PODCAST | Ingel Prii: minu söömishäirete taga oli madal enesehinnang

Armastus enda, oma keha ja toidu vastu saab alguse siis, kui hakkame tervendama oma hingehaavu, õpime ühiskonna poolt pealesurutud modelli-ja dieedikultusele vaatamata juhinduma oma sisetundest ja keha vajadustest ning väärtustama oma tervist ja isikupära. Raamatu „Armastus enda, oma keha ja toidu vastu,“ (Pilgrim 2023) autorid Simone Viidas ja Ingel Prii teavad oma kogemuste varal, et noore neiu söömishäirete peamiseks põhjuseks on emotsionaalne valu. Kaaslaste solvavad hinnangud ja lapsepõlves kogetud pettumused, kus sind pole aktsepteeritud sellisena nagu sa oled, on baasiks madala enesehinnangu ja negatiivse minapildi kujunemisele ja ennasthävitavate käitumismustrite käivitumisele, mida sotsiaalmeedia ilukultus mitmekordselt võimendab.

Kuuleme, kuidas ennast või oma lähedast aidata siis, kui kaalust alla võtmine on saanud missiooniks ja kiivalt varjatud saladuseks. Kuidas muuta oma haavatavus suurimaks tugevuseks ja julguseks ning ausus sillaks enesearmastuse ja tervenemiseni. Arutame, kui turvaline on olla haavatav ja avatud sotsiaalmeedias ja kuidas kaitsta end sealse vaimse vägivalla eest.

KUULA ALKEEMIA PODCASTI:

Vaata Simone Viidase ja Ingel Prii raamatu „Armastus enda, oma keha ja toidu vastu” kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt. 

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

Seotud