Astrofilosoofia: mis on astroloogia eesmärk?

Sõna ” astroloogia” tuleneb kreeka keelsetest sõnadest “astro”, mis tähendab tähti ja “logia”, mis tähendab uurimust, õppimist. Kokkuvõetuna tähendab astroloogia tähtede uurimist ja õppimist. Astroloogia eelduseks on hüpotees, et taevaste kehade liikumised mõjutavad maallaste elu siin ilmas. Kuna teaduslik lähenemine ei toeta hüpoteesi planeetide mõjust inimesele, lahterdub astroloogia teaduslikus mõttes pseudoteaduste hulka, mis loob mitmed eeldused vääriti mõistmisele ja eelarvamuste tekkimisele. Sellegi poolest on astroloogia populaarsem kui kunagi varem, sest tarkused saavad tänu tehnoloogia arengule liikuda kiiremini ja laiapõhjalisemalt kui kunagi varem, vahendab Indiaastroloogia.ee.

Astroloogia on oma olemuselt nõnda mitmekihiline, et kulub mitu elu enne kui mõistad ja tajud astroloogiat täies ulatuses. Mida rohkem sellesse süveneda, seda suuremaks paisub teadmistemeri, milles seilata. Kuid mis on siiski astroloogia mõte? Miks astroloogia kui teadus, üldse eksisteerib?

Iidsed targad uskusid, et planetaarsete energiate õige ja objektiivne tõlgendamine aitas elada õiglast ja head elu, juhtides meid läbi pimeduse valguse poole. “As above, so below ehk nii üleval, nõnda all” tähendab, et maapealsed sündmused on tõlgedatavad taevakehade liikumiste ja energiatega, mh loob võimaluse prognoosimiseks.

Guru Swami Sri Yukteswar, Paramahansa Yoganda lausus, et laps sünnib hetkel, mil taevased kehad on harmoonias ühe isikliku karmaga. Karma on astroloogia üks võtmesõnu, sest astroloogia abil saabki inimene dekodeerida enda hinge karmalist “DNA-d”. Karma põhineb teo ja tagajärje dünaamikal, mille keskmeks on aeg. Igale teole tuleb tagajärg teatud ajal – sealt ka väide, et iga asi omal ajal. Võiks öelda, et saame karmateooriat samastada kullerteenusega, mis konkreetsel ajal ja kohas toimetab saadetise meieni. Karma ja reinkarnatsiooniteooria on uskumatult huvitav ja põnev temaatika, mida on empiiriliselt keeruline tõestada, kuid kindel on see, et nii sünnil kui surmal on oma kindel aeg ja koht. See annabki mõtte alateadvusele, mis meie käitumist ja olemust mõjutab (astroloogilises mõttes tähendavad Kuu ja sõlmed alateadvust) . Kõik, mis on alateadlik, on eelprogrammeeritud meie alateadvusesse eelmistest eludest, et kogeksime mingeid kindlaid ja vajalikke kogemusi, et karmalises mõttes liikuda sammuke edasi valgustatuse suunas (peamiselt tunde ja taju mõttes, erinevad emotsioonid ja reaktsioonid). Iga hinge eesmärk on saada vabaks maistest kammitsatest ning väljuda samsarast (samsara on eluringlus ja reinkarneerumine). Igavene valgustatus kõrgematel tasanditel on paradiis võrreldes maapealse eluga.

Jyotish tuleneb sanskriti keelsest sõnast, tähendades valguse teadust. Juba nime põhjal saame tuletada, mis on astroloogia mõte ja eesmärk. Jyotish kui süsteem on osa veedalikust kultuuriõpetusest Vedangast, millel on 6 haru. Tegemist on iidsetel aegadel loodud ja arendatud kultuurilise õpetusega, mille juured ulatuvad kuni kaks tuhat aastat enne kristust. Vedanga on omakorda väga oluline osa hinduismis, millest on mõjutatud paljud tänapäevased india kultuurid ja õpetused. Vedagnas sümboliseerib Jyotisha aja-, astroloogia- ja astronoomiaõpetuste osa.

Miks valgus? Mida sümboliseerib valgus? Valgus on elu üks fundamentaalne osa, mille keskmeks on päikeselt saadav valgus, mida taimed fotosünteesivad ning hapnikuks muudavad, andes inimkonnale võimaluse elada. Teisalt, astraalsel tasandil , annab valgus võimaluse teha elus õiglased valikud ja elada väärikalt. Valgus annab nägemise mõista ja saada aru olukorras, kus see on kõige raskem.

Inimloomusele kohaselt pöördutakse astroloogia või üldse esoteerika poole siis kui olukord on pehmelt öeldes s¤tt. Neil pimedatel hetkedel, mil inimene ei tea mida teha või kuhu liikuda, loodetakse saada vastus esoteerikast ja okultismist. Loodetakse leida valgus, mis neid sel pimedal perioodil juhataks. Kui tõlgendada sünnikaarti ning muid astroloogilisi elemente objektiivselt, saab inimene astroloogiast või üldse müstikast suurt abi. Ja abi saadakse juhul kui ollakse oma kavatsustes õiglased ja siirad.

Toon välja mõned tegevused, mida astroloogiat kasutades kindlasti teha ei tohi:

1. Kasutada astroloogiat isekatel eesmärkidel – tavaline juhus on inimsuhted nii tööl kui kodus, kus üks osapooli üritab astroloogilist teadmist kasutades teist poolt manipuleerida endale meeldima vms. Kindel läbikukkumine.

2. Teha negatiivseid ennustusi, mille hulka kuulub näiteks surm. Surma ennustamine on psühholoogiliselt nii astroloogilile kui kliendile väga suur taak.

3. Kasutada planetaarseid seisusid vabanduseks või õigustuseks millegi tegemiseks või mitte tegemiseks. See on lapsik ja vastutustundetu.

4. Kasutada astroloogiat kui konspiratiivset vahendit halva teo sooritamisel. Näteks maksad kätte kellegile, kes sulle haiget tegi, viisidel, mis on nõrkusteks esoteerilises mõttes ala ekspartnerile. Või kasutad astroloogiat pettuse elluviimiseks. Võimalusi on täpselt nii palju kui inimese enda moraalsed standardid lubavad.

Ma kohtan neid juhtumeid igapäevaselt erinevates astroloogiakommuunides. See on astroloogia väärkasutamine ega too valgust ja küllust inimese õuele. Nii vaimselt kui psühholoogiliselt saetakse oksa, millel istutakse, st tehakse kahju ainult endale kui tõlgendatakse asju valesti.

Väärtõlgendus on nüüdismaailma infotulva üks suurimaid ohte. Töödeldakse suurel hulgal ja valimatult, sh ebakvaliteetset informatsiooni, millest tehakse järeldusi. Elus üldiselt, eriti astroloogias, pole kunagi võimalik 100% õigesti tulevikku prognoosida. Elus “ärkavad” ellu sündmused, mis saavad ainult tekkida teatud tingimuste kokkutulemisel, st üksik faktor ei too kunagi esile reaktsiooni. Võrdlusi saab tuua mitmeid – on algus ja lõpp, sünd ja surm, mürk ja vastumürk. Vesi üksi ongi vedelas olekus aine, kuid kui visata vesi tulle, tekib aurustumine ehk reaktsioon, mis sai ainult tekkida tulega kokkupuutumisel. Samuti on ka astroloogias – kui on prognooside kohaselt ees ootamas halb liikumine, peavad seda toetama ka teised faktorid, et see transiit manifesteeruda saaks (kuldreegel on, et kui dasha ei soosi, ei oma transiit suur mõju).

Seega polnud karmalises mõttes ettenähtud kogeda transiidi mõjusid, sest need polnud harmoonias hinge enda karmaga. Dashaskeemid ehk planetaarsed ajajooned määratlevad ära sündmuste ajastuse ning järjestuse, mis ajal sünnikaardis lubatu ellu saab ärgata. Dashade ajal “ärkavad” ellu joogad ja teised nataalsed kombinatsioonid, nii head kui halvad, mis inimese elu mõjutama hakkavad. Mitte kunagi pole nii, et inimese elu mõjutavad terve elu vältel kõik tema nataalsed asetused. Loogika on lihtne – iga planeet valitseb mingit maja, mis muutub aktiivseks kui algab vastava planeedi periood. Kui dasha pole aktiivne, ei ole mõjud tuntavad. Kuna dashaskeem on väga mitmekihiline, loob see eeldused erinevate faktorite kokkusaamiseks, mille tulemusena tekib reaktsioon ja ellu saavad “ärgata” sündmused ja elukogemused.

Või elus üldisemalt, kui sa midagi tahad, pead sa energia liikuma panema ja looma, sest tahtmisest üksi ei piisa – me pole võlurid. Piltlikult öeldes tähendab see püsti tõusmist ja tegudele asumist. “Action creates reaction” ehk tegu tekitab reaktsiooni. Võib juhtuda, et reaktsioon meie teole on negatiivne ning inimeses tekib segadus ja mõistmatus. Siin tulebki mängu valgus, et mõista. Mõista, kas oled õigel teel või pead suunda muutma. Kui peab suundma muutma, tuleb teha oluline valik ja otsus. Astroloogia annab ainult teadmise, valguse, roolis on siiski inimene. Tihti kui suund on õige, tuleb muuta viisi kuidas elada – muuta harjumusi ja suhtumist vms. Kui kasutada astroloogiat õigesti, st siiraste ja õiglaste kavatsustega, on astroloogia säravaim valgus eluteel.

Vali valgus, vali elu.

Allikas: Astroloogia ja tervis | Kuidas sodiaagimärkide abil oma keha tervendada?

HORRORSKOOP ehk kõikide tähemärkide pahupool: kas sa oled ahne Jäär, jõhkardlik Lõvi või edev Kaalud?

Pilgu jõud: mida näitab silmavärv sinu maagiliste võimete kohta?

Puhastusrituaal: vabasta ennast negatiivsest energiast soola ja lihtsa maagia abil

Lihtne igapäevamaagia rituaal, mis lõpetab riiud ja tülid lähedaste vahel

Seotud