Augustis kohtub Eestis lugejatega legendaarse raamatusarja Anastasia autor Vladimir Megre

Raamatusarja “Venemaa helisevad seedrid” autor Vladimir Megre oli enne kirjanikupõlve tuntud Vene ettevõtja, tavaline mees – aga seda vaid kuni selle hetkeni, mil ta kohtus Siberi metsades elava müstilise Naisega. Loodusega täielikus kooskõlas elav Anastasia ütleb end olevat üks viimaseid iidse vedaliku tsivilisatsiooni esindajaid ning jagab läbi Megre planeet Maa elanikega oma tarkust, mida saab nüüd 27. augustil läbi autori enda suu ka Tallinnas kuulda ja kogeda.

Vladimir Megre ja Anastasia – Jumala loodus ja Armastus

Inimene, Jumal, armastus – need mõisted omavahel seotuna kutsuvad ja kütkestavad inimolevuse hinge ja mõtteid ajast aega. Armastust on paljud tunda saanud, kuid Jumal – kui ta on, siis kus ta on ja milline? Kas Jumal elab koos meiega või on ta inimese maha jätnud – kuis küll Jumalat tunda?

Mina arvan, et Siberi taigas elav ebatavaliste võimetega ilus naine – Anastasia – on Looja Jumala parim esindaja tänapäeva maailmas. Anastasia kuulutab Vladimir Megre kaudu inimkonnale lihtsaid ja sügavaid tõdesid sellest, et tundlik ja aus inimene saab Jumalaga suhelda looduses ise ja otse, vabalt ja vahetult, elades Jumala Looduse parimate seaduste järgi, inimesi ja loodust armastades ning neile omaltpoolt jõudumööda head tehes.

Kuulen vastuväiteid: Aga kas tänapäeva moodsas tsivilisatsioonis ongi üldse jumalat vaja? Milleks üleloomulik müstika? On ju elektroonika, infotehnoloogia (TV, internet jms), kiired sõidukid, võimsad masinad, globaalne majandus-rahandus? Ja kellel on tarvidus jumala järele, võib ju liituda mõne sobiva religiooniga – nagu kristlus, islam, budism jt, ning minna pühakotta, eriti mõnda võimsasse katedraali (Kölni Toom, Jumalaema kirik Pariisis, Oleviste kirik jne). Lehitseda piiblit, koraani või muud religioosset teksti? Diskuteerida sõbraga usuküsimusi.

Oh, see tänapäevase moodsa tsivilisatsiooniga meeletu, meeletu, meeletu maailm! Anastasia tahab väga, et inimesed küsikisid tõsiselt – kas niisugune maailm on üldse õige, otstarbekas ja kasulik inimsoole Maakeral? Anastasia näitab, et tsivilistatsiooni tee on tegelikult suures osas Jumalast eemaldumine ja inikonnale hukatuslik.

Anastasia teab hästi, et kauges minevikus elasid inimesed Maakeral kõik otsekontaktis Looja Jumalaga, elasid ausalt puhtas looduses, armastasid oma lähedasi, kasutasid kollektiivse kujundliku mõtlemise suurt loovat jõudu ning valdasid lausa telepaatilisi vaimseid võimeid. Inimkond oli oma algusperioodil Maal määratult kõrgemnal ja paremal arengutasemel, kui ta seda täna on.

põliskodu, mis kujutab endast üht hektarit igavest maaomandit, kuhu on valik parimaid puid-põõsaid ja muid taimi istutatud. Selles kodus tuleks noormehel ja neiul teineteist armastades lapsed suureks kasvatada, toituda oma puhastest aiasaadustest ning lahkudes paluda matta oma keha sinna põliskodu aeda. Paljude põlvkondade järel harjuvad kodust lahkunute hinged sinna tagasi pöörduma ja tõenäoliselt oma uutes kehastustes Maal just sinna koju jälle kord tagasi tulema. Ja põliskodusid juba rajatakse!

Nõnda kõneles Anastasia:

“Kuidas sa saaksid minna igavesse ellu ja taas sündida, Vladimir? – See on lihtne. Kui kasvõi ainult üksainus inimnene Maal sind väga armastab, kui ta tahab aina suurendada ja parendada armastuse ruumi sinu ümber, kui soovib lakkamatult muuta veetlevamaks armastuse atmosfääri – siis muutub sinu hing igaveseks ja te sünnite oma armastatuga uuesti siis ilma – teineteise jaoks, et armastuses uuesti lapsi saada!”

Autor: Ville Oengu

Neljapäeval, 27. augustil kell 17 külastab Anasatasia raamatute sarja autor Vladimir Megre Tallinna ning jagab oma teadmisi ja vastab lugejate küsimustele Vene kultuurikeskuses toimuval lugejakonverentsil “Elu loomine”. Uuri lisa sündmuse kohta kodulehelt siberiseeder.ee ja jaga sõpradega facebookis ning osta pilet Piletilevist.

* * *

Kes on Vladimir Megre?

Raamatusarja “Venemaa helisevad seedrid” autor Vladimir Nikolajevitš Megre (sündinud 23. juulil 1950 Kuznitši külas Gorodnjanski maakonnas Tšernigovi oblastis Ukrainas) oli tuntud Vene ettevõtja. Perestroika algul, 1980. aastatel oli ta Siberi regiooni ettevõtjate assotsiatsiooni president. Aastatel 1994-95 organiseeris ta kaks laevaekspeditsiooni mööda Obi jõge marsruudil Novosibirsk – Salekhard – Novosibirsk. Sellel reisil toimunud kohtumine Anastasiaga muutis kogu ta elu.

Vladimir Megre raamatud edastavad Anastasia praktilisi ja lihtsaid nõuandeid lugejatele, kuidas luua paremat elukeskkonda ning õnnelikku elu endale ja tulevastele põlvedele. Raamatud annavad põhjalikku teavet, kuidas luua armastuse atmosfääri, istutada kooskõlas loodusega taimi ja puid, samuti laste haridusest, uut tüüpi koolidest, toitumisest ning oma loova mõtlemise ja oskuste arendamisest. Enda ümber loodava ilu ja suursugususe keskel on inimese loomisvõimed piiritud. Tänaseks on Anastasia raamatuid üle kogu maailma müüdud mitukümmend miljonit ja tõlgitud rohkem kui kahekümnesse keelde.

Kes on Anastasia?

Anastasia elab keset metsikut puutumatut loodust Siberi taiga lagendikul. Tema elukoht asub kaugel eemal meie tsivilisatsioonist. Ta ei kanna sooje riideid, tal puudub elumaja ja teised meile omased olmevahendid. Tema armastav suhtumine ümbritsevasse – loodusesse ja loomadesse – annab talle kõik eluks vajaliku. Tundub, et tal pole midagi, samas on tal KÕIK!

Anastasia ütleb end olevat üks viimaseid iidse vedaliku tsivilisatsiooni esindajaid, mis oli kümneid tuhandeid aastaid tagasi levinud territooriumil, kus tänapäeval on India, Hiina, Etioopia, Egiptus, samuti suur osa Euroopast, Venemaast, Ukrainast, Valgevenest. Ta ütleb, et tema rahvas pole välja surnud, vaid magab. Anastasia õpetuse üheks eesmärgiks on äratada uinunud vedalased.

Anastasia: “Kuid inimene kannab endas üht energiat, mis on omane üksnes temale – seda kutsutakse mõtteenergiaks. Ja kui inimene mõistab, mida ta valdab, õpib seda täiel määral kasutama, siis saab temast kogu Universumi valitseja.”

Anastasia ideed on innustanud ökokülade loomist üle maailma, eriti Venemaal. “Kõik, mis sünnib hinges, peegeldub ilmtingimata ka välises,” ütleb Anastasia.

Lugejakonverents “Elu loomine”

Argised askeldused kaasaja tehnika keskel lämmatavad sageli meie tegeliku olemuse, ähmastades koguni elu mõtte. Meil on aeg jätta seljataha illusoorse maailma õppetunnid ja leida üles oma tõeline ülesanne, missioon. Kohtumine Venemaa kirjaniku Vladimir Megrega võib anda ainukordse võimaluse oma mõttemaailma lahtikodeerimiseks kõigile Eestimaa pinnal elavatele inimestele (ja miks mitte ka sõpradele naaberriikidest, kes on valmis selleks puhuks Tallinna sõitma). Raamatusarja “Venemaa helisevad seedrid” autor toob meieni maatarkusi taigasügavustest, avades unustatud teadmisi lugejale oma raamatute kaudu. Nüüd on suurepärane võimalus tulla ja kaaluda oma võimalusi, et neid tarkusi elus paremini rakendada. Ees on küll kohtumine erakordse kirjanikuga, kuid sama hästi peame valmis olema kohtumiseks iseenese hingega, kelle oleme võõraid väärtusi teenides võib-olla unustanud.

Meenutame, kes me päriselt oleme. Looja täiusliku loominguna ei ole meil õigust vastutuse eest kõrvale hiilida: peame hakkama looma sellist elu, mida ise endale soovime, vabastades endid samm haaval võõrastest illusoorsetest mõtetest

Kuidas luua oma elu täna ja kinkida kaunim oma lastele? Katsume meeles pidada, mis on kõige olulisem, et meie emake Maa taas õitsema ja meile rõõmu pakkuma hakkaks.

Põliskodude idee, miks ja kuidas? Kontakt Maaga pakub võimaluse hakata looma ümbrust, kus kõik elav meid abistab ja hoiab. Kindel koht Maa peal seob meid ühtlasi ka Universumi tarkustega. Seda iseenese mõtete ja kätega loodud Armastuse keskkonda saame pärandada vaid oma kõige kallimatele – lastele. Üks samm viib teiseni, kui leiame õige suuna.

Mis on tähenduslik elu? Tänaste tühiste, vaid väliselt tähtsate askelduste keskelt suudame vaevalt aimata, millise tähenduse saab elu, kui hakkame avastama oma tegelikku jõudu ja väge.

Sõna jõud ja tervendavad kujundid – kuidas korraldada oma elu ja elu planeedil Maa nii, et suudaksime vältida isiklikke kui ka planetaarseid katastroofe. Tänased saavutused tuleb rakendada üksnes hea teenistusse – nii, et ei kahjustaks elavat maailma. Peame õppima järjekindlalt tunnetama kõike oma ümber ja iseendas, et meis vallanduksid õigel hetkel õiged sõnad ning tuge saaksid tervendavad kujundid. Õpime andestamise väge.

Ees seisab meis enestes peituva väe taasavastamine, algallikate tarkuseni jõudmine. Sellega kaasneb illusoorse maailma olemuse teadvustamine ja tõe tunnetamine, dogmadest ja väärkujutelmadest vabanemine. Kas suudame praegu veel õieti ettegi kujutada, milline on tegelik Armastuse vägi, mis tõstab inimese kõrgustesse?

Programm:

  • Vladimir Megre esineb lugejatele oma mõtetega 2,5 tunni jooksul
  • Peale vaheaega vastab autor lugejate küsimustele 1,5 tunni jooksul
  • Esinevad rahvuslikud laulu- ja tantsuansamblid
  • Vaadata saab Anastasiast inspireeritud maalide näitust
  • Samuti võib soetada seni puuduvaid raamatuid eesti ja vene keeles
  • Konverents tõlgitakse eesti keelde

Anastasia ütleb: “Palun teid, inimesed, vahetage kiiremini oma kutseala, kõiki neid ameteid, mis toovad Maale, suurele Looja loomingule kahju. Palun teid, inimesed, saage rutem aru, et keegi ei saa olla Maa peal õnnelik, kuni jätkub Maa kahjustamine.”

Looduse ja Universumi seadusi tundes võime vanadele tarkustele toetudes siluda saatusehaavu, kustutada negatiivsete kogemuste tagajärgi, muuta uueks ja elavaks oma kodud, ärgata Elule, leida igast ummikteest väljapääs, lihtsalt rahuneda asjatust sebimisest.

Armastusega Loodu kaitseb nii meid kui meie lapsi, Jumala loodust, liidab meid möödunud põlvedega, loob uusi mõõtmeid, taastab sideme algsete tarkustega. Hoides Elavat iseendi ümber, õnnistades tulevasi aegu oma südamest sündivate inimlike tegudega – nii täituvad aegamööda puhtad, muinasjutulised unistused…

Neljapäeval, 27. augustil kell 17 külastab Anasatasia raamatute sarja autor Vladimir Megre Tallinna ning jagab oma teadmisi ja vastab lugejate küsimustele Vene kultuurikeskuses toimuval lugejakonverentsil “Elu loomine”. Uuri lisa sündmuse kohta kodulehelt siberiseeder.ee ja jaga sõpradega facebookis ning osta pilet Piletilevist.

Vaata ka kirjaniku kodulehte www.vladimirmegre.com ja eestikeelset raamatusarja “Venemaa helisevad seedrid”

Seotud