Alkoholivaba festivali korraldaja Walsberg: eestlane mõnuaineteta tantsima saada ei ole tegelikult keeruline!

Suvel toimub palju üritusi, aga paraku käib festivalidega kaasas ka alkohol. Rännates mööda maailma avastasid maailmarändur Tom Walsberg ja joogagurmaan Tiit Trofimov Guatemalast, Californiast ja Balilt peod, kus kõik ekstaatiliselt tantsisid ja meeletult pidutsesid, aga alkoholi asemel tarbiti hoopis kakaod. Nii tõid nad alkoholivabad üritused ka Eestisse ja juba kolmandat aastat järjest toimub meelemürkide- ja alkoholivaba ekstaatilise tantsu- ja kakaofestivali Blisstonia. Eelmisel aastal pidutses festivalil üle kolmesaja inimese, täiesti alkoholivabalt.

Naeratavate nägude seas hakkad varem või hiljem naeratama

Eestlane mõnuaineteta tantsima saada, pole Walsbergi sõnul kuigi keeruline. “Nagu laulupeol hakkavad laulma need, kes arvavad, et nad laulda ei oska, sulanduvad ka uustulnukad kenasti massi ja võtavad massi hea vibratsiooni üle. Naeratavate nägude seas hakkad varem või hiljem naeratama. Paned silmad kinni ja tantsid, hakkab varem või hiljem väga mõnus. Võttes korraliku tassi kakaod hakkab lihtsalt savi sellest, mida teised arvavad ja inimesed kogevad eriti suurt rõõmu,” räägib ta. Ürituse loosungiks on: “Tantsida, nagu keegi ei vaataks ja laulda, nagu keegi ei kuuleks!”

“Kui sulle meeldivad lõbusad ja elurõõmsad inimesed, siis sulle see pidu väga meeldib. Lase lihtsalt lahti sellest, et ei tea, mida teised arvavad! Ei tea, kas ma sobin?” rahustab Walsberg neid, kes ehk tantsida ei julge. “Ma ütlen sulle vastuse, teised tantsivad ja pidutsevad, nad ei arva sinust mitte midagi. Lihtsalt tule ja naudi. Pane silmad kinni ja tantsi.”

Walsbergi sõnul tihtipeale imestatakse, et ei teadnudki, et alkota on võimalik end nii hästi tunda ja terve öö tantsida. Ja mis veel hea – ärkad täiesti värskena, ilma pohmakata, laetuna ja energilisena, sest sellised peod annavad energiat juurde, mitte ei võta ära.

Sobib kogu perele

Eriti populaarsed on need peod just kahekümnendates ja kolmekümnendates noorte seas, aga ekstaatilisele tantsupeole võib kaasa võtta ka lapsi, vanemaid ja isegi vanavanemaid – teretulnud on küll.

Iseäranis meeldib ürituse korraldamine naistele. “No kes siis naistest tahaks käia peol, kus mingid purjus tüübid külge ajavad? Palju parem on käia peol, kus saad rahulikult tantsida! Kui vaja, võid suhelda aga kui ei taha, siis lubatakse sul olla täiesti omaette omas maailmas ja keegi ei tüüta. Avatus ja suhtlemine on käsikäes viisakusega,” räägib Walsberg.

“Minu motoks on olnud juba aastaid sõna puhas ja usun, et pidutsemiseks ja tähistamiseks ei ole ilmtingimata vaja veini või õlle juua, savu tõmmata ega midagi muud manustada. Saab imeliselt pidutseda ka täiesti puhtalt, nii et järgmisel hommikul on pohmaka asemel hoopis veel parem olla,” ütleb Trofimov.

Seega osalised võivad arvestada, et nad annavad vaikiva nõusoleku alkoholi ega muid ained festivalile mitte kaasa võtta. Selle asemel tarbitakse looduslikke nagu pu-erh tee, tooršokolaadid, smuutid ja tseremoniaalne toor-kakao.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.