsil toimub Tallinnas ainulaadne koolitus, mis avab Eesti ürgseid juuri ja aitab elutervelt mõtestada meie päritud emakeele ja meele väeallikaid.

Eestlased on Euroopa üks vanemaid põlisrahvaid ja meie vaimse pärandi kogu üks suuremaid maailmas. Ainuüksi Eesti Rahvaluule Arhiivis on talletatud üle pooleteise miljoni lehekülje iidseid regilaule, pärimusi, tarkusi, õpetusi jm esivanemate vaimuvara. Paljugi sellest on elavas kasutuses, ilma, et seda märkaksime ja teadlikult mõtestaksime. Piltlikult öeldes elame enese teadmata vaimse kullamaardla otsas, kuid selle kasutamise asemel otsime abi võõrsilt.

Esivanemate pärandit on seni kõige oskuslikumalt kasutanud muusikud, kuid pärandis peitub märksa enam. See mõtestab elutervelt maailma ja inimest, õpetab elama kooskõlas enda, teiste inimeste ja keskkonnaga, õpetab terveks jääma ja vajadusel tervendama, õpetab arukalt toimima kus ja milall iganes, ka 21. sajandi suurlinnas ja võõrsil.

Eeloleval nädalavahetusel, 14.-15. märtsil toimub Tallinnas ainulaadne koolitus, mis avab Eesti ürgseid juuri ja aitab elutervelt mõtestada meie päritud emakeele ja meele väeallikaid.

Koolitama tuleb Eesti rahvapärimuse ja pühapaikade hea tundja, raamatute autor ning vaimustav lektor Ahto Kaasik. Jutuks tulevad eesti keele maailmavaade, sõna ja nime vägi, loitsud, regilaul, taiad ja kombetalitused, loomine, hing, vägi, haldjad, vaimud, jumalad, eluringi ja aastaringi tähtpäevad, öö ja päev ning looduslikud pühapaigad.

Ahto Kaasiku sõnul on kursus omalaadne vaimne rännak, kus osavõtjaid ootavad loengud, arutelud, mõistatused ning iidsed regilaulud ja mängud. Kursuse eesmärk on pakkuda põliste teadmiste kõrval arusaamist ja tunnetust, mis aitab meil põlisrahvana oma juurtest jõudu ammutada ja tervemalt ja paremini elada. Niisiis on kursus eestlaseks olemise täiendkoolitus.

Meie vaimne pärand on ilus ja vägev tarbekultuur, mille eesmärk on muuta elu paremaks. Muutunud ja muutuvas maailmas kanname endale märkamatult edasi esivanemate mõttemustreid, tavasid ja hoiakuid. Seda pärandit teadvustades ja elujaatavalt mõtestades tervendame end ja sirutame vaimu.

Kursusel “VAIMSE PÄRANDI ALGKURSUS” on veel mõned vabad kohad. Kui on huvi, siis lisateavet leiate SIIT

Seotud