PODCAST | Elu köidikutest vaba hingena

Sisemise vabaduse saavutamiseks tuleb eneselt pidevalt küsida „Kes ma olen?“ Kui istuda piisavalt sügavale enese sisse – oma teadvuse keskmes asuvale Iseenda troonile, avaneb su ees suur müsteerium. Sa tead, et sul on keha, aga sa pole sinu keha, sul on emotsioonid, aga sa pole sinu emotsioonid, sul on mõtted, aga sa pole sinu mõtted. Kui ma nüüd küsin, et kes sa siis oled, vastad, et mina olen MINA. Ma olen puhas teadlikkus, kõigi nende mõtete emotsioonide, tunnete ja aistingute kõigutamatu tunnistaja. Tänases saates koorime sibulat, et aru saada, kes ja mis me siis ikkagi oleme, koos Michael A. Singer’i raamatu „Köidikutest vabanenud hing. Teekond sinu olemuse sügavusse“ (Pilgrim 2014) tõlkijaga Merle Kelder.

Kui õpilane on valmis, siis ilmub ka õpetaja

Merle Kelder avastas Michael Singer’i köidikutest vaba hinge ühel ilusal päeval raamatupoodi külastades, kui tema kätte sattus talle senini tundmatu autori tundmatu raamat, mis ütles talle kui võluväel, et Merlel tuleb see raamat eesti keelde tõlkida. Hiljem kodus raamatuarvustusi lugedes sai Merle teada, et Michael Singer’i raamatud on võrdväärselt Echart Tolle omadega maailmas väga kõrgelt hinnatud.

„Minu jaoks oli oluline anda eesti keeles edasi seda tunnet, mille autor oli inglise keeles kirja pannud,“ kirjeldab Merle oma eesmärki. Tõlkimise protsessist sai Merle vaimse teekonna oluline osa, kus soe, toetav ja lubav kohalolu andsid minevikust kogunenud valule, destruktiivsetele käitumismustritele, tunnetele ja kogemustele täiesti uue vaate ja mõistmise. Köidikutest vaba elu ongi minevikust vaba elu, ütleb autor. Tuleb vaid muuta oma suhtumist reaalsusse ning selle vastu sõdimise asemel olemasolevat aktsepteerima hakata.

KUULA ALKEEMIA PODCASTI

Vaata Michael A. Singer’i raamatuid “Köidikuist vaba elu” ja “Köidikuist vabanenud hing”.

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga holistilise regressiooni terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

 

 

Seotud