AUS-meetod unenäosõnumite lahtimõtestamiseks

Minu AUS-meetodi (aktsepteeri, usu, selgita) eesmärk on aidata sul kohe oma unenäosõnumeid mõista. Vastupidiselt unenägude tõlgendamise temaatilisele meetodile, mis on seotud pikaajaliste käitumismustrite dekodeerimisega, on see meetod loodud selleks, et aidata sul kohe kasutada oma unenägu juhatuse ja abi allikana, kirjutab psühholoog ja uneekspert Athena Laz oma raamatus „Sinu unenägude alkeemia“.

Unenägude tõlgendamise AUS-meetodi puhul tuleb sul vaadelda oma unenägu nagu lõpetatud lugu seoses sellega, millises olukorras sa just praegu oled. Minu kuldreegliks on alati esitada küsimus: miks just see unenägu, sellisel kujul ja praegu?

Nüüd pakun ma sulle ühe unenäoloo minu töötoast osavõtjalt, kes on lahkelt lubanud mul seda sinuga jagada. Püüa seda esmalt tõlgendada ise enne seda, kui loed edasi selgitamist AUS-meetodi järgi. Ma soovitan seda selleks, et saaksid teada, milline on unenägude tõlgendamisel su enda tase. Unenägu on järgmine.

Ma sõidan autoga ja jõuan punase tule ette. Selle asemel et peatuda, panen ma jala pedaalile ja kihutan üle ristmiku. Ma näen, kuidas teised autod minu poole kihutavad ja arvan, et nad põrkavad minuga kokku. Aga kuidagi jõuan ma üle tee! Mu süda taob rinnus ja ma otsustan koju minna. Ma ärkan varsti pärast seda üles.

Mis sa arvad, milline unenäosõnum siin on? Lugu lootusest või lihtsalt ärevusel põhinev unenägu? Uurime seda unenäosõnumit AUS-meetodiga.

1. Samm: Aktsepteeri ja tunnusta kõiki selle unenäo sümboleid

Selles unenäos tegeleb unenägija kuue unenäosümboliga.

Need on: 1. punane tuli valgusfooris

2. auto

3. risttee

4. teised autod

5. hirm ja ootusärevus

6. kodu

Kui unenäosõnumit tihendame, tõusevad esile järgmised põhipunktid. Unenägija on ristteel. Ta teeb riskantse otsuse sõita punase tule alt läbi, hoolimata teistest autodest. Ta saab turvaliselt teisele poole ja tunneb selle üle kergendust. Ta otsustab koju minna.

2. Samm: Usu, et unenägu on nägija parimates huvides

See unenägu on sõnum riskimisest ja võimalikest tagajärgedest. Kuidas me seda teame? Sest punase tulega sõitmine on suur risk. Kõrvalseisjana tõlgendades ei pruugi me aga aru saada, milles seisneb tegelik risk nägija jaoks. Küll on aga selge see, et unenägija on ristteel ja „risk“ on kuidagi seotud tema valikuga.

Ristteed unenäosümbolitena on olulised, sest paljastavad vajaduse teha otsuseid hoolikalt. Sümboolselt tähendavad nad nelja valikut – lihtsalt seepärast, kuidas risttee välja näeb. Sa võid minna vasakule, paremale, ette või taha. Risttee on ka kardinaalne sümbol, millel on sageli religioosne tagapõhi, olenemata sellest, kas unenägija on religioosne inimene või mitte. Seda seetõttu, et tegemist on risti kujuga.

Unenägija on punase tule ees ja otsustab minna edasi, olenemata riskist. Punane tuli tähendab elus peatumise sümbolit. Unenäos unenägija „rikub seadust“ (võib-olla kardinaalset seadust, kuna valgusfoor on ristmikul?) ja sõidab punase tulega üle tee. Õnneks jõuab ta turvaliselt edasi, ilma et teised autod temaga kokku põrkaksid. Unenägija süda peksab ja ta teeb otsuse koju minna.

Kõik unenäod pakuvad meile positiivset juhatust, isegi kui sümbolid on pealtnäha negatiivsed. Nagu ma enne mainisin, peaksid sa alati tõlgendama oma unenägu endale kasulikult. Selles seisnebki selle meetodi kriitiline punkt – uskuda, et su unenägu annab sulle heasoovliku sõnumi. Niisiis, kui see unenägu on unenägija huvides, siis milline võiks olla põhisõnum?

Unenägija on elu ristteel. Ta seisab otsuse ees, mis on (või tundub) riskantne ja ilmselt sisaldab reeglite rikkumist. Unenägu hoiatab unenägijat enne tegelikkuses riski võtmist (esimene mõte) selle eest, millised võivad olla tagajärjed. Olenemata riskist valib unenägija kojumineku – see on unenäo lõpp.

Kas sind huvitab teada saada, mida mu naissoost kliendi unenägu tegelikult kajastas? Ta oli kuristiku serval, sest alustas abieluvälist suhet kolleegiga töö juures. Asjad saavad palju selgemaks, kui sa tõlgendad unenägusid seoses sellega, mis su elus tegelikult toimub! Sellepärast pead alati endalt küsima: miks just see unenägu, miks sellisel viisil ja just praegu? Nüüd mingem tagasi mu kliendi unenäo juurde, aga olles seekord varustatud lisainformatsiooniga võimaliku armuloo kohta.

Unenägija on oma elus ristteel. Kas ta valib petmise? Tema unenäos esindab punane tuli ühiskondlikke käitumisreegleid (kinnipidamine monogaamiast). Me teame, et see on ühiskondlik sümbol, sest me kõik peame punase tule all peatuma. Ta ei pea reeglitest kinni, vaid sõidab punase tulega (emotsionaalselt ja füüsiliselt ta tegelikult tahab riskida ja armulugu alustada). See unenägu toob ilmsiks ta seksuaalsed ihad ja soovid.

Teised autod sõidavad unenäos tema poole. Need võivad esindada inimesi, kes saavad armuloost teada, või väljendavad ehk isegi seda, et ta ise oma iha hukka mõistab. Neid võib pidada ka fallilisteks seksuaalseteks sümboliteks.

Hoolimata autodest jõuab ta teisele poole ristteed ehk et tuleb sellest olukorrast puhtalt välja. Ta tunneb, et süda peksab (adrenaliin mõjub samamoodi nagu armuloo puhul). Seejärel otsustab ta koju minna (jääb oma partneri juurde).

3. Samm: Tee selgeks on tegevus

See unenägu pole hukkamõistmissõnum, vaid tegevuse klaarimise sõnum. Unenägija ilmselt ei jääks vahele, nagu unenägu ka ütleb. Ta jõuab turvaliselt teisele poole! AGA tal on raske oma otsuse pärast petta ning seepärast unenägu aitab teda, näidates ta sisemist konflikti. Unenägu ei tähenda, et ta peaks jääma oma partneri juurde (või et ei peaks jääma). Ta unenägu lihtsalt räägib selle riski mõjust, mis armulool ta elule ilmselt oleks. Unenäos oli ta tegutsemine selge: ta valib kojumineku.

AUS-meetodi kasutamise põhipunktid

Kui kasutad unenägude tõlgendamise AUS-meetodit, siis on tähtis, et sa vaatled oma unenägusid, seostades neid sellega, mis tegelikult su elus toimub. Sinu unenäod on juhatuse allikas ja aitavad sind läbi kõigi kogemuste. Selleks et unenägusid hästi mõista, on sul vaja aru saada, et tegelikult pakuvad kõik unenäod sulle insaite nii akuutsete kui pikaajaliste probleemide kohta.

Ehkki mu klient nägi unes universaalseid ja kollektiivseid unenäosümboleid (autod ja tee), oli neil konkreetne tähendus just seoses tema olukorraga.

Nüüd kujuta ette, et see unenägija oli tegelikult neljakümne kolme aastane mees, kellele tehti agressiivse vähi vastu keemilist ravi. Sel juhul oleks sel unenäol olnud täiesti teine tähendus, ehkki unenäokujundid olid samad. Siis olnuks analüüs näiteks alljärgnev.

Unenägija on punase tule all (vähidiagnoos). Ta on ristteel (kuristik haiguse ja tervise või isegi elu ja surma vahel). Ta sõidab punase tule alt läbi, hoolimata teistest autodest (teised autod võivad esindada agressiivseid vähirakke), mis kihutavad tema poole. Ta saab üle tee (tervis).

Ta tunneb kergendust ja otsustab koju minna. Kodu on siin sümbol, mis esindab unenägija füüsilist ja spirituaalset kodu. See unenägu näitab mehele, kuidas ta suhtub oma diagnoosi ja ravisse. Samal ajal annab see unenägu teatud spirituaalse kindlustunde, et ta jõuab teisele poole ja läheb koju.

Kui hakkad dekodeerima oma unenäosõnumeid, kasutades AUS-meetodit, on sul vaja kõigepealt aktsepteerida, et kõik unenäosümbolid on selleks, et sind aidata. See hõlmab isegi hirmutavaid sümboleid! Usu, et unenägu on sinu huvides, ja tõlgenda seda endale kasulikult.

Vaatle oma unenägu loona, mis annab sulle sümboolse sõnumi kujundite, tegevuse ja sind valdavate emotsioonide kaudu. Lõpuks mõtle läbi ja katsu selgust saada, milline tegevus oleks kooskõlas unenäosõnumi juhatusega – et saaksid ärkvelolekuelus positiivselt edasi liikuda.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Athena Lazi raamatust „Sinu unenägude alkeemia“.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.