PODCAST | Psühholoog Roman Timofejev: ma olen õnnelik teistega kogemusi jagades

Roman Timofejev on psühholoogia magister ja ainuke Eestis sertifitseeritud tunnetekeskse paariteraapia (EFT – Emotionally Focused Couples Therapy) terapeut, koolitaja ja raamatu “Sisemine tasakaal: kuidas iseendaks jäädes saavutada edu ja saada õnnelikuks,” (Tallinn, 2019) autor.

Sisemise Tasakaalu Meetod on Romani poolt välja arendatud uus lähenemine inimese psüühikale. See tehnika põhineb teoorial, et igal inimesel on üks domineeriv psühholoogiline vajadus, millega on seotud ka tema isiksuse omadused ehk iseloom. Kui inimene on teadlik oma juhtivast vajadusest, saab ta luua sellele vastavalt ka oma elustiili. Kui see vajadus on aga pikka aega rahuldamata, siis isiksuse omadused moonduvad ning sellest võib kujuneda psüühikahäire.

Roman annab nõu, kuidas igaüks saab endale ise igapäevaselt suuremat turvatunnet luua ja oma negatiivsetest mõttemustritest vabaneda.

Heidame valgust kollektiivse trauma varjatud olemusele, mis nähtamatult mõjutab meie psüühikat meedia, filmide, sotsiaalse-ja poliitilise elu kaudu, et saaksime seda teadvustada.

KUULA PODCASTI!

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike “Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne” (Pilgrim 2019) ja “Šokiterapeut” (Pilgrim 2021) autor.

Seotud