Armastusemeditatsioon, mis toob rõõmu ja rahu

Armastusemeditatsiooni autor Thich Nhat Hanh on Vietnami zenbudistlik õpetaja ja tuntud rahuaktivist, kel on suuri teeneid budismi tutvustamisel Lääne ühiskonna inimestele. Ta on teadvelolemise, meditatsiooni ja budismi teemadel avaldanud üle 100 teose ning tema praktilised õpetused on väga lihtsalt mõistetavad, universaalsed ja kaasaegse maailma tingimusi arvestavad.

Armastus toob rahu, rõõmu ja õnnetunde nii meile kui teistele. Tähelepanelik jälgimine on komponent, mis mõistmisepuud toidab ning armastus ja kaastunne on kui kõige kaunimad õied. Kui oleme armastuse olemust mõistnud, tuleks meil minna selle inimese juurde, kes on olnud meie teadliku jälgimise objektiks, nii et armastus ei oleks mitte ainult objekt meie ettekujutustes, vaid ka energiaallikas, mis reaalselt maailma mõjutaks.

Armastusemeditatsioon ei tähenda lihtsalt vaikselt istumist ja visualiseerimist, et meie armastus levib laiali nagu heli- või valguslained. Helil ja valgusel on võime kõigest läbi tungida ning ka armastus ja kaastunne suudavad teha sedasama. Kuid kui meie armastus on ainult ettekujutuse tasandil, siis tõenäoliselt ei anna see ka mingit tõelist tulemust. Sellest, kas meie armastus ka tegelikult toimib ning kui kindel see on, saame me aimu selle läbi, milline on meie igapäevaelu ja kokkupuuted teistega. Kui armastus on tõeline, siis ilmneb see ka meie igapäevaelus – selles, kuidas me suhestume teiste inimeste ja maailmaga.

Armastuseallikas on sügaval meie sees, ja meie võimuses on aidata ka teistel õnne kogeda. Üks sõna, üks tegu või üks mõte võivad vähendada teise inimese kannatusi ja tuua talle rõõmu. Üks sõna võib pakkuda lohutust ja anda kindlustunde, hävitada kahtluse, aidata vältida vigu, lepitada konflikte või avada ukse vabanemisele. Üks tegu võib päästa inimese elu või aidata tal haruldast võimalust ära kasutada. Üks mõte võib teha kõike sedasama, sest mõtted viivad alati sõnade ja tegudeni.

Kui sinu südames on armastus, siis iga sõna, tegu ja mõte võivad luua imesid. Sest armastuse allikaks on mõistmine ning iga armastusest sündiv sõna ja tegu on alati abistav.

Autor: Thich Nhat Hanh

Katkend on pärit Ära kaota iseennast igapäevaelu saginas

12 lihtsat zen reeglit, mille järgimine muudab su elu

Sadhguru 60 imelist tarkusepärlit elust, armastusest ja õnnest

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.