1. Kohvipaks on aedniku abimees. Paljud taimed vajavad kasvamiseks happelist mulda ning just seda aitabki kohvipaks luua. Taimede ümberistutamisel võid kohvipaksu julgesti mulla hulka segada, et parandada selle struktuuri ja lisada väärtuslikke toitaineid. Enne uuri aga kindlasti, kas taim on ikka happelise mullakeskkonna üle rõõmus.
Aiataimedele, kes armastavad turbalaadset pinnast, võid istutamisel taime alla panna paarisentimeetrise kihi kohvipaksu ning kaevata see pinnasesse. Sellist mulda armastavad näiteks rododendronid, jõhvikad, mustikad ja ka okaspuud.
2. Kohvipuru eemaldab ebameeldivad lõhnad. Toaõhu värskendamiseks võib lisada kohvipaksu kuivatatud lilledega vaasi sisse. Kuivatatud lilledeks on siis eriti sobiv lavendel, mis kuivatatuna on aromaatsemgi. Kohvipaksu võib lisada ka pisikese riidest kotikese sisse ja kinni siduda. Kui soovid, et külmkapist kaoks ebameeldiv lõhn, siis võid kohvipuruga kausi asetada kappi, sest see imab halvad lõhnad endasse. Samuti saab kätelt eemaldada ebameeldiva lõhna, kui hõõrud neid peale toiduvalmistamist kohvipuruga.
3. Kohvipaks ilu heaks. Saad valmistada mõnusa koduse ökokehakoorija, kui segad kohvipuru ihupiima või õli sisse. Soovi korral võid segule lisada ka tilga eeterlikku õli. Hõõru keha ja soovi korral ka nägu segu üle ja saad sametpehme naha. Kui töötled probleemseid kehapiirkondi, kus kipub tselluliit tekkima, regulaarselt kohvipuruga, siis on tulemus võrreldav kofeiini sisaldavate tselluliidikreemide mõjuga.
NB! Kui kogud kohvipaksu, siis ole hoolikas ja vaata, et see kuivaks korralikult ning oleks värskelõhnaline. Kui kohvipaks hallitama läheb, siis tuleb see minema visata.
Allikad: Maakodu.delfi.ee, Alkeemia.ee
Loe lisaks: Head nipid, kuidas saada koduste ja looduslike vahenditega prink tselluliidivaba nahk
Kevadine keha puhastamine ajurveeda põhimõtete järgi
Kuuaiandus: taimede istutamine vastavuses kuufaasidega tagab parema kasvu ja saagi
Puudekallistamise kasulikkus on teaduslikult tõestatud