Armastus, seks ja tantra, I osa – intiimsus

Pakume Telegram.ee vahendusel lugemiseks Lori Doyle tantrajooga õpetusi, mis vastavad seekordses loos küsimusele, mis vahe on seksimisel ja armatsemisel.

Meie privaatmaailmas viitab intiimsus millelegi, mida oleme vajadusel valmis jagama vaid oma partneriga. Ent siiski keerleb see termin tihtilugu seksikuse ja seksimise ümber. Pole ehk nii tähtiski, millal sa oma partneriga viimati voodimõnusid nautisid, küll aga see, millal viimati tundsid intiimsust, kirjeldamatut lähedust oma armsamaga. Ja millal kogesid seksi, millesse oli haaratud nii ihu kui hing?

Mis on intiimsus?

Seksida oskavad kõik, seda võib teha ilma intiimsust ja armastust tundmata, lihtsalt tungist. Armatsemine on intiimne ja vaimne tegevus või isegi kunst, millega jõuame oma sügavama loomuseni läbi enda ja partneri energiate ühendamise.

Intiimsus on lähedus, milles vabastame end täielikult. Me allume iseendile olles valmis end oma partnerile kogu alastuses näitama. Ja ma ei pea silmas, et alasti. Intiimsus on oskus minna lasta ja jagada end piinlikkust, tabu või hirmu tundmata. See on teineteise puudutamine nii füüsilisel kui ka vaimsel pinnal. Intiimsuses julgevad partnerid tõega silmitsi seista, sest midagi pole varjata. Kui on olemas intiimsus, saabki seksimisest sügavam armatsemine.

Tantra üks definitsioon just intiimsus ongi – iidne India õpetus, mille praktikate läbi on inimene võimeline end teisega samastama. Tantra liidab inimesi, kes tahavad veelgi enam mõista, armastust ja intiimsust tunda.

Tantrapraktikad annavad meile võimaluse pöörduda tagasi oma algupärase loomuse juurde ning tunda kõigega üheks sulamist intiimsuse kõige sügavamas vormis. Tantra seksuaalõpetuse üheks peamiseks eesmärgiks on aidata meil kogeda spirituaalset ja seksuaalset rahulolu ühes, õpetada meile hetkes olemist ja jõuda seeläbi tõelise “ärkvelolekuni”.

Täna oleme ühtpidi kogu maailmaga ühenduses, teistpidi oma olemuses üksikumad kui eales varem. Just nüüd vajame oma ellu intiimsust. Kohtusin hiljaaegu ühel Bhairava Yoga kursusel mehega, kes oli oma abikaasaga 20 aastat ühist elu jaganud. Ühel hetkel jagas ta oma tundeid öeldes, et ta polnud oma naise silmade ilu aastaid ja aastaid märganud, sest ta lihtsalt polnud neid vaadanud. Ta oli unustanud selle lihtsa asja, mis ühendab.

Kuidas intiimsuseni jõuda?

Tantras on üheks harjutuseks just silmitsemine – kogu oma lihtsuses ühendab see teineteisele sügavalt silma vaatamise harjutus partnereid kogu oma intiimsuses. Sa tunned, et vaatad oma armsama hinge. Selle imetabase tantra harjutusega me mitte ainult ei tunneta oma partnerit sügavuti, vaid saame teistpidi peegelpildi iseendast. Soovitan sul harjutust juba täna oma partneriga proovida.

Harjutus

Istuge mugavalt diivanile või toolile, teineteisega vastastikku ja lähedale. Olge mõlemad oma meeltega vaid teineteise silmades ja vaadake üksteist selliselt viis või enam minutit järjest, liikumatult. Suure tõenäosusega olete üsna üllatunud, milliseid tundeid seesugune harjutus esile kutsub.

Teine võimalus oma partneriga lähedust saavutada on läbi puudutuste. Esoteerilisi termineid kasutades on puudutus seotud õhuelemendi ja südametšakraga. Tahe teist inimest puudutada ja end puudutatuna tunda näitab avatust ja südameärksust. Vastupidiselt viitab puudutuste vältimine südamevalule ja meie suhtes eksisteerivatele blokeeringutele. Nii oleme kinnised ning võimetud oma armsamaga intiimsust saavutama, nii ei saa me armastada ega olla armastatud. Tantra pakub kinnise ja blokeeritud südame avamiseks mitmeid võimalusi. Tulemused on garanteeritud, ent kannatlikkus on see, mis aitab meid sihile.

Harjutus

Üks harjutustest, mis südame avab on seotud mediteerimise ja oma partneri puudutamisega. Istu mugavalt jalad ümber oma armsama nii, et teie põlved puutuvad õrnalt kokku. Asetage enda parem käsi partneri südamele – mitte sinna, kus füüsiliselt süda asub, vaid täpselt rinna keskel energeetilise südame keskpunkti, kus on meie südametšakra. Aseta enda vasak käsi oma rinnale partneri parema käe peale. Jätka suletud silmadega keskendumist parneri ja enda südamele mõned minutid. Mida sa tunned? Läbi südametšakra tunneme armastust.

Kolmas hea võimalus enda avamiseks on tantramassaaž. See aitab inimesel endale seatud piiranguid ületada, tunda oma kogu potentsiaali. Tantramassaaž erineb teistest massaažiliikidest oluliselt. Nimelt keskendub see kehaenergiatele, liigutades neid nii, kuidas vajame. Tantramassaažiga me mitte ainult ei vabasta end stressist, vaid tunnetame endas kõrgemat võimalikku vibratsiooni. Murrame selliselt oma barjäärid oma südamest ja suhetest, taastame oma loomulikku võime olla intiimsed nii iseenda kui ka teistega. See on suur kingitus endale ja oma armsamale.

Lori Doyle on ameeriklanna, kes juhatab Tallinnas Eesti suurimat jooga- ja tantrakooli Bhairava Yoga. Lori on praktiseerinud tantrajoogat viimased 13 aastat ning jaganud oma teadmisi teistega 9 aastat. Ta on tunnistajaks imedele, mida erinevas eas ja situatsioonides inimesed läbi tantrajooga positiivse transformatsiooni kogenud on – kuidas nad on arenenud ning milline on olnud nende vaimne evolutsioon.

Autor: Lori Doyle

Allikas: www.telegram.ee

Loe tantra kohta: Moses Somananda Maimon “Tantra ehk seks hingele”

Vaata ka: www.bhairavayoga.com

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.