PODCAST | Peep-Ain Saar – tähendusega hetkede arhitekt

Miks „väärt mehe“ tiitel tuleb välja teenida? Mis innustaks Eesti mehi oma tunnetest rohkem kõnelema? Kuidas jääda iseendaks pooli valimata? Milline on õnneliku suhte valem? Miks armastus ei ole jumal, aga jumal on armastus? Ausaid vastuseid annab pastor ja ettevõtja ning raamatu „AEG. Teekond nimega Mees,“ (Pilgrim 2022) kangelane Peep-Ain Saar.

„Kui elad oma elu armastusega, jääb su lugu kõlama,“ kinnitab saatekülaline ja lisab, et „iga päev tuleks leida kasvõi üksainus hetk, mis paneb silma särama.“

Peep-Ain Saar hindab iga inimese unikaalset väärtust ja lõputut loovpotentsiaali.

„Vali väike valdkond, milles tahad väga hea olla, sest kui üritad kõiges väga hea olla, on tulemuseks mitte kedagi kõnetav keskpärasus,“ soovitab ta.

Elu tuleks teadvustatult elada nii, et lõpuks oleks inimese lugu suurem, kui inimene ise, aga kõige kahetsusväärsem on Peep-Ain Saare hinnangul raisatud elu.

Podcastis räägime elust, armastusest, andestamisest, õnneliku suhte komponentidest, pereväärtustest ja usust. Arutleme, miks on uuel ajastul armastuse tähendus muutunud paljude jaoks enesekesksemaks ja enesearmastus omandanud enese idealiseerimise mõõtme? Miks 21. sajandi filosoofias pole enam ruumi kannatusele ja haiget saamisele, kuigi reaalsuses pole need kuhugi kadunud. Kuhu liigub inimkond edasi ja mis jääb alles siis, kui kõik näib kaduvat?

KUULA PODCASTI!

Vaata kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Tiina Ristimetsa ja Indrek Arula raamatu “Aeg. Teekond nimega Mees” kohta. 

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seotud