PODCAST | Räägime meeste tervisest professoriga Margus Punab

„Tugev mees lahendab oma probleemi ja nõrk jääb koju kotile,“ on dr. Punab veendunud, innustades kõiki haigusi ennetama ja oma tervise teemadega vastutustundlikult tegelema. Viimastel aastatel on Eestis ja arenenud maailmas toimunud oluline arenguhüpe nii eesnäärmehaiguste mõistmises kui ka diagnostika- ja ravivõimalustes. Õigeaegse meditsiinilise sekkumisega on KÕIKI eesnäärmehaigusi, sh ka eesnäärme vähki võimalik edukalt ravida!

Dr. Margus Punab on esimene diplomeeritud meestearst ehk androloog Eestis. Uues raamatus „Meeste tervis. Eesnäärme haigused ja alakeha vaevused,“ (Pilgrim 2023) esitab ta kõige värskemad teadmised eesnäärmest, selle haigustest, ravist ja vältimise võimalustest.

Saates kuuleme, mis roll on eesnäärmel ja millised on kõige sagedasemad eesnäärmehaigused ning nendest põhjustatud vaegused. Kuidas kusemishäireid ja eesnäärmemuresid ennetada. Miks on seemnepurskega lõppev orgasm mehe tervisele hea ja kuidas oma keha sõnumeid kuulama õppida. Millal on õige aeg arsti vastuvõtule pöörduda ja miks vanad müüdid, millest diagnostika- ja diagnoosihirmud väge saavad, enam ei kehti. Milline on viimase aja suurim innovatsioon eesnäärmevähi ravis, kas tehisintellekti saab tõese infoallikana täielikult usaldada ja palju muud kasulikku.

KUULA ALKEEMIA PODCASTI

Vaata kirjastuse Pilgrim poolt välja antud dr Margus Punabi raamatu „Meeste tervis“ kohta lisa SIIT.

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga holistilise regressiooni terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut (Pilgrim 2021) autor.

Seotud