Avameelselt

Oma lähedasi tuleb hoida, erimeelsused lahendada, mitte lihtsalt inimesi oma elust välja visata. Me kõik oleme oma pagasiga, kes lihtsam, kes keerulisem. Hoiame üksteist, räägime asjad selgeks, sest koos on lihtsam.

Olen keeruline, paljude jaoks arusaamatu. Kes ei mõista mu sõnu ja kes käitumist. Olen liiga emotsionaalne ja võtan kõike hinge (ka asju mis ei puuduta mind) ning siis mõtlen end täitsa üle. Eks see ole tingitud iseloomu omapärast, kogemustest, ebastabiilsusest nooruses, haiget saamistest, valusatest löökidest… kõigest mis elus näinud olen.

Aga see on fakt, oma sõpradest ja lähedastest hoolin ma tohutult, ehk liigagi palju, ma soovin neile ainult head, ma olen valmis aitama neid kõiges, neid toetama kui nad seda vajavad ja seal juures mõeldes ainult neile.

Nii, et tihti kui me mõistame üksteist valesti, ning tihti üks osapooltest ei saa aru, et ta on kogemata sind riivanud, siis mine ja räägi asjad selgeks, ära löö käega… meist keegi ei ole ju selgeltnägija, et näha täpselt, mis teise inimese sees toimub, mida ta mõtleb või mida ta tunneb.

Temake, kes ta ka poleks, on teinud midagi halvasti… siis ma siiski arvan, et inimesed ei ole meelega halvad(räägin inimestest, mitte pervertidest ja vägistajatest). Nende käitumise mõjutajaks on just nende läbielamised ja kogemused ehk ka nende ebakindlus, või ka saamatus ise rohkem teha ja kaugemale jõuda. Põhjuseid võib olla nii palju, me ei tea ju teise inimese kõiki valusaid lööke ja hingeelu.

Oma lähedasi tuleb hoida, erimeelsused lahendada, mitte lihtsalt inimesi oma elust välja visata. Me kõik oleme oma pagasiga, kes lihtsam, kes keerulisem. Me ei tohiks vihastuda teise inimese peale, kui ta ei jaga sinu omaga täpselt sama arvamust asjadest.

Me ei tohiks oma arvamust teistele peale suruda. Üritame rohkem enda maailmast välja astuda ja proovime vaadata asju teise inimese vaateväljast. Ärme loobu lähedastest inimestest ja sõpradest mingi arusaamatuse pärast, mille saaks lahendada. Üritage leida teistes inimestes häid ja positiivseid külgi, mitte ärge otsige nende vigu, et ise parem paistaksite, sest see ei toimi. Te ei paista teisi halvustades paremad, ilusamad ega toredamad.

Ärge vihake, ärge kadestage, ärge soovige halba, ärge mõelge halba…proovige olla ise paremad, proovige ise jõuda kaugemale.

Siiski on sinu elu ainult sinu enda kätes, teised ei vastuta sinu suhte murede, pere murede, töö murede eest. Oleme ka tihti liiga erinevad, et ei klapi üldse, ei mahu ühte ruumi või ühte maailma…siis see ei tähenda, et kumbki osapool oleks halb, me oleme lihtsalt liiga erinevat elu näinud.

Meie kogemused on erinevad ja see teeb ka meie mõtted, käitumise, põhimõtted, arusaamised erinevaks. Oleme siis võõrastega viisakad ja hoiame omasid…hoiame üksteist, rääkigem asjad selgeks, ütleme, mis meil hingel on…koos on lihtsam, koos on lõbusam.

Palju päikest teile!

Carolin Wilson

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.