Avokaadoseemned – tervislik supertoit

See pole mitte ainult huvipakkuv, aga ka paikapidav ja lausa paeluv fakt – avokaadoseemned on täis toitaineid, mis võivad keha tervist mitmel moel parandada.

Tegelikult sisaldavad avokaado seemned isegi rohkem antioksüdante kui avokaado viljaliha ning sama kehtib ka enamiku puuviljade, köögiviljade ning tervendavate teede kohta. Neil seemnetel on isegi võime varustada keha rohkemate lahustuvate kiudainetega võrreldes mis tahes muu toiduga, mis on tervel toiduturul saadaval, aga avokaado eelised sellega ei lõpe.

Avokaadoseemnete söömise suurimad eelised

• Avokaadoseemned sisaldavad toitvat õli, milles on rikkalikult antioksüdante. Tegelikult leidub 70% antioksüdantidest seemnes endas ning ülejäänud 30% on viljalihas ja koores. Neil tugevatel antioksüdantidel on võime alandada kõrget kolesteroolitaset ning takistada mitmesuguste südameprobleemide, sealhulgas südamehaiguste ja insuldi teket.

• Selle supertoidu seemned on ka suurepäraseks alternatiiviks kehas põletikuliste haiguste vähendamiseks, aga lisaks toimivad need ka eriti hästi seedetrakti paistetuse alandamiseks.

• Neid võib isegi kasutada kõhulahtisuse leevendamiseks ning loomulikul teel kõhukinnisuse ennetamiseks ja raviks.

• Mõne inimese arvates mõjuvad need seemned rahustavalt ka maohaavanditele, sest sisaldavad antioksüdante, mida tuntakse ka fenoolsete ühenditena. Neil ühenditel on antibakteriaalsed ja viirusevastased omadused, mis muudavad seemned tõhusaks vahendiks seedesüsteemi limaskestas haavandite tekke ennetamises.

Kui sa vajad veel mõnda põhjust, et lisada oma toidulauale avokaadoseemned, võivad järgnevad punktid sindki üllatada.

• Avokaadoseemned sisaldavad flavonooli – antioksüdanti, mis aitab ennetada ja vähendada vähkkasvajate teket. Kui sa kahtlustad, et sul võib olla vähkkasvaja, on soovitatav pöörduda õige ravi saamiseks arsti poole, aga tähtis on ka lisada oma toidukavasse rohkem flavonoolirikast toitu, sealhulgas eeskätt avokaadoseemneid.

• Avokaadoseemnetest võib kasu olla ka siis, kui sa pead tugevdama oma immuunsüsteemi, et kaitsta end külmetushaiguste ja gripi hooajal.

• Seemned suudavad tõrjuda ka vabadest radikaalidest rakke, mis põhjustavad haigusi ja vananemist. Kui sa tahad aeglustada vananemisprotsessi ning vähendada maksaplekkide ja kortsude teket, on avokaadod võimelised taastama nahaalust kollageeni, et sinu nahk püsiks prink ja nooruslik.

Avokaadoseemnete tervislikud küljed sellega veel ei lõpe

• Seemned võivad aidata sul end nooremana tunda, sest need vähendavad looduslikul teel luuhaigusi, liigeste vaevusi ning kehavalusid, aidates sul püsida energilisena ja nautida elu.

• Need tervendavad seemned on kasulikud vere glükoositaseme alandamiseks, et aidata inimesel säilitada tervislik kehakaal. Mõned peavad neid kasulikuks ka kaalulanguse soodustamiseks ja füüsilisest koormusest tingitud astma vähendamiseks. Seemned võivad isegi piirata himu toidu järele ja tekitada täiskõhutunde, et võiksid vältida pidevalt suupistete närimist.

Kuidas avokaadoseemneid kätte saada

Kõik, mida sa pead tegema selleks, et lisada need seemned oma toidukavasse, on hoolikalt avokaado lõhki lõigata, seeme eemaldada, kilekotti asetada ja lihahaamriga purustada. Seejärel aseta purustatud seeme mikserisse ning jahvata see peeneks pulbriks. Pärast seda puista seemnesegu oma einele, et võtta vastu selle imelise supertoidu tervislikud eelised.

Allikas: http://blogs.naturalnews.com

Seotud