Anthony Robbins: Kui otsustad, et su elu ei kujunda olukorrad, vaid su enda otsused, siis muutub su elu igaveseks ja sul on jõudu seda valitseda

Anthony Robbinsit peetakse üheks parimaks õpetajaks, kuidas avastada oma sisemine jõud ning seda maksimaalselt ära kasutada, et muuta kogu oma elu.

Rakenda tööle otsuse jõud

Ma annan kuus ülevaatlikku põhimõtet, et aidata sul tööle rakendada otsuse jõudu, seda väge, mis kujundab su elukogemust igal hetkel.

1. Pea silmas otsuste tegemise tõelist jõudu. See on tööriist, mida võid kasutada igal hetkel kogu oma elu muutmiseks. Hetkel, mil sa teed uue otsuse, paned liikuma uue asja, mõju, suuna ja elu eesmärgi. Sa hakkad sõna otseses mõttes muutma oma elu hetkel, mil teed uue otsuse. Pea meeles, et kui tunned masendust, nagu poleks sul valikut, või kui asjad “toimuvad sinuga”, võid kõike seda muuta, kui lihtsalt peatud ja teed otsuse. Pea meeles, et tõelist otsust mõõdetakse sellega, kas oled hakanud tegutsema. Kui tegusid pole, siis pole sa tegelikult otsust teinud.

2. Saa aru, et kõige olulisem samm millegi saavutamiseks on tõeline pühendumine – see on tõeline otsus. Pühendumine on sageli palju lihtsam kui otsus ise, niisiis tee oma otsuseid intelligentselt, aga kiiresti. Ära mõtiskle igavesti küsimuse kallal, kuidas või kas sa saad seda teha. Uurimused on näidanud, et kõige edukamad inimesed teevad otsuseid kiiresti, sest nende väärtushinnangud ja see, mida nad tegelikult elult tahavad, on neile selged. Need samad uurimused näitavad, et sellised inimesed ei muuda kiiresti oma otsuseid, kui üldse. Teisest küljest, need, kes tavaliselt kogevad ebaõnne, tehes otsuseid aeglaselt, ja kes muudavad kiiresti meelt, jäävad alati edasi-tagasi pendeldama. Lihtsalt otsusta ära! Saa aru, et otsuse tegemine on iseenesest tegu, niisiis hea määratlus otsuse kohta võiks olla “informatsioon, mille järgi tegutsetakse”. Sa tead, et oled tõesti otsustanud, kui sellele järgneb tegu. Sellest saab millegi loomine tegelikkuses. Sageli aitab otsuse tegemine saavutada suuremaid eesmärke. Tähtis reegel, mille olen enda jaoks teinud, on mitte kunagi otsust muuta, ilma et kõigepealt oleksin selle realiseerimiseks midagi konkreetset teinud.

3. Tee otsuseid sageli. Mida rohkem otsuseid sa teed, seda paremaks sa nende tegemisel muutud. Lihased muutuvad kasutamisega tugevamaks ja samuti ka sinu otsustamislihased. Vallanda oma vägi kohe praegu ja tee mõni otsus, mille oled edasi lükanud. Sa ei usu, millise energia ja elevuse see su ellu toob!

4. Õpi oma otsustest. Teisiti pole võimalik. Vahel mõni asi ei õnnestu ja pole tähtis, mida sa teed. Ja kui juhtub vältimatu, siis selle asemel et peaga vastu seina taguda, õpi sellest. Küsi endalt: “Mis selle juures head on? Mida ma võin sellest õppida?” See “ebaõnnestumine” võib olla varjatud uskumatu and, kui kasutad seda tulevikus paremate otsuste tegemiseks. Selle asemel et keskenduda lühema perspektiivi tagasilöögile, õpi õppetund ära, ja see võib säästa su aega, raha ja sind ennast valust ning anda sulle võimaluse tulevikus edu saavutada.

5. Jää oma otsustele pühendunuks, ent ole tegutsedes paindlik. Kui oled otsustanud, kes sa tahad inimesena olla, siis ära jää kinni vahenditesse, kuidas seda saavutada. Sa tahad saada lõpptulemust. Kui inimesed otsustavad, mida nad tahavad, koostavad nad kaardi – ent kahjuks ei jää nad sageli avatuks teistele teedele. Ära ole jäik. Arenda paindlikkust.

6. Naudi otsuste tegemist. Sa pead teadma, et mistahes hetk, mil teed otsuse, võib su elukäiku igaveseks muuta: inimene sinu selja taga järjekorras või see, kes sinu kõrval lennukis istub, järgmine telefonikõne, mille võtad või saad, järgmine film, mida vaatad, või raamat, mida loed, või lehekülg, mille pöörad, võib olla just see asi, mis avab lüüsid, ja kõik, mida oled oodanud, langeb omale kohale. Kui tõepoolest tahad, et su elu oleks kirglik, pead elama selle hoiakuga.

Aastaid tagasi tegin ma otsuse, mis tundus olevat väike ja tühine, aga see on võimsalt kujundanud mu elu. Ma otsustasin rääkida seminaril Colorados Denveris. See otsus andis mulle võimaluse kohtuda naisega, kelle nimi on Becky. Tema perekonnanimi on nüüd Robbins ja ta on kindlasti üks mu elu suurimaid kingitusi. Selsamal reisil otsustasin ma kirjutada oma esimese raamatu, mis on nüüdseks ilmunud üheteistkümnes keeles. Mõni päev hiljem otsustasin anda seminari Texases ning valmistusin selleks nädal aega, kuid pärast esinemist jäeti mulle selle eest maksmata – organisaator oli minema sõitnud. Pidin maksmise asjus ühendust võtma avalike suhete juhiga, kelle ta oli palganud – kuid sel naisel oli sama mure nagu mul. Sellest naisest sai mu agent ja ta aitas mul avaldada esimese raamatu. Selle tulemusena on mul privileeg sinuga seda lugu jagada. Mingil ajal otsustasin ma võtta äripartneri. See, et ma enne ta iseloomu ei uurinud, oli minu poolt vilets otsus. Ühe aastaga kulutas ta vääralt veerand miljonit dollarit ja tekitas mu firmale 758 000 dollarilise võla sel ajal, kui mina ringi reisisin ja üle 200 seminari pidasin. Õnneks õppisin ma oma viletsast otsusest ja tegin parema. Vaatamata kõigile ekspertide nõuannetele, et ainus viis ellu jääda on pankrot, otsustasin ma leida võimalusi, et asjad heaks teha, ja sellega avasin ma tee edule. Ma viisin oma firma täiesti uuele tasandile ja see, mida ma sellest kogemusest õppisin, mitte ainult ei taganud mulle pikaajalist äriedu, vaid varustas mind ka paljude ideedega, mida kasutasin oma tehnikate juures nagu Neuro-Associative TM ja Destiny TechnologiesTM , millest saad teada sellest raamatust.

Tea, et su saatuse määravad su otsused, mitte olukorrad. Pea meeles, et tõeliselt pühendunud otsus on jõud, mis muudab su elu. See vägi on igal hetkel sulle kättesaadav, kui otsustad seda kasutada. Tõesta endale praegu, et oled otsustanud. Tee üks või kaks otsust, mille sa oled edasi lükanud: üks kerge otsus ja teine, mis on pisut raskem. Näita endale, mida sa suudad teha. Kohe praegu.

Tee vähemalt üks selge otsus, mida oled edasi lükanud – tee esimene tegu selle täitmise suunas – ja jää selle juurde! Seda tehes arendad sa seda lihast, mis annab sulle tahte muuta kogu oma elu. Me mõlemad teame, et tulevikus ootavad sind katsumused. Ent nagu Ida-Euroopa rahvad on õppinud – kui oled otsustanud müüridest läbiminna, siis võid neist üle ronida, võid need maha võtta, teha nende alla tunneli või leida ukse. Pole tähtis, kui kaua see müür on seisnud, mitte millelgi pole jõudu vastu seista inimeste püsivale jõule, kui nad on otsustanud senikaua jätkata, kuni müür on langenud. Inimese hing on tõepoolest võitmatu. Aga võidutahe, tahe edu saavutada, kujundada oma elu ja seda valitseda hakkab domineerima vaid siis, kui otsustad, mida sa tahad, ja usud, et ükski väljakutse, probleem ega takistus ei saa sind sellest eemal hoida. Kui otsustad, et su elu ei kujunda mitte olukorrad, vaid su enda otsused, siis sellel hetkel muutub su elu igaveseks ja sul on jõudu seda valitseda.

Katkend pärineb kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Anthony Robbinsi raamatust “Ärata endas hiiglaslik vägi”.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.