Eesti läheb armastuse jagamisega maailmakaardile

Kõikidel OSHO ja tema õpetuste ja praktikate fännidel on põhjust rõõmustada – septembris jõuab Eestisse harukordne sündmus, mida on korraldatud ka Indias, Punes asuvas OSHO keskuses. Kursus nimega “Armastuse äratamise töötuba”, mis aitab inimesel tulla välja eraldatusest, luues temas avatuse, terviku ja kooskõla.

Me KÕIK vajame armastust ja vabadust

Kui küsida selline küsimus, et mida on kõigil vaja siia ilma sündides, siis ainuke vastus on ARMASTUS. Meie elu algab ema armastusega. Siis liivakastikaaslane ja esimene armastus lasteaias. Enne partneri leidmist jääb sinna vahele palju muid armastusi nagu isaarmastus, vanaemaarmastus ehk isegi tädi- või onuarmastus. Noorukina on armastus ülioluline – oleme pidevas otsingus. Siis tuleb meie lastearmastus ja enne surma vajame samuti armastatud inimest kõrvale, et rahus lahkuda. Terve elu on üks suur armastuse otsimine ja selle vajamine. Kuid tihti, kui leiame oma eluarmastuse, siis tõukame ta eemale või lõhume ära, sest kardame seda.

Kas meil kõigil on oma elus armastust piisavalt ja kas ikka teame, mis see tegelikult on? Kas oskame sedaära tunda, seda hinnta ja kasutada nii, et südames on helin? Meieni on saabumas elu hindamatu võimalus seda kõike tunda ja kogeda, nautida elu nii nagu seda väärime.

Armastuse äratamise töötuba on inimestele, kes soovivad tõeliselt midagi muuta oma elus

Septembris jõuab Eestisse harukordne sündmus, mida on korraldatud ka Indias, Punes asuvas OSHO keskuses. “See on meile sajandivõimalus: Armastuse äratamise kursus on OSHO keskuses olnud armastatud töötuba. Nüüd on antud Eestile luba korraldada kursust ka siin. Taeva ja Maa heaolukeskuse meeskond taotles antud sündmuse luba Eestisse ligi aasta. Nüüd on see tehtud!” rõõmustab keskuse eestvedaja Teresa Mängel.

Kui sinu elus on palju küsimusi, siis see on just see kursus, kus saad kõigele vastuse. Kas oled valmis uueks võimaluseks? Mis on sinu elu eesmärk? Milleks oled siia sündinud?

Igatsusel on ühtsuse mälu, kus inimene tundis ennast tervikuna

Igatsusetunne toob esile eraldatusevalu. Selle valu kogemine annab võimaluse jõuda sisemiste blokeeringuteni, mis eraldavad inimest vabadusest. Enesepaljastamine ja kaitsest loobumine toob väja eraldatuse. Igatsus viib sinna, kus kaitsekihid saavad maha kukkuda. Sel teekonnal saab igatsusest ihkamine, ihkamisest südamevalu ja muutub siis palveks.

Kas oled valmis muutuseks?
Kas tunned ennast maailmast eraldatult?
Kas oled teelahkmel ega tea kuidas ja kuhu edasi liikuda?
Kas oled valmis armastuse avastamiseks?

See teekond aitab muutuda veel ausamaks enda vastu, luues rõõmu ja usaldust oma ellu. Töötoas kohtutakse oma tõelise potentsiaali, tugevuse ja väärtustega, et elada avatud südamega. Avatud süda viib teele, kus kõik saab võimalikuks. Uus algus. Uus võimalus. Kui korra proovid, siis ei unusta kunagi.

Armastuse äratamise (Awakening of Love (AOL)) töötuba baseerub Armastuse teekonna (The Path of Love (POL)) põhimõtetel. Töötuba aitab inimesel tulla välja eraldatusest, luues avatuse, terviku ja kooskõla endas. Selle saavutamiseks kasutatakse kolme põhimõtet: igatsus, kaitsest vabanemine ja palve.

Armastus leiab tee. Erinevus leiab mõtte

Tuhandete inimeste elud on teinud läbi sügava muutuse tänu Armastuse äratamise töötoale. Nad on saanud uue alguse oma elule, teise võimaluse. Kõik, mis enne tundus kauge ja võimatu, saab nüüd võimalikuks.

Mõtiskleme veel küsimuste ja märksõnade üle, mille vastused ja lahendused ootavad:

Kas sulle tundub vahest, et sa oled kaotanud kire? Miski justkui ei rõõmustaks sind enam. Kirg elu järele… Mis meid siia elule toob?

Kas oled tundunud, mis on elujanu? Kas sa oled selle üles leidnud? Kuidas leida endas elujanu säde?

Pole vaja muutuda kellekski, vaid lihtsalt tunnistada seda, kes sa oled.
Inimlikkuse äratamine. Inimlikkus, see on inimeseks olemine ja tunded.

Me mäletame seda, mis meis olemas on. Aga mis meis olemas siis on?

Inimesed on pidavalt otsingul, miks me siia sündisime, kogu aeg otsime midagi. Tegelik eluväärtus on elamine, mitte vaid elus püsimine. Mis on elamine? Mis on vahet elamisel ja elus olemisel?

Me vahel unustame enda olemasolu – töö ja rutiin, aga mis on tegelik inimlik/inimlikkuse väärtus?

Kuidas jõuda südameni? Kas ma julgen elada südamest? Mis juhtub, kui hakata südamest elama?

Mis on maailma populaarseima töötoa eesmärk?

Töötoa eesmärk on muutuda iseendaks. Samm sammult avanevad silmad ja tekib võimalus elada elu oma unistuste järgi.

Elu, mis on täis ehtsust, usaldust, ühtsust ja rõõmu. Armastuse teekonna töötubasid korraldatakse üle maailma. See on andnud osadele inimestele enesikindluse sukelduda rikkalikku armastusse ja täisväärtuslikku ellu, teised on jätkanud otsinguid teekonna sügavustesse töötoas Armastuse teekond (Path of Love).

Mida annab kursus “Armastuse äratamine”?

 • Parendab suhteid lähedastega
 • võimalust panna tähele oma vajadusi ja julgeda neid ellu viia
 • hetkes elamist
 • sisemist jõudu elu katsumustega toimetulekuks
 • aitab tunnetada emotsioone, toob välja sisemise tarkuse ja vähendab mõistuse häält
 • aitab luua suhteid inimestega
 • loob toetava, armastava ja heatahtliku maailma, milles on hoolivad inimesed
 • õpetab toime tulema oma hirmudega ja neid lahendama
 • tegema õigeid valikuid
 • aitab luua intiimsust, sügavaid, ehtsaid ja südamlikke suhteid
 • suurendab eneseväärtust, inimlikkust ja kaastunnet
 • aitab leida enda isikliku ja tähendusrikka nägemuse ja väljenduse siin maailmas
 • juhib õigele saatuseteele
 • loob naudingu ja tänutunde, et elada rõõmus
 • annab kuuluvuse ja võime elada väärtuslikult
 • lahenduse psühholoogilistele traumadele.

“Löö oma elu lõkkele. Ulatu nende järele, kes tunnevad huvi sinu sädeme vastu.” Rumi

Kursuse juhendajad Kalid ja Thirak on jätnud maailma ajalukku sügava jälje nii oma olemuselt kui ka imepäraste võimetega jagada maailmale sügavaid põhitõdesid lihtsalt ja selgelt.

Thirak on korra Eestit külastanud: “Kui istusin tema kõrval, siis tundus, et enamat polegi vaja. Sellest naisest õhkus niipalju infot ja tarkust ja maailma vabadust, et ainult tunneta, vaata ja loe ja õpi, ka ilma sõnadeta,” muljetab Mariliis vaimustunult.

Armastuse äratamine toimub Taeva ja Maa heaolukeskuses 29. septembrist 1. oktoobrini.

Lisainfo ja registreerimiseks vajaliku info leiab Taevas ja Maa kodulehelt.

Loe sündmuse kohta rohkem siit (inglise keeles)
Awakening of Love ametlik lehekülg (inglise keeles)

Autorid: Teresa Mängel ja Moonika Chandaa Silves

Seotud