Ära keskendu elus sellele, mida sul pole, sest siis oled sa alati õnnetu

Elu sügavaimate saladuste võti peitub tegelikult lihtsates asjades – hinda seda, mis sul on ning õpi kuulama ja usaldama oma südamehäält.

Alati on ju midagi, mida sul pole. Keskendu pigem sellele, mis sul juba on, täida end tänutundega ja oledki leidnud igavese õnnetunde saladuse. Olen alati olnud väga mugav inimene, teismelisena koolist jala koju vantsides unistasin, et millal küll saaks juba oma autoga sõita. Aastaid hiljem autoomanikuks saades mõistsin, et omamine tähendab aina kasvavaid tahtmisi ja pidevat pindu kannikates – raha on vaja, et kindlustust maksta, et tankida, et kulunud varuosi vahetada jms.

Kogu aeg on midagi vaja ja see lämmatab su õnnetunde lihtsalt ära. Otsustasin täna, et lähen poodi hoopis jala. Ja ma mõistsin, et küll on super – mul on jalad ja võimalus käia, mul on silmad ja võimalus seda imelist päikseloojangut näha, ma tundsin, et olen maailma kõige õnnelikum inimene. Tagasi koju jalutades trehvasin vana sõbraga, keda polnud ammu näinud – nii mõnus oli näha kedagi, kes kunagi olnud lähemal kui arvutiekraani taga. Kiire elutempo ja pidev “ma tahan rohkem” on viinud meid kaugele tõelistest väärtustest, oleme unustanud, et tegelikult peitub õnn väikestes asjades ja tegelikult on meil ju nii palju, mille eest tänulik olla. Just tänutundes kasvab küllus.
Sul on mure ja sa küsid, kes saaks sind aidata… Mine seisa peegli ette ja saa temaga tuttavaks! Ta on imeline, ta on tark, ta tunneb sind kõige paremini, ta teab kõiki su minevikukogemusi ja tunneb isiklikult kõiki sind mõjutanud inimesi. Ta teab su nõrkusi ning tugevusi ja tema tahe sind aidata on kõige suurem ja omakasupüüdmatum! Õpi teda tundma!
Ära möödu peeglist rutakalt, vaid võta aega, et näha mitte ainult visuaalset. Õpi nägema südamega ja tunneta tema hinge… Sa oled kolistanud mööda psühholooge ja psühhiaatreid, oled kuulanud üht ja teist sõpra ja ikka ebaõnnestunud? Oled kummardanud erinevaid vaimseid õpetajaid ja käinud iga pühapäev kirikus? Sa otsid valest kohast! Vastused pole kunagi sinust väljaspool, nad on sinu sees! Sinu imeline abimees oled sa ise!

Allikas: Kadri Luik “Julgus mõelda, julgus öelda”, kirjastus Pilgrim

Seotud