PODCAST | Melomaan Valter Nõmm: muusika on parim teraapia!

Valter Nõmme hinnangul seisneb tema ja bändi „Shelton San“ rahvusvahelise edu saladus õigel ajal ja õiges kohas olemise kunstis. „That’s it,“ lisab ta muigega. Valter näeb bändivärki elu boonusena. Pillimängimise isu on tal praegu sama suur kui 20 aasta eest. Tundliku loojana suunab Valter soodsad kosmilised energiad oma muusikaloomingusse, ammutades sellest jätkuvat rõõmu ja rahulolu.

Elu on andnud Valterile uue võimaluse end muusikuna teostada ja inimesena arendada. Täna unistab mees rahust nii välises maailmas kui enese sees ja püüab olla iga päev hoolivam ja mõistvam inimene. Ta on varasemalt kogenud, et „pea pulki täis“ üksindusse jäädes, on tema psüühika hapraks osutunud, kuid teab, et pereliikmete ja heade sõprade abiga on võimalik kõigist eluraskustest võitjana läbi tulla. Valteri väitel on just muusika olnud alati tema heade suhete võluvõtmeks ja sõprade vaheliseks ühenduslüliks. Valteri looming on ka tema Suguvõsa Vaimu poolt eriliselt toetatud – bändi Shelton San singli „Anxiety“ sõnad on Valter tõlkinud inglise keelde vanavanaema luuletuse põhjal.

Kogenud muusikuna teab Valter hästi, kui vabastav on end muusika saatel tühjaks laadida ja millist tervendavat mõju avaldab inimesele oma hääle kasutamine. Oma põlvkondade ülesele publikule, mis varieerub noortest muusikasõpradest staažikate müraroki fännideni, ütleb Valter veendunult, et just muusika on maailma parim teraapia.

Saates kuuleme Valter Nõmme loomingut – „Meadowlands“ ja „Anxiety“

KUULA ALKEEMIA PODCASTI

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

 

 

 

 

 

 

 

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.