Ärevuse varjatud sõnumid ehk kas oled oma elus ikka õigel teel?

Kas sinu meel on pidevalt ärev ja palju mõtteid keerleb korraga peas? Kas füüsiline keha on nagu elektri all ja stressitase on kerkinud tavapärasest kõrgemale? Kas üldsegi mäletad enam, kuidas aeg maha võtta ja lõdvestuda, tulla oravarattast välja? Ärevus võib olla märguanne, mis tahab sind õigele teele suunata.

Hommikuti jälle üles. Ja jälle kohustused. Ja jälle taas kõik see, mida peab tegema. See, mida elu sunnib ja tahab. Ja see, millega oled juba harjunud. Hirm juba eelseisva päeva ja ka elu ees on nii suured, et murekoorem tahab enda alla matta. Kuidas saada hakkama? Kas kõik arved saavad tasutud? Kas jõuan teha kõike, mida planeerisin? Mis üldse minu sisemaailmas toimub, mis suunas liikuda? Mida teha, kuhu joosta, kust abi saada? Ja mis saab siis, kui enam kuhugi pole minna ja midagi pole teha – ja oled vaid iseendaga?

Nii palju küsimärke. Ja väga vähe vastuseid. Nii palju kohustusi. Ja nii vähe hetki iseendale. Loomulik elu on asendunud robotliku ajagraafikuga sinu peas.

Kuid stopp! Ärganud ärevus peatab sind!

Keha annab märku, et nüüd on juba väga viimane hetk aeg maha võtta. Igapäevane ärevuse adrenaliinisüst kehas on juba tõusnud nii kõrgele, et hakkab meile vastu töötama, jõudes tasemeni, kus järgmine samm on tohutu üleväsimus pärast suurt pingutust, sest kehalt lõivu võttes maksad seda pärast tagasi. Ära oota nii kaua! Tee juba varem midagi selleks, et saada tagasi tasakaal ja hea enesetunne.

Ärevusega kaetud teel kipub kõik viltu vedama.

Asjad meie ümber ei toimi enam. Situatsioonid muutuvad aina väljakutsuvamaks. Tehnika veab alt, õnnetused juhtuvad kergemini, konfliktid inimeste vahel on sagedasemad. Meie tervis annab märku, et on aeg muutuda, ja kui muutust ei võta ette sina ise, siis teeb muutuse sinu eest elu, sest elu tahab sind aidata. Ta tahab sind viia õigesse kohta õigel ajal. Elu tahab, et sa kohtuksid õigete inimestega, et sul oleks armastust, heaolu ja tervist. Elu tahab sulle palju head … Kuid sinu poolt on vaid vaja ühte – julgust muutuda.

Mida tahab ärevus sulle öelda? Mis on ärevuse varjatud sõnum ja kuidas leida ärevast olukorrast väljapääs?

Ärevus on kutse rahunemisele!

Ärevuse sõnum on üks ja ainus: rahune maha ja võta aeg maha! Võta eesmärk saada tagasi oma tõeline algne ja lõppematu sisemine rahu. Võta eesmärk, et enne, kui sa midagi teed, oled rahus. Et iga sinu tegevus algaks rahust ning lõpeks rahu ja lõpetatuse tundega. Et miski ei jääks päeva lõpus kripeldama. Ja et sa ei hüppa üle oma varju, vaid annad endast nii palju, kui on loomulik. Et säiliks ka sinu tasakaal ja tervis.

Loobu kõigest, mida sa ei vaja – anna ära kohustused, mis suurendavad ärevust. Asenda need mõnusa tegevusega, mis sind rahustab. Alusta meditatsiooniga, enese sisevaatlusega, liigu lähemale loodusele, kuula klassikalist harmoonilist muusikat … Ja kui oled juba suure rahuliku universumi suunas paar väikest sammu astunud, siis usu, et universum tuleb sulle suurte ja imeliste sammudega vastu. Lase elul end aidata, sest elu on meist mõnikord targem ja võib meid sügavalt ja eriliselt üllatada!

Õigel teel saadab sind tasakaal ja rõõm.

Õigel teel olles tuleb kõik loomulikult ja pingutuseta. Õigel teel õitsed ja särad nagu lill. Õigel teel saad sa kõike, mida vajad, ja ka seda, mis sulle on ette nähtud. Kui taas kipub miski ärevuse rada pidi minema, vaata üle oma otsused ja valikud ning proovi uuesti rahuni jõuda.

Ära oota muutuste käigus loogilisi vastuseid! Lase end juhtida ja tugevda oma intuitsiooni!

Ära oota ka seda, millal muutus tuleb – muuda oma suhtumist ja iseennast juba varem. Vaata juba täna enda sisse! Ära vaata, mida teised teevad ja kuidas teised elavad, sest muutus on ainulaadne ja ainult sinu sees on iidne teadmine, miks, kuidas ja mis suunas muutuda. Mitte keegi peale sinu enda sisemise ja iidse tarkuse ei tea sellele vastuseid.

Autor: Triin Katriin

Loe lisaks: Kui ärevus matab enda alla

Kevinski: ärevuse epideemia ja selle vastumürk

Viis sammu ärevusele vastu astumiseks

Rahusta oma meel: kaks lihtsat hingamisharjutust ärevusega toimetulemiseks

Seotud