Kõhukinnisust aitavad leevenada:
Ürdid ja vürtsid:
● aniis
● must pipar
● köömen
● kardemon
● petersell
Riitsinusõlikompress. Seda kompressi on juba iidsetest aegadest alates kasutatud kõhukinnisuse leevendamiseks, sisikonna puhastamiseks ja lümfidrenaaži jaoks. Sul läheb tarvis riitsinusõli (osta orgaanilist, esimese pressi Piisav hüdratsioon. Veendu, et sa jood piisavalt palju vett (loe lisa viiendast peatükist).mittedesodeeritud õli), tükk flanelli (seda saad soetada tervisetoodete poest või Amazonist, mis müüb Heritage Productsi orgaanilist flanelli), kuumaveekotti, käterätikut ja kilet.
Kuidas riitsinusõlikompressi teha.
● Vala mitme flanellikihi peale mitu supilusikatäit õli.
● Aseta õline riie kas kõhu alumisele osale (soolestik) või ülakõhu paremale poolele, kus asuvad sinu maks ja sapipõis.
● Kinnita säilituskilega ning aseta selle peale veel üks rätik.
● Soojenda soojakotiga umbes 30 minutit kuni üks tund.
Piisav hüdratsioon. Veendu, et sa jood piisavalt palju vett.
Kiudained. Tervislikuma dieedi juurde kuulub sageli ka suurema hulga kiudainete manustamine. Mõningatel inimestel aitab see kõhukinnisust leevendada, aga teistel võib see probleeme juurde tekitada. Kui kiudainete koguse suurendamine tekitab sul kõhulahtisust, siis väldi kiudaineid ja keskendu teistele selles alapeatükis väljatoodud meetoditele. Kiudained ei sobi sageli inimestele, kelle peensool on kahjustunud. Kui teised selle alapealkirja all väljatoodud meetodid ei tööta, siis konsulteeri kindlasti tervishoiutöötajaga.
Mõned tuntud viisid, kuidas suurendada kiudainete tarbimist:
● Teelehtede kestad. See on looduslik vees lahustuv kiudaine, mis toimib emulgaatorina. Poodidest on võimalik soetada orgaanilisi teelehtede kestasid näiteks sellistelt kaubamärkidelt nagu Organic India ja NOW.
● FOS või inuliin. Neid veeslahustuvaid fruktooligosahhariide kasutatakse magusainena, sest neil on loomulikult magus maitse. Neid valmistatakse puuvilja- ja köögiviljasuhkrutest ning tuntakse ka prebiootikumide nime all, see tähendab, et need toidavad häid baktereid sinu soolestikus. Mõnele inimesele sobivad need väga hästi, aga teistele jälle mitte. Seetõttu on asjatundjad FOSi ja inuliini suhtes ettevaatlikud, kuna uued uuringud viitavad sellele, et need võivad heade bakterite kõrval aidata kaasa ka halbade bakterite kasvule. Hoia FOSist ja inuliinist eemale, kui sul esineb peensoole bakteriaalset ülekasvu (SIBO) või mõnda muud kroonilist bakteriaalset ülekasvu.
● Steiermarki kõrvitsaseemned. Kestavabad Steiermarki kõrvitsate seemned pole tavalised kõrvitsaseemned – need on suuremad ja rohelisemad kui teiste sortide omad. Need sisaldavad kiudainete, magneesiumi ja tsingi kombinatsiooni, mis aitab kõhukinnisuse vastu, ning seetõttu on need terviseringkondades väga populaarsed. Kõrvitsaseemned on suurepärased valgu- ja mineraalirikkad suupisted, mida teel olles hamba alla pista. Sa võid need ka jahvatada ning valmistada kõrvitsaseemnevõid, kuid pane seemned kindlasti enne tarvitamist likku (me kirjeldame kümnendas peatükis lähemalt, kuidas seda teha). Kui sa ei leia tervisetoidupoest orgaanilisi Steiermarki kõrvitsaseemneid, siis saab neid tellida leheküljelt vivapura.com.
Probiootikumid. Sel teemal peatume pikemalt käesoleva peatüki alapealkirja „Üleüldine seedesüsteemi toetamine“ all. (Pane tähele, et siin peatükis väljatoodud kodused ravimid võivad sind samuti aidata).
Allikas: Louise L. Hay, Ahlea Khadro, Heather Dane „Tervendav enesearmastus“, kirjastus Pilgrim