Alkeemia lugemisnurk. Selleks et muuta oma välist elu, tuleb muutuda sisemiselt

Kui sa soovid oma elus midagi muuta, siis pead sa alustama sellest, et muudad midagi iseendas. Olgu selleks siis käitumine või mõtted, või lausa mõlemad. Kuidas muuta oma mõttemustreid? Louise L. Hay annab oma raamatus “Südametarkused” suurepärast nõu, kuidas oma mõtetega tegeleda.

Selleks et muuta oma välist elu, tuleb muutuda sisemiselt. Niipea, kui oled valmis muutuma, näed hämmastusega, kuidas Universum sulle appi asub.Ta toob sulle seda, mida vajad.

Kõik muutused on minu jaoks kerged

Kui asume endaga tööle, siis muutuvad asjad esmalt hoopis hullemaks ja alles pärast seda hakkavad paranema. Kõik on hästi, kui nii juhtub. See on protsessi algus. See on vanade sasipundarde lahti harutamine. Meil tuleb lasta end sellel voolul kanda. Kulub aega ja läheb vaja pingutust, et teada saada, mida meil on vaja õppida.

Muutused ei ilmne otsekohe. Kärsitus on ainuke takistus õppimise teel. Kärsitus tähendab, et soovime jõuda eesmärgini ilma protsessi läbimata. Me peame laskma endal õppida, samm sammult. See kujuneb lihtsamaks, kui laseme end voolul kanda.

Ütle: “Olen valmis muutuma.”

Kas kahtled? Kas tunned, et see pole tõsi? Milline uskumus sind takistab? Pea meeles: see on vaid mõte, kuid mõtet on võimalik muuta.

Kui üks uks sulgub, avaneb teine

Elu koosneb paljude uste sulgumisest ja avanemisest. Me kõnnime toast tuppa ja elame läbi erinevaid kogemusi. Paljud meie hulgast sooviksid jätta mõne ukse taha negatiivsed mustrid, vanad blokeeringud ning meile kasutuks ja kahjulikuks muutunud asjad. Paljud meie hulgast on avamas uusi uksi. Nad leiavad eest imelisi uusi kogemusi – mõnikord õpetlikke, mõnikord rõõmsaid kogemusi. See kõik on Elu osa ja meil on vaja teada, et oleme tegelikult kaitstud. Tegemist on vaid muutusega. Alates kõige esimesest uksest, mille avame siia planeedile tulles, kuni viimase ukseni, mille avame siit lahkudes, oleme alati kaitstud. Tegemist on vaid muutusega. Oleme oma sisemise minaga rahujalal. Oleme kaitstud ja hoitud ja armastatud.

Leebe, kindel nõudlikkus ja järjepidevus selles, mida otsustad mõelda, paneb positiivsed muutused kiiresti ja kergesti avalduma.

Olen valmis muutuma

Pane käed sõrmseongusse. Kumb pöial jääb peale? Võta nüüd käed lahti ja pane uuesti sõrmseongusse nii, et peale jääks teine pöial. Mis tunne on? Erinev? Võib-olla tekib tunne, et see on vale. Võta käed lahti ja pane uuesti sõrmseongusse, kord üht-, kord teistpidi. Mis tunne nüüd on? Veidi vähem vale? Sama lugu on iga uue mustri õppimisega. Vaja on veidi harjutada. Võid teha midagi esimest korda ja öelda: “Ei, see on vale,” ning seda enam iial mitte korrata ning minna tagasi mugavasse seisu. Kui oled valmis natuke harjutama, siis avastad, et uus asi võib olla mugav. Kui kaalul on midagi niivõrd olulist nagu iseenda armastamine, siis tasub mõningane harjutamine kindlasti ära.

Kui oleme valmis võtma elus ette positiivseid muutusi, siis tõmbame oma ellu kõike seda, mis meid selles aitab.

Olen valmis muutuma ja arenema

Sa oled valmis õppima uusi asju, kuna sa ei tea kõike. Sa oled valmis jätma maha vanad arusaamad, kui neist pole sulle enam tolku. Sa oled valmis nägema olukordi enda ümber ja ütlema: “Ma ei taha seda enam teha.” Sa tead, et suudad saada parema kontakti oma tõelise minaga. Mitte et see oleks parem inimene, sest see viitaks justkui sellele, et sa polegi piisavalt hea – sa muutud rohkem selle inimese nägu, kes sa tõeliselt oled. Arenemine ja muutumine on põnev, isegi kui pead selle käigus vaatama tõtt valupunktidega, mida sinu eelmine mina endas kandis.

Mõtete muutmine

Käesolevas hetkes on tähtis see, et sa valid, mida just praegu mõelda, uskuda ja öelda. Need mõtted ja sõnad loovad sulle tuleviku. Sinu mõtted vormivad seda,mida koged homme, järgmisel nädalal,järgmisel kuul ja järgmisel aastal.

See on ainult mõte, kuid mõtet saab muuta

Kui palju kordi oled keeldunud mõtlemast endast positiivselt? Hüva, aga keelduda saab mõtlemast endast ka negatiivselt. Inimesed ütlevad: “Ma ei saa seda mõtet peast välja.” Saad küll! Sul tuleb otsus vastu võtta, et just seda sa teedki. Selleks et midagi muuta, ei pea mõtetega sõdima. Kui negatiivne mõte tekib, võid hoopis öelda: “Aitäh end ilmutamast, kuid ma valin midagi muud. Ma ei soovi enam selles osaleda. Ma soovin luua endale teistsuguse mõtteviisi.”Ära sõdi oma mõtetega. Tunnista neid ja mine neist mööda.

Allikas: Louise L. Hay “Südametarkused”

Seotud