ALKEEMIA PODCAST|Anneli Urge „Teraapilised vestlused“|Astroloog Tiina Varatalu: „2023. aastal oleme väga sügavas ümberkujunemise perioodis“

2022. aastast kokkuvõtteid tehes ja pilku tulevikku suunates küsime, mida tõotavad meile tähed? Kuhu me inimkonnana teel oleme? Mida soosib Veevalaja-ajastu? Mis hakkab maailmas juhtuma pärast ajastute planeedi Pluuto sisenemist Veevalaja märki 24. märtsil 2023. aastal? Kuidas suhtuda Nostradamuse ennustusse 2022. aastaks, et Putini sureb ja maa mattub kolmeks päevaks pimedusse? Miks külvab Igor Mangi uue aasta horoskoop inimestesse hirmu ja õudust?

Tiina Varatalu jaoks pole astroloogia tööriist, mille abil maailmale hädasid ennustada ega lubadusi jagada vaid kosmiline GPS, mille abil saab inimene kooskõlastada end oma aeg-ruumi rännakul kosmose kõrgema korrapäraga. Interneti ehk aeg-ruumi piiranguid ületava küllastunud inforuumi tingimustes ei saa me enam harjumuspäraselt välisele informatsioonile toetuda vaid peame hakkama end häälestama oma sisemistele äratundmistele, mis annavad asjadele uue tähenduse ja avavad meie teadvuses uue ruumi, ühenduse Looja teadvusega.

Kõrgemate rütmide järgi on inimkond tervikuna hetkel sügavas ümberkujunemise perioodis. Kosmose kõrgema korrapära järgi on aga igaüks alati täpselt õigel ajal õiges kohas.

Tiina hinnangul oli koroonaepideemia inimese teadvusele kui „final call“ lennujaamas. See viis inimeste tähelepanu koheselt väliselt iseendale ja tõstis fookusesse inimese isikliku vastutuse teema. Looja nägemuses on inimese eesmärgiks olla parim versioon iseendast. Selle teostamine on aga igaühe enda looming ja vastutus. Internetiajastul on igaüks vastutav ka selle eest, kuidas ta meie ühisruumi kasutab, kas enese ja teiste kasutajate suhtes lugupidavalt või viha ja hirmu külvamiseks. Samuti peab igaüks ise otsustama, kui palju ja millist informatsiooni ta tarbib. Kõike valimatult sisse ahmides võime üksinda oma arvuti ees hirmu kätte äragi surra.

Tiina arvates oleks naiivne omistada kogu vastutust maailmas toimuva, sh Ukraina sõja eest, mõnele üksikisikule. Putin ja teised sarnased riigijuhid on tema sõnutsi inimeste enda pimeduse peegeldus.

Uus ajastu esitab inimestele väljakutse muuta vanu mõttevorme ja kohustab oma teadvust jätkuvalt arendama, sest vanamoodi edasi lihtsalt enam minna ei saa.

KUULA ALKEEMIA PODCASTI:

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

Seotud