Bettina Hallifax: kuidas peatuda, kui tunned, et hävitad oma elu?

Rahvusvaheline koolitaja Bettina Hallifax avalikustab, et jõudis Rännaku meetodini läbi karmi isikliku kogemuse. Ta oli haige, masenduses ja tundis, kuidas tema elu sõidab kiirrongiga huku poole. “Mul polnud õrna aimugi, kuidas seda protsessi peatada, kuni sõber ulatas mulle Rännaku raamatu,” ütleb tänaseks üks tuntumaid ja hinnatumaid Rännaku koolitajaid, kes oma kogemusi ja õpitut jagab enesearenguhuvilistega Tallinnas juba järgmisel nädalavahetusel.

Oktoobri viimasel nädalavahetusel toimub Rännaku Intensiivseminar, mida viib läbi rahvusvahelise kaliibriga koolitaja Bettina Hallifax. Ta meenutab oma aastatetagust aega, mil võitles Epstein Barri viiruse ja meeletu väsimusega. See mõjus laastavalt nii tema tööle, sotsiaalsele elule ning ka abielu oli päris halvas seisus.

“Tundsin selgelt, et lõhun omaenda elu. Selleks ajaks olin kaks aastat tegelenud alternatiivterapeutide juures erinevate raviviisidega ning olin mõistnud, et mu hädade põhjused algavad lapsepõlvest. Meetodit nende mälestusteni jõudmiseks ja lahendamiseks ma kohanud veel polnud,” räägib Bettina. Ta oli püüdnud valusate mälestustega tegeleda, kuid mõistus blokeeris need ära ega lasknud sügavale kaevuda ja neist seeläbi vabaneda.

Kogu muutus algas Rännaku raamatust

Ühel päeval andis sõber talle aga Brandon Baysi esimese raamatu Rännak. Seda lugedes koges Bettina tugevat äratundmist. Ta läks Intensiivseminarile ja õhkab, et see oli tema elu parim otsus! Seda kahel põhjusel – esiteks sai ta ligipääsu mälestusele, mil ta oli väga noor ja jäetud üksinda. “Tundsin end seal mälestuses üksi ja mahajäetuna ning võtsin omaks uskumuse, et ma ei ole armastust väärt. Sain aru, et seepärast ma polnudki suutnud inimesi usaldada, end täielikult avada ja rahulikult paarisuhtesse pühenduda,” räägib Bettina. Saades nii kauges minevikus toimunuga nõnda siira, puhta ja autentse kontakti oli tal võimalus see lukustunud negatiivne emotsioon vabastada, uskumus ümber teha ja endaga rahu sõlmida.

Teiseks tundis ta veel nädalaid pärast seminari sügavat ja tugevat sidet omaenda südame ja päris olemusega. “Sain aru, et kõik, mida olin otsinud väljastpoolt, näiteks armastust, rõõmu, ühendust, oli tegelikult minus endas olemas. Lisaks on see kõikjal meie ümber. See oli kirjeldamatult tugev ühtsusetunne, mis ei jätnud mind hetkekski üksi.”

Lihtne tehnika, mis päriselt töötab

Tervendamise meetodeid on loendamatult palju, kuid Bettina Hallifax valis enda tööks just Rännaku. Miks? “See tehnika on nii lihtne ja töötab maagiliselt hästi. Kui esimest korda Rännaku Intensiivseminaril osalesin, siis tundsin, et tahan seda oluliselt põhjalikumalt tundma õppida. Nii võtsingi kätte ja läbisin pika praktikute programmi,” ütleb Hollandi esimene sertifitseeritud Rännaku praktik.

Ta selgitab, et Rännak on samm-sammuline protsess avastamaks oma baaspõhjuseid mustritele ja käitumistele, mis piiravad meie elu. Läbi Rännaku meetodi saab inimene tagasi oma sisemise tarkuse, tõelise olemuse, vabaduse ja Lätte, nagu seda kutsutakse.

“Rännakul on minu jaoks kaks olulist omadust. Esiteks annab see otsese viisi, kuidas saada tagasi oma tõeline olemus, armastus ja vabadus ning teiseks võimaldab tegeleda põhjuste, mitte tagajärgedega meie käitumistest, piirangutes ja mustrites,” selgitab oktoobri viimasel nädalavahetusel Tallinnas toimuva Rännaku Intensiivseminari läbiviija.

Bettina lisab, et Rännak annab jõu ja meetodi, kuidas vabastada alateadlikke blokeeringuid ja allasurutud valu, et jõuda lõpuks elurõõmu ja andestamiseni. Sellest algab ka armastus ja vabadus. “Kui me saame kontakti oma sisemise rahuga, siis oleme avatud nii endale, teistele kui kogu maailmale.”

Mis Intensiivseminaril päriselt toimub?

Jutt lihtsast ja kiirelt omandatavast meetodist, mis töötab nii võimsalt ja sügavalt võib tekitada hirmu ning eelarvamusi. Mis siis täpsemalt ikkagi 3-päevasel Intensiivseminaril toimub?

Seminari läbiviija Bettina Hallifax selgitab lähemalt: “Päeva esimesel poolel õpime, kuidas Rännaku meetod ja selle erinevad tehnikad töötavad ning teeme lühikesi grupiharjutusi. Päeva teisel poolel valime endale sobiva paarilise ning vahetame temaga Rännaku protsessi.”

Tänu sellele, et meetod on nõnda lihtne ja kõikidele osalejatele antakse kätte ka sõna-sõnalised skriptid, oskab iga inimene juba esimesel päeval teisele inimesele protsessi teha. “Iga päev on meil kohal ka palju Rännaku treenereid, kes osalejaid toetavad, aitavad ja vajadusel juhivad,” lisab Bettina rahustuseks neile, kes kardavad, et ei saa ikkagi ise täielikult hakkama. Tõsi, küsimusi võib tekkida ning eestlastest treenerid on nendele vastamiseks seminaril alati olemas.

Selles äärmiselt turvalises õhustikus on inimestel hea võimalus süüvida enda alateadlikult üles kerkivatesse lapsepõlvemälestustesse. Neid vaadates, tundes ja vabaks lastes muudame oma igapäevast rasket koormat kergemaks. “Intensiivseminari keskkond on ideaalne koht enda avamiseks ja oma tõelisesse olemusse vaatamiseks. Kohal on palju usaldusväärseid Rännaku treenereid ja praktikuid, kes iga inimese jaoks olemas on,” rõhutab Bettina Hallifax.

Kõik vastused on meie sees olemas

Rännaku meetod toimib üle maailma iga inimese peal, olenemata vanusest, välimusest, rassist, soost või ühiskondlikust positsioonist. Seda kasutatakse aina rohkem ka haiglates, koolides, lasteaedades ja teistes asutustes. Meetod on unikaalne, sest pole kindlat sihtrühma, kelle peal see ainult toimiks. “Minu hinnangul sobib Rännak kõigile, kes soovivad saada ja hoida sidet iseendaga sügaval tasandil. Lisaks loomulikule ja kergelt tulevale sidemele emotsioonidega aitab Rännak neid ka vabastada ja leevendada,” toob Bettina välja.

Kõik vastused on meis endas olemas. Tuleb vaid osata kuulata. Sageli on välismaailma mõttemüra muutnud sisemise tarkuse kuulamise aga liiga keeruliseks. Kui sellele lisanduvad veel lapsepõlvest saadud valusad kogemused, allasurutud hirmud ja piiravad uskumused, siis võivad stress, masendus, närvilisus ja ühtsusetunde puudumine iseendaga kergelt tekkida.

“Rännaku meetod on meie sisemaailma avamiseks ja emotsioonidele otsa vaatamiseks. Me oleme harjunud tundeid alla suruma ja nende eest põgenema, sest need põhjustavad valu. Paraku tekitab selline eluviis igapäevaseid kannatusi. Vaadates oma negatiivsetele emotsioonidele ja nende juurpõhjustele otsa, saame need ära muuta ja seeläbi vabadust, andestust ja armastust tunda,” ütleb Bettina Hallifax kokkuvõtvalt.

*

Järgmisel nädalavahetusel, 29.-31.oktoobril toimub Tallinnas Rännaku Intensiivseminar, mida saab esmakordselt kogeda kas 2- või 3-päevasena. Seminari viib läbi üks tugevamaid Rännaku koolitajaid Bettina Hallifax.

Kahel esimesel päeval õpitakse emotsionaalset ja füüsilist rännakut, kolmas päev on edasijõudnud oskuste jagamiseks ehk õpitad, kuidas rännakut teha nii, et see oleks veelgi mõjusam, tugevam ja sügavam. Seminar toimub inglise keeles, kuid saadaval on sünkroontõlge nii eesti kui vene keelde.

Täpsemat infot seminari ja Rännaku kohta leiad kodulehelt: www.rannak.ee

Seotud