PODCAST | „EHH, UHHUDUUR 20. Ise teed oma elu!“

Kas oled märganud, et põnevad asjad hakkavad juhtuma siis, kui suurelt teelt maha keerad? Kas aga alati julgeme kogu seda põnevust oma ellu lubada? Tagajärgede osas valitseb ju teadmatus ja alahoiuinstinkti ajel kipume ikka jääma turvalise ja äraproovitu juurde, teadmata, et siinsamas, nurga taga, võib avaneda sootuks uus maailm. Raamatu „Ehh, Uhhuduur 20. Ise teed oma elu!“ (Pilgrim 2023) autorid soovivad oma elu jalgrattasadulas ümber maailma seigeldes ägedamaks muuta. Aeg-ajalt tekib neil vastupandamatu soov reaalsus õlgadelt maha raputada. Senisest minastki võib villand saada ja elujaatust otsitakse endast väljastpoolt. Taipamine, et kõik siin elus on enese teha, võtab kogenud reisisellidki esialgu pisut kohmetuks.

Podcastis on seekord külalisteks Mart Kuusk, Kristjan Prii ja Tanel Rütman. Vestleme isikliku vabaduse ja vastutuse, sõpruse, lojaalsuse, turvalisuse, rutiini ja uudsusküllastuse teemadel. Kuuleme, mis eristab rändamist põgenemisest ja miks Uhhuduuri poistebändis demokraatia ei kehti.

Kuigi vastuseotsingud küsimusele „miks mehed seda teevad,“ alles käivad, loodavad nad, et paari kümnendi pärast Mongoolias Ulaanbaataris Sukhbaatari väljakul ümbermaailmareisi lõpetades tabab neid kindlasti valgustatus ja archimedeslik heureka hetk. Seni on aga esmatähtis teekond ise – jätkuv avastamiserõõm, huvi ja võime unistada.

NB! Parandus – podcastis on Aleksander Dumas romaani „Kolm musketäri“ autorina ekslikult nimetatud Jules Verne.

KUULA ALKEEMIA PODCASTI

Vaata raamatu “EHH, Uhhuduur 20. Ise teed oma elu!” kohta lisa kirjastuse Pilgrim koulehelt. 

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga holistilise regressiooni terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut (Pilgrim 2021) autor.

Seotud