Astroloogia ja tervis | Kuidas sodiaagimärkide abil oma keha tervendada?

Sodiaagimärkide tundmine aitab tervendada sind mitte ainult vaimsel või emotsionaalsel tasandil, vaid ka füüsilisel. Nimelt vastab igale inimese kehaosale ja -piirkonnale teatud sodiaagimärgi energia.

Meditsiini algusaegadel uurisid arstid muuhulgas patsiendi unenägusid ja planeetide seisu, et selgeks teha, kuidas võiks haiget kõige paremini tervendada. Kuigi sellist praktikat meditsiinis enam ammu ei rakendata, on meil endiselt võimalik lõigata sellest suurt kasu, kui suudame endale selgeks teha, kuidas astroloogia võib olla abiks inimese tervendamisel.

Astroloogia kohaselt mõjutab iga sodiaagimärk keha erinevate piirkondade talitlust. Kui konkreetset kehapiirkonda ähvardab haigestumine, võib kasu olla vastava sodiaagimärgi energia kanaldamisest.

Järgnevalt leiad soovitused selle kohta, kuidas kasutada sodiaagimärke oma keha tervendamiseks.

Jäär

Keha: Jäär valitseb meie pea, juuste ja näo üle.

Energia: Jäära energia on tihedalt seotud juhiomadustega, enda eest seismisega ning enda seatud eesmärkide poole püüdlemisega. Lisaks valitseb see sodiaagimärk viha, enesekindluse ja julguse üle.

Tasakaalu puudumine: Kui Jäära energia läheb tasakaalust välja, võib see väljenduda peavalu, migreeni, enesekindluse kadumise, vesise nina või siinuseprobleemidena. Lisaks võib välja lüüa akne, võivad tekkida nahaprobleemid, ekseem või lööve ning välja langeda juuksed.

Tervendamine: Jäära energia peegeldab inimese võimet oma tõelist mina kehtestada ning elada nõnda, et ta ise oma eluga rahul on. Kui oled end pidevalt tagaplaanil hoidnud või lasknud end liialt oma egol juhtida, on nüüd ehk aeg see energia tasakaalu viia. Lisaks võib tegu olla märgiga sellest, et peaksid lahti laskma liialt lennukatest mõtetest, asju aeglasemalt võtma ning rohkem tähele panema end ümbritsevat maailma.

Sõnn

Keha: Sõnn valitseb kaela, kõri, kilpnäärme, mandlite ja ülaselja üle.

Energia: Sõnni energia seisneb stabiilsuses ja järjepidevuses. Sõnn valitseb ka meie materiaalse ehk füüsilise vara üle ning vastutab meie üldise turvatunde ja enesekindluse eest.

Tasakaalu puudumine: Kui Sõnni energia on tasakaalust väljas, võib see väljenduda ülaselja- või kaelaprobleemidena, kurguvaluna või käheda häälena. Lisaks võib see tekitada lõksujäämise tunnet ja hirmu muutuste või millegi kaotamise ees.

Tervendamine: Sõnni energia ajendab kasutama praktilist ja metoodilist lähenemist, nii et inimene tunneks, et kõik tema elus on turvaline ja hästi organiseeritud. Kui sul on raskusi kahe jalaga maal püsimisega või oled lõksus nagu orav rattas, siis on ehk käes aeg energia tasakaalu viia sellega, et lood oma kõripiirkonnas harmoonia. Seda on võimalik teha siniste kristallide ja laulmise abil, nagu ka elus muutuste tegemise ja keskkonnavahetusega.

Kaksikud

Keha: Kaksikute pärusmaaks on sinu mõistus, mõtted ja eneseväljendusvõime, aga ka su käed ja käsivarred.

Energia: Kaksikute energia seisneb sinu vabaduses end väljendada ning oma mõtteid ritta seada nõnda, et teised neist aru saaksid. Kaksikud on lausa sündinud suhtlejad, kirjanikud ja kõnelejad.

Tasakaalu puudumine: Kui Kaksikute energia läheb tasakaalust välja, võib see avalduda hajameelsusena, mõtete sassiminekuna, valuna kätes või kartusena end väljendada. See võib ka panna inimese keelt peksma või mõtlematult sõna võtma.

Tervendamine: Kaksikute energia tasakaalustamiseks on suurim abi sageli meditatsioonist või päeviku pidamisest. See aitab meeli rahustada, lõõgastuda ning kinnismõtetest lahti lasta.

Vähk

Keha: Vähk valitseb rinna, ülakeha ja südamepiirkonna üle.

Energia: Vähi energia seisneb oma emotsioonide tunnistamises ning oma tõe ja tunnete väljendamises. Vähi energia on ühtlasi väga toitev ning sageli soovib ta teistele abiks olla.

Tasakaalu puudumine: Kui Vähi energia on tasakaalust väljas, võib see avalduda talitsematute emotsioonidena, rammetusena või ülitundlikkusena – ning isegi teistest eraldumisena või soovina üksi olla. Sümptomite hulka kuuluvad hingamisteede vaevused, köha, tundlikud rinnad ja tung emotsioonidest tingituna palju süüa.

Tervendamine: Vähi energia tasakaalustamiseks on kõige sagedamini abi hingamisharjutustest, nagu ka väljas värske õhu käes viibimisest ning kergest trennist. Tasakaalu võib saavutada ka vabatahtliku ühiskondlikult kasuliku tööga, teistele annetamisega või iseendale aja pühendamise ja enda armastamisega.

Lõvi

Keha: Lõvi valitseb südame ja ülaselja üle.

Energia: Lõvi energia aitab inimesel õppida, kuidas endale truuks jääda ja nõnda erksalt särada. Lõvi energia on uhke ja enesekindel ega karda jahtimast seda, mida järele käib neel.

Tasakaalu puudumine: Kui Lõvi energia on tasakaalust väljas, võib see avalduda südameprobleemidena, raskusena emotsioonide väljendamisega ning armastuse tõrjumisena. Lisaks võib inimesel ilmneda ebakindlust, häbelikkust või hirmule järele andmist.

Tervendamine: Lõvi energia tasakaalustamiseks on tihti abi mistahes loomingulisest väljendusvahendist. Nende vahendite hulka kuuluvad kunst, tantsimine, luule, näitlemine jne. Soovitatav on ka võtta joogapoose, mille abil avada südamepiirkonda, ning rääkida oma tunnetest lähedastega ning neile ka oma tundeid välja näidata.

Neitsi

Keha: Neitsi valitseb kõhu ja seedeelundkonna üle.

Energia: Neitsi energia on maalähedane ning aitab inimesel säilitada motivatsiooni elu väljakutsetega silmitsi seistes. Neitsi energia seisneb ka väikeste ja tähendusrikaste detailide märkamises ja on olemuselt väga põikpäine.

Tasakaalu puudumine: Kui Neitsi energia on tasakaalust väljas, võib see avalduda seedeprobleemidena, kõhukinnisusena, söömishäiretena, kroonilise dieedipidamise ja kehva seedimisena. Lisaks võib inimene muutuda liialt analüüsivaks, jonnakaks ja obsessiivseks.

Tervendamine: Neitsi energia tasakaalustamiseks on tähtis endale selgeks teha, kuidas lasta lahti mõnedest ootustest, mille oled iseendale seadnud. Tähtis on ka oma meeli rahustada ning võib-olla pühenduda mõne näriva mõtte tekkepõhjuste selgitamisele. Seda on parim teha meditatsiooni, loominguliste projektide ja isegi trenni abil. Abi võib olla ka sellest, kui oma kehaga rahu sõlmida ning piisavalt tervislikke puu- ja köögivilju süüa.

Kaalud

Keha: Kaalude energia valitseb neerude, põie ja alaselja üle.

Energia: Kaalude energia seisneb teiste inimestega sidemete loomises, üheskoos edasi arenemises ning seeläbi kasulike partnerluste ja suhete loomises.

Tasakaalu puudumine: Kui Kaalude energia läheb tasakaalust välja, võib see avalduda liigse iseseisvuse või liigse sõltuvusena. Lisaks võivad ilmneda põiega seonduvad probleemid nagu põletik, sagedane urineerimine või valu alaseljas.

Tervendamine: Kaalude energia tasakaalustamiseks on oluline leida moodusi elus kompromisside tegemiseks ning pisut ka teiste peale mõelda. Kui aga oled teistest liialt sõltuvaks muutunud, on ehk aeg leida oma iseseisvus ja jõud.

Skorpion

Keha: Skorpioni energia valitseb kubemepiirkonna üle.

Energia: Skorpioni energia seisneb muundumises ning elukogemuste najal muutumise ja arenemise õppimises. Lisaks aitab see energia inimesel oma varjukülge mõista ja valguse kätte tuua.

Tasakaalu puudumine: Kui Skorpioni energia on tasakaalust väljas, võib see avalduda lõksusolemise tundena või kartusena, et inimene koormab end liiga kiirelt peale tulevate suurte muutustega üle. See võib avalduda ka depressiooni või suguhaigustena, sugutungi puudumisena või hoopis üliaktiivse libiidona.

Tervendamine: Skorpioni energia tasakaalustamiseks on oluline muutusi aktsepteerida ning avameelselt kõigi endas ilmnevate varjudega silmitsi seista. Selle eesmärgi saavutamiseks võib olla abi vahenditest nagu meditatsioon ja tantra. Veekogude lähedal viibimine võib samuti aidata inimesel ennast laadida ning emotsionaalselt maandada.

Ambur

Keha: Amburi energia valitseb puusade, reite ja maksa üle.

Energia: Amburi energia seisneb uute asjade õppimises, avastamises ja õpetamises. Amburi energia on alati valmis seiklusteks ning ihkab elu ja maailma paremini tundma õppida.

Tasakaalu puudumine: Kui Amburi energia on tasakaalust väljas, võib see avalduda puusa- või maksaprobleemidena või kalduvusena söögi-joogiga liialdada. Lisaks võib inimene muutuda rahutuks, suutmata pikemat aega ühe koha peal paigal püsida. Teisest küljest võib see avalduda stagnatsioonina ja tõrkena õppida uusi asju, tunnustada teisi kultuure või säilitada avatud meelt.

Tervendamine: Üks parimaid viise Amburi energia tasakaalustamiseks on reisimine või millegi uue õppimine, mis võiks aidata su meeli ja maailmapilti avardada. Oma tavapärasest rutiinist kõrvalehüppe tegemine võib samuti aidata energiat tasakaalustada ning trenni tegemine võib aidata avada puusapiirkonda.

Kaljukits

Keha: Kaljukitse energia valitseb luude, põlvede ja hammaste üle.

Energia: Kaljukitse energia seisneb asjade tegemises praktiliselt ja korrapäraselt. Kaljukitse energia on erakordselt ambitsioonikas ning ihkab uusi asju saavutada ja luua.

Tasakaalu puudumine: Kui Kaljukitse energia on tasakaalust väljas, võib see kaasa tuua töönarkomaanile omased kalduvused, põlveprobleemid, hambaaugud või -valu. Lisaks võib inimene endale avaldada liiga suurt survet uuteks saavutusteks ja hakata emotsioonide vältimiseks tegelema ületöötamise või kõrvaliste asjadega.

Tervendamine: Kaljukitse energia tasakaalustamiseks on tähtis võtta vahepeal puhkust, asju rahulikult teha ning ehk mõelda sügavamalt ka sellele, mis õigupoolest sinu ambitsioone kannustab. Oma graafiku ümbertegemine võib samuti olla vajalik selleks, et võiksid töötamise asemel pühendada rohkem aega meelistegevustele. Meditatsiooni, jooga või isegi päevikupidamisega tegelemine võib samuti selles vallas kasu tuua.

Veevalaja

Keha: Veevalaja energia valitseb säärte ja närvisüsteemi üle.

Energia: Veevalaja energia seisneb inimlikkuse edendamises ning tähtsatele ja laiahaardelistele asjadele mõtlemises. Veevalaja energia on erakordselt innovatiivne ning loomult sageli ka teedrajav.

Tasakaalu puudumine: Kui Veevalaja energia on tasakaalust väljas, võib inimene hakata end tundma nagu mõni sõge teadlane ning kaotada reaalsustaju. Ilmneda võib ka probleeme jalgadega, ärevustunnet või isegi paanikahooge.

Tervendamine: Veevalaja energia tasakaalustamiseks on tähtis teha tööd oma ideede loomise ja elluviimisega. Tähtis on ka mõelda suures plaanis – kuidas võivad sinu ideed ja looming tuua kasu kogu inimkonnale, mitte ainult sulle. Abi võib olla sellest, kui tegeled iga päev innustavate asjadega ning ümbritsed end mõttekaaslastega, kellelt võid muudkui juurde õppida ja areneda.

Kalad

Keha: Kaalude energia valitseb jalgade ja käbikeha üle.

Energia: Kaalude energia seisneb oma olemuse ja vaimsusega vastavuse leidmises. See energia on ka väga loominguline ning võib väljenduda kunsti, muusika ja tantsu teel.

Tasakaalu puudumine: Kui Kalade energia on tasakaalust väljas, võib see avalduda peata olekuna ning ebakindlusena. Lisaks võib inimene muutuda ükskõikseks teiste inimeste vajaduste suhtes, egoistlikuks ning isegi ülimurelikuks või raskemeelseks. Inimene võib kaotada ka sideme oma vaimse energia ja intuitsiooniga. Tasakaalutus võib mõnikord aset leida vaimse ärkamise perioodil.

Tervendamine: Kaalude energia tasakaalustamiseks on tähtis luua side oma vaimse minaga ehk oma tõelise olemusega. Seda on võimalik saavutada mitmel viisil, aga sageli on kõige tõhusamaks vahendiks meditatsioon. Veel üks hea viis seda energiat tasakaalu viia on kanaldada oma loominguenergiat millegi produktiivse tegemiseks. Abi on sellest, kui ennast maandad, lased endale jalamassaaži teha või tegeled tsooniteraapiaga.

Allikas: Moon-child.net

Tõlkis: Joonas Orav

Loe lisaks: Druiidide lillehoroskoop: vaata, milline lill oled sina!

Mida räägib kuukalendri sünnipäev sinu elu ja saatuse kohta?

Pilgu jõud: mida näitab silmavärv sinu maagiliste võimete kohta?

Puhastusrituaal: vabasta ennast negatiivsest energiast soola ja lihtsa maagia abil

Lihtne igapäevamaagia rituaal, mis lõpetab riiud ja tülid lähedaste vahel

Seotud