Armastus on energia kõrgeim väljendusvorm

Müstiline muusik Oleg Pissarenko tajub ja väljendab maailma peennüuansse nii muusikas kui ka igapäevaelus ning jagab Alkeemia lugejatega oma mõtteid ülimast energiavormist – armastusest. Tema lummavat ja hinge puudutavat muusikarännakut “Päriselt” saab kogeda juba järgmisel neljapäeval, 17. märtsil kell 19 Nordea Kontserdimajas.

Armastus on nii suur ja oluline, et sellest on raske rääkida. Aga ma teen seda, sest pole olemas midagi sellest tähtsamat.

Vahel, kui ma ärkan ja mõtlen enda elu erinevatele külgedele, siis tunnen äkki, et ükskõik, kuhu ma ka ei vaataks – igast küljest vaatab vastu mure. Oled võib olla midagi sarnast kogenud. Sellistel hetkedel tunnen, et minu peas, kehas ja südames koguneb mingi seletamatu raskus ning ma vajun selle koorma all oma enesetundes järjest madalamale. Siis tunnen, et ei jaksa ja ei taha nende murevaldkondadega üldse tegemist teha, mul justkui poleks enam midagi sinna lisada, pole energiat, mida jagada, pole soovi jätkata. Olen püüdnud seda seisundit analüüsida ja tänaseks olen veendunud, et tegemist on armastuse puudumisega, kuigi mure põhjuseid võib olla ju väga erinevaid.

Ravida olen saanud kirjeldatud sisetunnet sellega, et keskendun oma mõtetes muusikale, perele, sõpradele ja publikule – kõigele, mis mind rõõmustab. Täitun seejärel tänulikkuse ja armastuse tundega, kuigi viimase kohta pole sõna “tunne” vast kõige õigem kasutada. Adun seejärel, et täitun tohutu energiaga, suutes armastada ka neid, kes mulle suuri muresid valmistanud on. Tajun, et suudan selle armastusega kõik mured ravida, et mul on jõudu ja soovi tegevust jätkata. Mul on, mida jagada.

Tegin kirjeldatud sisetunnete ja seisundi muutumise kogemuse tulemusel järelduse, et armastus annab jõudu. Justkui tuttav mõte, olen varemgi juba tundnud, et kogu elu on üks pidev energiate vahetus. Kui armunud inimesed teineteisele silma vaatavad, on selles pilgus tohutu jõud, lausa plahvatusohtlik. Me teame, mis “pomm” see on ja kui see plahvatab, alustab kasvamist uus süda, et lüüa omas rütmis järgmised 80 aastat, kandes edasi armastuse energiat… Olen kogenud ka enda kontsertide puhul, et kui bändis valitseb harmoonia, on selles tohutu jõud – armastus, millest sünnib midagi uut. Kui publik tänades aplodeerib või kontserdi lõpus püsti tõuseb, käib energialaine bändist üle. Nii sünnib energiaringlus, millest ammutavad jõudu kõik.

Seega armastus on üks energia väljenduvorme, olen veendunud, et kõrgeim võimalik. Ka näiteks raha on energia, samuti mõte või palve. Kuid kui oled ükskord tunda saanud, kuidas – mõeldes elule ükskõik, millisel tasandil – täitud seletamatu armastuse laenguga, oled Sa ilmselt minuga nõus, et pole olemas kõrgemat või tähtsamat energiavormi kui seesama Armastus – loov, ülesehitav ja hooliv energia. Sellepärast olen oma Facebooki lehele regulaarselt üles riputanud lause “Armastan Teid, inimesed”, uskudes, et see paljundab armastuse energiat ja ehk teeb meie kõigi elu paremaks.

Levitagem armastust, see annab jõudu!

Autor: Oleg Pissarenko

Loe ka Nädala Alkeemiku intervjuud Oled Pissarenko: kui sa ükskord päriselt ärkad, siis taipad, et kõik on võimalik ja kuula Oleg Pissarenko müstilisest maailmast Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”

Uuri lisa Oleg Pissarenko Bandi kontserdi kohta neljapäeval, 17. märtsil kell 19 Nordea Kontserdimajas kodulehelt www.olegpissarenko.com ja facebookist.

Seotud