Arne Hiob, Einar Laigna ja Igor Volke räägivad jumalast, universumist, inimesest ja tehisintellektist

Sel laupäeval, 9. märtsil kell 14-16 kohtuvad Nõmmel Von Glehni teatris seminaridesarjas ” Anomaalne maailm” Arne Hiob ja Einar Laigna – põnev vestluspaneel pakub võimaluse jälgida usuliidrite ja avara silmaringiga religiooniteadlaste mõttekäike elu põhiküsimustest. Arutelus osaleb ka seminaridesarja ellukutsuja Igor Volke, vestlust modereerib ajakirjanik Rando Tooming.

“Eelmise aasta sisukate kohtumiste vaimus tuleme kokku ka tänavu. Ikka Nõmmel, Von Glehni Teatris, kus sel kevadel toimub seminaridesarjas “Anomaalne maailm” kolm paneeli täis värvikaid vaateid”, kommenteerib ettevõtmise eestvedaja Igor Volke.

“Kirikul on olnud läbi sajandite juhtiv roll inimese moraalses kujunemises, tema orienteerimises sünni ja surma vahel, tema mõttekäikudes teispoolsuse ajatuses ja universumi mõõtmatuses.

Esimene paneel “Jumalast, universumist, inimesest ja tehisintellektist” toob meie ette mõtteid ja elukogemust lugupeetud usujuhtidelt,” lisab ta.

Laupäevase arutelu käigus otsitakse vastuseid küsimustele: Kas inimese ja jumala suhe on ajas muutunud? Kuidas muudab teaduse areng inimese vaimseid hoiakuid? Kuidas muutub kirik teaduse arengu ja argielu sekulariseerumise tingimustes? Mida võib kaasa tuua tehisintellekti kiire areng inimese vaimses ja füüsilises arengus? Paneeli modereerib ajakirjanik Rando Tooming ning lõppeb see avatud mõttevahetusega.

“Liigume teemades, mis on religiooniringkondades alati aktuaalsed olnud ning ka neis, mis on kuumad tänases moodsas maailmas: mõttelendude teemad kulgevad märksõnades alates Jumalast ja Saatanast kuni Universumi, multiversumi, suure paugu ja paralleelmaailmadeni, jõudes inimese evolutsioonini tehisintellekti tekkimise koidikul,” lubab Volke põnevusest pakatavat pärastlõunat.

Sel laupäeval, 9. märtsil kell 14-16 Von Glehni Teatris Nõmmel (Pärnu mnt 326)

Arne Hiob, Einar Laigna, Igor Volke

“Jumalast, universumist, inimesest ja tehisintellektist”

Arutelu modereerib Rando Tooming. Kohapeal kohvibaar ja infovahetus.

Arne Hiob on eesti vaimulik ja teoloog, kes on õppinud EELK Usuteaduse Instituudis, doktorikraadi sai ta Tartu Ülikooli usuteaduskonnast. 1990. aastal ordineeriti Hiob aseõpetajaks, ta on teenininud Koeru ja Jüri kogudust, alates 1993. aastast on ta Tallinna Jaani9 koguduse õpetaja. Arne Hiob on EELK Usuteaduse Instituudi süstemaatilise teoloogia õppejõud ja Martin Lutheri Ühingu liige. Ta on kirjutanud mitmeid raamatuid, muu hulgas ka teose “Uku Masingu religioonifilosoofia põhijooned”.

Einar Laigna on kolonelleitnant, teoloog, ajaloofilosoof ja mõõgameister. Ta on lõpetanud Tallinna Polütehnikumi metallitöölise erialal, töötas ka tööõpetuse õpetajana ja luges töö kõrvalt teoloogilist ja filosoofilist kirjandust. Pärast seda astus ta Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Usuteaduse Instituuti, teenis Varbla, Karuse, Margareeta, Hanila Pauluse, Märjamaa Maarja, Ambla Maarja ja Aegviidu Aleksandri kogudustes. 1980. aastal pühitseti ta katoliku kiriku idariituse preestriks ja oli viis aastat misjonär Armeenias. 1992. aastal õppis Einar Laigna Vatikanis. Ta on lugenud loenguid Tallinna Ülikoolis, EBSis ja Tallinna Mustpeade majas. Ta on keskaja uurimise ühingu Studium Medievale asutaja ning Akadeemilise Sõjaajaloo Seltsi ja Dominiiklaste III Ordu liige. Einar Laigna töötas Kaitseliidus, hiljem Kaitsejõudude peastaabis, olles selle tagalaülem, juhataja nõunik ja peainspektor, ta on olnud ka Peastaabi Ohvitseridekogu ja Eesti Reservohvitseride Kogu esimees.

Igor Volke on legendaarne ufoloog, kes on anomaalseid nähtusi uurinud juba üle nelja dekaadi ja kelle anomalistika-ampluaasse kuulub väga lai spekter maailma paranormaalset poolt. Ta on aastakümneid jälginud inimkonda, ühiskonda ja kosmost ning nendevahelisi seoseid. Volkelt ilmus viimati Eesti ufoloogia antoloogia “Täiendatud ufopäevikud”.

* * *

“Anomaalne maailm” 2019 kevadel – kolm mõttepaneeli Nõmmel

Esimene mõttepaneel teemal “Jumalast, universumist, inimesest ja tehisintellektist” toimub sel laupäeval, 9. märtsil kell 14-16 Von Glehni Teatris Nõmmel, kus arutuelupaneelis osalevad Arne Hiob, Einar Laigna, Igor Volke.

*

Teine paneel teemal ” Elu – vaimne, matrialistlik ja metafüüsiline vaade – kuhu liigume?” toimub Von Glehni Teatris laupäeval, 20. aprillil kell 14-16.

Sinna oodatakse oma arvamust avaldama ja kogemusi vahetama erinevate teadusvaldkondade ja arvamusvaldkondade esindajaid. Allteemadeks: Evolutsionism ja loomine, ajalooline matrialism ja marksism, teaduse ja tehnika areng ning ühiskondliku teadvuse arengu vastuolud, eksoteeriline ja esoteeriline Eesti, tehisintellekt ja sigulaarsus, informaatika ja bioloogia konflikt, maatriks.

“Kaasaegses maailmas kannab inimese ja ühiskonna maailmavaate kujunemises, selle puudujääkides ja väärarengutes olulist vastutust teadus. Teadus on aidanud meid heaolu maailma ning kannab vastutust ka kriisidest ja konfliktidest väljatoomise eest. Vajades ja nõudes lisavahendeid suureneb vastutus homsete ohtude prognoosimisel jaennetamisel ning uute positiivsete perspektiivide loomisel,” sõnab Igor Volke teema sissejuhatuseks.

*

Kolmas paneel teemal “Püsivad mõistatused elu keskel – viljaringid põldudel (teine kokkutulek)” toimub Von Glehni Teatris laupäeval, 25. mail kell 14-16.

Erinevate eluvaldkondade ja erialainimeste mõttetuba proovimaks jõudu sajandi(te) mõistatuse avamiseks. Teoreetikud, praktikud, ideoloogid ja meediategelased proovivad vastata oleviku itrigeerivale väljakutsele.

Paneele modereerib ajakirjanik Rando Tooming. Oodatud elav mõttevahetus. Avatud on kohvibaar.

Lisainfo facebookist.

Seotud