PODCAST | Varakult avastatud rinnavähist saab terveks!

Oktoober on rinnavähi teadlikkuse kuu. Just seetõttu julgustab MTÜ Elu Nimel juhatuse esimees Reio Vilipuu naisi rinnavähi sõeluuringutel osalema. „Sel aastal on rinnavähi sõeluuringusse oodatud järgmise sünniaastaga naised: 1954, 1956, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968, 1970 ja 1972,“ loetleb ta.

Oktoober on rinnavähi teadlikkuse kuu.

Statistika järgi haigestub IGA KAHEKSAS naine rinnavähki. Maailmas avastatakse igal aastal kokku üle 2,3 miljoni rinnavähi juhu, neist Euroopas üle 500 000. Eestis diagnoositi viimase statistika järgi 2019. aastal esmajuhtudest rinnavähki 841 naisel ja 4 mehel. Diagnoosi hetkel oli haigus 49,2% naistel juba levinud staadiumis.

Saates kummutame võimalikke müüte, hirme ja vanu uskumusi, mis takistavad naisi oma tervise eest vajalikku hoolt kandmast ja uuringutele minemast. Paneme kõigile südamele, et hoolivus enda tervise suhtes tähendab ka seda, et hoolime kõikidest teistest enda ümber, olles eeskujuks oma lastele ja julgustades vanemat põlvkonda võimalikke muutusi märkama, neile õigel ajal reageerima ning nendest rääkima.

Edastame kuulajale realistliku pildi tänapäevasest rinnavähi diagnostikast, ravivõimalustest ja nende tõhususest. Hea uudis on seegi, et alates 2017. aastast tasub haigekassa rinnavähi tõttu rinna eemaldamise ja ravi järgselt nii rinna taastamise operatsiooni kui ka rinnaimplantaadi maksumuse eest.

8. oktoobril 2022.a. Kadrioru pargis toimunud Roosa Lindi Jooksu üheks eesmärgiks oli tutvustada laiemalt võimalust taastada rindade esteetiline välimus areooli mikropigmentatsiooniga. Tegemist on kosmeetilise tätoveeringuga, mis loob illusiooni loomulikust rinnast ja aitab esteetilise taju kaudu naise heaolu ja elukvaliteeti tõsta.

Jooksu piletimüügist annetab MTÜ Elu Nimel raha kümne naise 3D areooli ja nibu mikropigmentatsiooni teostamiseks.

Kõlama jääb teadmine, et keegi pole sellel teekonnal üksi ja kõigi eest kantakse hoolt.

KUULA PODCASTI!

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

Seotud