Codex Gigas ehk Saatana Piibel

See suur ja raske raamat on üks kõige müstilisemaid raamatuid, mis üldse kirjutatud. Usutakse, et see raamat sisaldab kogu inimkonna salastatud teadmisi, mis on Saatana juhendusel valmis kirjutatud, pagendatud munga poolt.

Raamat kaalub 74 kilo ja seda peab tõstma üles kahe inimesega. Raamat on kirjutatud 13. sajandil. Lehekülgi on raamatus 630, mis koosneb 310-st töödeldud loomanaha pärgamendist. Arvatakse olevat kasutatud 160 loomanahka. See raamat on kirjutatud ladina keeles ja oma nime, “Saatana Piibel”, on see saanud 290-ndal leheküljel ilustreeritud saatanast.

Raamatuga seostub palju müstilist. Eelkõige ei suudeta aru saada, et kuidas sai üks munk sellise raamatu üldse valmis kirjutatud. Raamatut põhjalikult uurides on selgunud, et raamat on valminud väga lühikese ajaga. Käsitisi kirjutatud, ilusas ja korrektses käekirjas, tundub see justkui võimatu, et raamat on kirjutatud umbes mõne kuuga. On katsetatud, et kui munk isegi iga päev kirjutas 8 tundi, sest mingi aeg päevast pidi ju kuluma ka palvetamisele, siis minimaalselt oleks ta selle valmis kirjutanud 25-30 aastaga. Raamatu valmimisel on kasutatud kollast, punast, rohelist ja kuldset värvi.

See raamat sisaldab tohutul hulgal maagilisi loitse, vaimude väljaajamise õpetusi, kõivõimalikke tarkusi ja saladusi, mida inimene on võimeline heas või kurjas ära kasutama. Sisaldab loitse, kuidas ravida inimesi rasketest haigustest ja isegi loitsu, kuidas kindlaks teha varas ja tema asukoht. Raamatu kirjutamisel on kasutatud ainult ühte sorti tinti, mis on valmistatud purustatud putukate kehadest.

Selle raamatu pärast on tapetud ja peetud sõdu. Palju on olnud kurja ja pahandusi, sest paljud võimukad inimesed on tahtnud seda raamatud endale saada, kuna sisaldab meeletuid saladusi. Raamatu teekond tänapäevani on olnud uskumatu. Arvestades selle raamatu vanust, alates 13 sajandist, on see raamat üllatavalt heas seisukorras.

Raamat on olnud paljude ülikute ja kuningate omanduses. Küll on seda varastatud ja siis jälle viidud kuskile. Jääb selline mulje, nagu oleks raamatul endal ka mingi loits peal, mis ei lase raamatul hävineda mitte mingil juhul. See raamat peab säilima ja leidma tee järgmise omaniku juurde.

Raamat asub hetkel Rootsis, Rootsi Rahvusvahelises Raamatukogus ja on suure uurimise all.

Allikas: www.oleteadlik.ee

Seotud