Ärata südame vägi: järgi oma unistusi ja täida eluülesannet

Käes on aeg avastada oma südame vägi. Meie ajaarvamise algusest peale on maailma vaimsete tavade suurimad õpetajad kirjeldanud südant kui tõelise väe ja mõistmise allikat. Nüüd võid sa Babtist de Pape raamatust “Südame vägi“ avastada, kuidas tänapäeva suurimate vaimsete õpetajate abiga ära kasutada oma tõelist potentsiaali. Kas elad sellist elu, mis on sulle elamiseks mõeldud? Kas järgid oma unistusi ja täidad oma elu ülesannet?

Ära lase teiste arvamuste müral summutada oma sisehäält. Mis kõige tähtsam: järgi julgelt oma südame ja sisetunde häält.” – Steve Jobs

Ka siis, kui mõtleme südamest kui füüsilisest elundist, mitte spirituaalse väe allikast, on see tõeline imeasi.

HOWARD MARTIN

Isegi tänapäeval ei oska teadus kindlalt öelda, mis meie südame tuksuma paneb. Meie kõigi kehas on imeline elund, mis tähistab elu algust, aga ometi ei suuda tänapäevane teadus miskipärast meile öelda, miks süda tuksuma hakkab.

Meie kõige esimene südamelöök saab alguse iseeneslikult. Tuksumine algab kohe, kui embrüos hakkavad moodustuma ja paljunema spetsiaalsed südamerakud. Need rakud tuksuvad juba enne südame täielikku moodustumist. Ja need tuksuvad ühes rütmis. Seda tuksumist ei algata ükski tajutav väline või seesmine stiimul. Tuksumine on südame­rakkudele loomuomane.

NEALE DONALD WALSCH

Süda hakkab tuksuma hetkel, kui Jumal ütleb: “Tere, ma olen kohal.” See tähistabki elu algust ja ma võin seda teile tõestada. Kuulake oma südant. Teie südame tuksumine on elu enda energia. See saabus teieni kehaväliselt, aga annab elu teie kehale ja olemuse teile endale. Kas sellest suuremat kinki on olemas? Kuidas me küll võime seda eirata? Kuidas saaksime sellele pöörata suurimat, mitte vähimat tähelepanu?

Südamele annab jõudu nähtamatu energia – universumi energia ehk vägi, mis läbib tervet mateeriat ning ühendab omavahel kõike ja kõiki. Universumis pole midagi võimsamat ega suurema potentsiaaliga kui see energia. Taoismis öeldakse selle energia kohta chi, heebrea kultuuris ruah, Hindu religioonis prana ja lääne filosoofias eluenergia. See energia pärineb väljastpoolt keha ja just see energia panebki aluse su südamelöökidele, käivitades kõik elutähtsad funktsioonid.

ISABEL ALLENDE

Kuulsin kord üht kirurgi rääkimas südamesiirdamistest. Kirurg rääkis, kuidas ta asetas organi ehk transplantaadi uude kehasse, millele ta kavatses elu anda, ning süda oli ühtlasi surnud, aga ka mitte. Ja siis puudutas kirurg südant väga õrnalt ning süda hakkas liikuma ja sellesse kehasse elu tagasi tooma. Minu arvates oli see omal moel metafoor südame olemuse kohta. Sa puudutad oma südant ja seda tehes saad teada, kus elu tegelikult on.

MARCI SHIMOFF

Süda on koht, kus toimuvad kõik tähtsad asjad. Ja kõige rahuldavama, rikkalikuma ja edukama elu elamise saladuseks ongi südame avamine. Avatud süda võimaldab meil vaadata elu täiesti teises valguses.

Südame avamine tähendab kirgliku, tähendusrikka ja sihikindla elu elamist. See tähendab, et teed kõiki neid asju, mille tegemiseks vajadust tunned, ning elad sellist elu, mille jaoks siia ilma sündisid. Avatud südamega elades häälestad sa end ühele lainele väärtustega, milleks on sallivus, harmoonia, abivalmidus ja teiste austamine.

HOWARD MARTIN

Südame tarkus on teisiti öeldes tegelikult sinu side oma Ehtsa Väega – selle tõelisuse ja õigsusega sinu sisimas. Sellest lähtudes meie elus kõik avaldubki. Tänu sellele saame oma tegemised tehtud, suudame ületada katsumused ning üle saada oma piirangutest, kahtlustest ja hirmudest; suudame teha kõiki neid asju, mille tegemise vajalikkust me sisimas tõeliselt usume. See ongi südame vägi, mis tegutseb oma kõige kasulikumal moel.

GARY ZUKAV

Mida kujutab endast südame tarkus? See on osa sinust, mis on kõige tervem, kõige arukam, kõige konstruktiivsem ja kõige terviklikum panustaja sinu Ellu suure E-tähega.

Kuna süda tähistab sinu tegeliku olemuse tuuma, teab süda alati, kuhu sa minema pead ja miks sa sellel planeedil oled. Vahel suudabki ainult süda sulle öelda, mida tegema peaksid. Sinu ajul on ainult piiratud arusaam sind ümbritsevatest oludest, aga süda suudab hinnata igat olukorda kõrgemast vaatenurgast.

“Kui süda kõneleb, peab mõistus vastuvaidlemist kohatuks.” – Milan Kundera

Kas oled kunagi silmitsi seisnud võimatu probleemiga ja läinud jalutama selleks, et pea selgeks saada, ning selle käigus avastanud ideaalse lahenduse oma probleemile? See ongi tegelikult südame vägi, mis teeb sulle kättesaadavaks sind ümbritseva energia ja inspiratsiooni. Kohe kui otsustad kuulata oma südant ja selle avada, siis võidki ära kasutada seda võimsat tarkuse allikat.

GARY ZUKAV

Südame tarkus näeb igas su elu hetkes leiduvat väge, ilu ja võimalusi ning hindab vääriliselt neid kõiki.

Iga uus päev annab sulle uue võimaluse avada oma süda. Kui seda lõpuks teed, märkad sa headust kõigis neis inimestes ja asjades, mida varem enesestmõistetavaks pidasid. Samuti suudad sa kõik oma pettumused paremini perspektiivi panna; lisaks oled vastuvõtlikum nende suurte võimaluste suhtes, mis pidevalt su teele satuvad.

Südame avamisega muutud sa teadlikuks omaenda olemuse sügavamast mõõtmest. Sa mõistad, kes sa tegelikult oled ja miks sa siia ilma sündisid.

ECKHART TOLLE

Süda osutab kõige tähtsamale mõõtmele sinu sees; kui sa sellega ühendust ei loo ja elad edasi nõnda, nagu seda mõõdet polekski olemas, siis jääb sul tabamata oma tõeline elu eesmärk siin maailmas, ükskõik mida sa ka väliselt ei saavutaks.

DEEPAK CHOPRA

Kõigi tarkusepõhiste pärimuste kohaselt ei ole vaimu tegelik kodu paikne – see asub väljaspool aega ja ruumi. Kuid vaim avaldub aegruumis kohapeal, see on tõsi; enamiku vaimsete traditsioonide puhul tähistab süda ebamaise vaimu sisenemispunkti meie aegruumi ja vahetusse lähedusse.

NEALE DONALD WALSCH

Inimsüdame saladus seisneb selles, et südames ei sisaldu mitte üksnes sinu identiteet, vaid ka Jumala oma, mis mõlemad on lahutamatult kokku liidetud.

MAYA ANGELOU

Jumal kõneleb sinu südames ja südamest. Jumal kõneleb südamest.

GARY ZUKAV

Jumalik tarkus asub inimese südames. Mõistusest sa oma hinge ei leia.

Võid oma südame hääle abil pääseda ligi jumaliku mõõtmeni, mis on sinus olnud sündimise päevast alates. Sinu südames on see jumalik mõõde ning su kõige ehedam olemus üks ja sama.

“Õndsad on puhtad südamelt, sest nemad näevad Jumalat.” – Jeesus

Mõtisklus. Jalutuskäik vaikuses

“Iga hingetõmbe ja sammu saab täita rahu, rõõmu ning tasakaaluga. Peame vaid olema ärkvel ja kohal praeguses hetkes.” – Thich Nhat Hanh

Keskendunult kõndimine on mitmele kultuurile omane tava. Sinu aju ei suuda pikalt peatuda muredel ja probleemidel, kui keha on füüsiliselt aktiivne. Mine jalutama – kas oma maja ümber või parki, kus tahes sul endal on hea kõndida – oma mõtete vaigistamiseks, et võiksid anda endale võimaluse kuulata oma südame häält.

Kõnni mugavas tempos ja keskendu igale sammule. Tunned iga sammuga, kuidas oled kohal siin ja praegu. Viibid praeguses hetkes. Ole teadlik igast korrast, kui su jalg maapinda puudutab. Tunneta igat kokkupuudet nii kanna kui varbaga. Püsi teadlik igast sammust ja juhi järgmiseks tähelepanu oma hingamisele. Nüüd ütle sisse hingates endale iga sammu järel: “Sisse.” Ja kui sa välja hingad, ütle iga sammu järel endale: “Välja.” Iga sammu ja hingetõmbega muutuvad su mõtted üha vaiksemaks ja sa avad oma südamele ruumi, kus ta võiks sinuga suhelda.

Kui oled saavutanud vaikuse nii oma mõtetes kui kehas, pööra tähelepanu südamele. Tunne kõndides oma südames teadlikkust ja ühtekuuluvust. Kui tunned, et oled valmis, küsi oma südamelt: “Mida sa tahad mulle teada anda?”

Katkend pärineb kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Babtist de Pape raamatust “Südame vägi“. 

Seotud