Bachi õietilkades olev tarkus aitab emotsioone ja suhteid tervendada

Hispaanlasest tervendaja ja Bachi õieekstraktide spetsialist, terapeutide koolitaja Jose D. Figueroa Garcia on kokku pannud põneva kursuse, kus kombineerib Bachi õieekstraktidest tilkasid ja kreeme transpersonaalse psühholoogiaga.

On uskumatu, et üks õietilk võib toetada inimese avardumist, alateadvuses olevate karmamustrite vabastamist, hinge õppetundide avastamist ja iseendasse sügavuti vaatamist. Seda aga vaid juhul, kui õietilk on valitud õigesti. Mida see täpsemalt tähendab ja kuidas tilka õigesti valida?

Jose vastuvõtule minnes tervitab ta mind soojalt, intuitiivselt ära öeldes piirkonnad, mis mul praegusel eluperioodil väsimust ja pinget on tunda saanud. Enne reikit me vestleme, ta kuulab ja teeb märkmeid, küsib juurde ja väga peenelt juhib vestluse selliseks, et ma saan vastused oma piinavatele küsimustele. Aeg-ajalt käivad külmavärinad üle keha, sest kuigi olen enesearengu ja esoteerikaga tegelenud pikka aega, siis Josed kuulates kukuvad nii paljud teadmised sügavamatesse kihtidesse mu sees, saades lõpuks püsiva koha mu teadvuses. Ükski õpetus pole mulle nii lihtsalt ära seletanud paari põhitõdet, mille järgi oma elu seada. Jose tegi seda kerguse, mängulisuse ja samal ajal mõõtmatu sügavusega.

Jose teekond algas 20 aastat tagasi

Transpersonaalset mentorit, hingetee juhendajat, reiki meistrit, häälega tervendajat ja psühhošamaani Jose D. Figueroa Garciat tabas Bachi õietilkade armastus pea 20 aastat tagasi, mil ta nendega esmakordselt kokku puutus. Sellest ajast peale on armastus õietilkade vastu ainult kasvanud, sest mida selgemaks saavad tilgad ja inimtüübid, seda lihtsam on klientidele õiget tilka anda ja seeläbi olla tunnistajaks imelistele muutustele.

Just õige inimtüübi ära tabamine on tilkade mõju võti, selle töö vundament. Valele tüübile ebasobiv tilk ei mõju, ei täida oma eesmärki ega toeta inimest tema protsessides. Õige tilk ja hästi ära tuntud tüüp on aga kombinatsioon, mille tulemused on hämmastavad. Nii saavad kiirelt ravitud paljud erinevad teemad nii hingelisel, meelelisel kui füüsilisel tasandil. Näiteks lastel voodimärgamine, õudusunenäod, ema sõltuvus jne, täiskasvanutel armukadeduse, enesearmastuse ja seksuaalsusega seotud teemad.

“Hingelisel tasandil toetavad Bachi õietilgad hinge õppetundide mõistmist ja nendest vabanemist, paarisuhte ja seksuaalsusega seotud teemade vabastamist ning enda sees olevate sügavate, isegi eelnevatest eludest pärinevate mustrite teadvustamist,” selgitab Jose, kes tuleb oktoobris Eestisse läbi viima põhjalikku, sügavat ja eelkõige terapeutidele suunatud töötubasid just neil samadel teemadel.

Iga õit ja stereotüüpi tuleb põhjalikult tunda

Selleks, et Bachi õietilkasid oma töös appi võtta, tuleb teada iga õit eraldi. Jose on õieekstraktide spetsialist ja selgitab inimeste arhetüüpe põhjalikult, õpetades, kuidas maskidest ning egomängudest läbi näha.

“Sageli ei tea inimesed ise ka, mis neid tegelikud häirib, kui sügavad teatud teemad on ja kust need alguse on saanud. Inimesed ei pruugi oma probleemidest teadlikud olla, aga terapeut peab oskama lugeda inimest, tema arhetüüpi ja probleemide algpõhjusi, et osata anda õiget tilka,” ütleb Jose, kelle sõnul aitavad õigesti antud õietilgad inimesi suurtesse transformatsioonidesse.

Jose on välja töötanud spetsiaalse, terves maailmas unikaalse meetodi, mis aitab väga kiirelt määrata ära inimese tegelikke probleeme ja läbi Bachi õietilkade nende probleemide lahendamist ja vabastamist ka toetada. “See meetod avastab inimeste tõelised probleemid kiirelt ja lihtsalt, sest ma olen veendunud, et asjad ei pea olema keerulised. Lihtsuses peitub võlu, sageli tehakse asjad aga liiga keeruliseks. Ma seletan kogu inimtüüpide ja õietilkade maailma lahti lihtsalt, arusaadavalt ja nii, et terapeudid saaksid näha nii enda kui klientide mustreid,” selgitab Jose, kuid rõhutab, et tegemist on väga sügava töötoaga, sest tegeldakse karmaliste mustrite lahendamise, hinge õppetundide avastamise ja suhete parandamisega.

Konkreetsed ja unikaalsed tööriistad

Jose koolitused jagunevad mitmeks mooduliks, esimene neist keskendub armastusele, seksuaalsusele ja perekonnasuhetele ning annab osalejatele võimaluse avastada iseenda karmamustrid ja hinge õppetunnid just nendes valdkondades. Kursusel vaadeldakse sügavuti arhetüüpseid perekonnasuhteid, romantilisi lähisuhteid ja seksuaalseid suhteid, põhinedes dr Bachi väljatöötatud põhjalikule süsteemile.

Osalejad saavad konkreetsed ja unikaalsed tööriistad, et paremini mõista inimesi, nende arhetüüpe ja seda, miks nad teatud viisil käivad; kuidas jõuda paarisuhtes järgmisele tasandile ja millised on korduvad emotsionaalsed käitumismustrid; toksilisi perekonna käitumismustreid ja kuidas nendega põhjalikult töötada ning tervendada.

Avastades enda sees neid sügavaid psühholoogilisi, hingelisi ja karmalisi teemasid, mustreid ja õppetunde ning kombineerides neid õigete dr Bachi õietilkadega, on avardumised, transformatsioonid ja oma elukvaliteedi kõrgemale viimine iga inimese jaoks suure potentsiaaliga käeulatuses. Selged, lihtsad ja põhjalikud teadmised õietilkadest aitavad kaasa enda sisse vaatamisele, blokeeringute vabastamisele ja mustrite muutmisele. “Oluline on osata näha suurt pilti, sest siis saab avastada, kuidas aidata ennast ja lahendada ära mentaalseid ja isegi füüsilisi teemasid.”

Armastus õietilkade vastu sündis läbi isikliku kogemuse

Hispaanlane Jose D. Figueroa Garcia puutus esmakordselt Bachi õietilkadega kokku 1990ndate alguses, kui kohtas Inglismaal üht aroomiterapeuti, kes kasutas tilkasid väga edukalt oma klientide protsesside toetamiseks.

“Proovisin neid ka ise ja tulemused olid hämmastavad, need aitasid mind mitmel korral väga palju. Mõni aeg hiljem, kui alustasin oma terapeudi teekonda, siis leidsin enda ümber inimese, kes oli õppinud Bachi tilkade kohta selle valdkonna professionaalidelt, parimatelt,” jagab Jose oma ajalugu tilkadega.

Mida rohkem ta õite maailma sukeldus, seda suuremaks kasvas huvi ja põnevus. “Need töötavad nii kiiresti, kui tilk on inimtüübile õige! Eriti kiired ja ilusad on tulemused teemadega, mis on keerulised ja aeganõudvad ning vajaksid üldjuhul palju teraapiaid, näiteks armukadeduse, madala enesehinnangu, usalduse ja hirmu temaatikad,” selgitab terapeut.

Õietilgad toimivad vibratsiooni tasandil

Inimesed saavad töötoas ka ise endale oma tilgasegu kokku segada, et näha nende mõju. Õietilkade seerumid ja kreemid on turvalised nii kehale, nahale ja vaimule. Tegemist on loodusraviga ja holistilise tervendamisega, mis toetab spirituaalsust. Kui inimene manustab nn vale tilka, siis ei juhtu midagi.

Kõrvaltoimeid pole, allergiaid tilgad ei mõjuta ning halbu tagajärgi pole tilkadel samuti olnud. Ainus, mis vale tilga puhul juhtub, on see, et tervenemist ega edasiarengut ei toimu. Seetõttu peavad terapeudid tundma hästi 38 arhetüüpi ja iga tilka, et neid omavahel õigesti kasutada.

Tilgad töötavad vibratsioonitasandil, alateadvuses, vabastades just alateadvuse sügavustest informatsiooni teadlikule meelele. Suur osa sellest protsessist leiab aset öösiti, unenägude ajal. Jose ütleb, et inimene ise ei pruugi midagi aru saada enne, kui hakkab alateadlikult ja sageli endalegi ootamatult vanade mustrite asemel käituma uutmoodi.

“Läbi tilkade hakkavad inimesed nägema sügavamalt iseenda ja teiste käitumist, tagamaid ja põhjuseid. Nad näevad probleemide ja käitumiste tegelikke põhjuseid ning suudavad vaadata kihtidest allapoole. Teisisõnu – hakkavad hoomama suurt pilti, pannes kokku psühholoogia ja neuroteaduse. Selline oskus ja tööriist on võimas nii iseendast kui teistest aru saamiseks.”
Jose on juba aasta aega Eestis erinevaid koolitusi teinud (Nt. Intuitsioon, empaatia, teadlikkus – tervenduse meistriklass) ja väga soojalt vastu võetud. Bachi õietilkade koolituse viis ta Eestis esimest korda läbi 2018. aasta veebruaris ja 26.-28. oktoobril toimuv on tänu suurele nõudlusele teine.

Hinge õppetundide ja Bachi õietilkade koolitus on ainulaadne selle poolest, et see on väga põhjalik käsitledes aasta jooksul viies moodulis erinevaid teemasid nagu armastus, seksuaalsus ja perekonnasuhted (2 moodulit), enesehinnang, hirmud, sõltuvused, eneseteostuse ja tööga seotud stress (2 moodulit), kroonilised haigused ja valu, ravikreemide valmistamine (1 moodul).

Loe täpsemalt Jose D. Figueroa Garcia koolitustest siit:

20.10.2018 Seminar Joondamine

26.-28.10.2018 Hinge õppetunnid: armastus, seksuaalsus ja perekonnasuhted

Artikli autor: Kirjutaja Getter

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.