Ära mõtle. Tunne!

Inimesele on antud mõtlemisvõime, et ta seda rakendaks ning selle läbi elu paremaks muudaks. Paraku aju saadab korda tegusid, mida süda ealeski ei korraldaks, sest süda tajub hoolivust ja ühtust. Aju tajub erinevust ja võitlust. Südame jaoks on olemasolek juba rikkus.

Sina oled väljavalitu. Sind valiti välja nende kõigi seast, kes olid seal üleval. Sa väga tahtsid tulla siia Maale ja niisiis said Sa oma võimaluse. Mine peegli ette. Vaata ennast. See kõik, mida sealt näed, on ajutine. See võib Sind kohutada ja panna peast kinni haarama, aga see on lihtsalt Sinu kest.

Võid kõrvutada ennast kasvõi planeediga Maa, mis koosneb erinevatest kihtidest ning millel on tuum.

Inimese koosneb viiest kehast: füüsiline keha, eeterkeha, keha, intellektuaalne keha ning vaimne keha. See moodustab ümbrise.

Kõigile neile kehadele peaks jõudu andma süda. Süda on kõige võimsam ja tugevam energeetiline keskus inimeses. Senini oleme me kõik mõlenud rohkem peaga ehk ajuga kui südamega. Ajus on poolkerad – parem ja vasak. Südames poolkerasid ei ole, nii ütleb  Drunvalo Melchizedek. See on üks. Meie maailmavaade liigitab paljusid asju heaks või halvaks ning tajub duaalsust. Duaalsus saab tekkida ainult tingimusel, kui on olemas vastandid. Päev aga ei saa olla ilma ööta, nii nagu ka valgus ei ole mõistetav ilma pimeduseta.

Kujutle maailma ühe tervikuna. Kujutle näiteks, et Su käes on üks õunasuurune kera, planeet, kus me elame. Nii, nüüd kujutle, et Su käes on süda. Kõik on selles üks. Erinevus planeedi Maa ja südame vahel ei olegi nii suur kui tundub.

Kuidas saab kujutada Maad ja enda südant? Kui Sul ei oleks südant, ei saaks Sa elada, kui ei oleks planeeti Maa, elaksid Sa arvatavasti kusagil mujal või oleks maailm natukene teistlaadi, kui ta on praegu. Süda pumpab verd. Ilma korraliku verevarustuseta närbuvad meie koed, närbub meie keha. Me hoolime endast, kui me nii mõtleme. Oma toitumiseharjumustega, liikumisega ning üleüldise käitumisega mõjutame selle elundi heaolu. Aga kas mõtleme samamoodi ka oma koduplaneedi suhtes?

Inimesele on antud mõtlemisvõime, et ta seda rakendaks ning selle läbi oma elu paremaks muudaks. Samamoodi nagu me proovime hoolida oma südamest, ei hooli me tegelikult enda ümbruskonnast. Inimese aju saadab korda tegusid, mida süda ealeski ei korraldaks, sest süda tajub hoolivust ja ühtust. Aju tajub erinevust ja võitlust. Südame jaoks on olemasolek juba rikkus.

Me kõik oleme energia. Kui Maa energeetiline tase tõuseb, siis inimesed tajuvad endas või endaga toimuvaid muutusi. Võrdle seda saunaga. Kui inimene käib saunas, siis süda pumpab aktiivsemalt verd kehasse. Sama juhtub ka meie kehadega kui Maa energeetiline tase tõuseb. Energia tahab meidki tõsta kõrgemale tasandil, aga seda saab teha ainult vanu harjumusi ning mustreid eemaldades. Tervenemine ei ole midagi muud kui vana asja teadvusesse toomine ning selle vabaks laskmine.

Kui mitu korda päeva jooksul tabad end mõtlemast või kategoriseerimast inimesi, asju ning olukordi, mis Sulle sobivad või ei sobi kohe mitte. Sa hindad neid, sest inimesele on antud analüüsivõime. Seda teeb aju. Süda aga tahab sellest kõigest vabaneda, vaadata asju ilma halvakspanuta, ilma eelarvamuseta. Süda tahab lihtsalt olla ja tunda rõõmu sellest kogemusest siin Maal.

Puhastumine ehk vanade asjade teadvusesse toomine võib olla väga valus kogemus. Alateadlikud mustrid võivad kajastuda unenägude ning mälestuste, meenutuste kaudu. Kuna Maa energeetiline tase tõuseb, ei saa meie muutumata jääda. Kõik siis maailmas on energia ning energia muundub, mitte ei kao. Kõik, mis ei paindu, see murdub. Ole vastuvõtlik muutustele!

Uus, Veevalaja ajastu, ei ole niivõrd sellest, et kuidas asjadest rääkida, vaid sellest, kuidas teadmist ning räägitut rakendada, umbes nii arvas joogi Bhajan. Keegi ei oota kivide veeretamisest rääkimist, vaid vaja on ka kivide veeretamise praktikat (vihjates Lutsu “Suvele”). Kui on teadmised, aga puudub rakendus, siis ei ole see tarkus, nagu arvas Buddha. Ära mõtle! Tunne!

Autor: Maili Hütt

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.