Alkeemia lugemisnurk | Õpi väärtustama end sellisena, nagu sa oled

Tänapäeval kuuleb paljude inimeste suust lauset: “Ma ei ole piisav.” Miks see nii on ja kust see ebakindlus on alguse saanud, tasub igaühel endal mõtiskleda. Eneseväärtustamine on inimese elus üks tähtsamaid oskusi. Kui väärtustad ennast, siis väärtustavad sind ka teised. Panache Desai räägib oma raamatus”Väärtusta ennast” eneseväärtustamise olulisusest inimese elus, jagades juhiseid, kuidas selle teemaga oma elus hakkama saada. Pakume lugemiseks raamatust katkendit.

Sa oled siin selleks, et vastata kutsele elada oma kõrgeimat potentsiaali realiseerides ning seeläbi valgustada oma elu ja maailma.

Pole oluline, kuidas su elu on siiani kulgenud. Pea meeles seda, et igal hommikul avad sa oma silmad ja võidad elus olemise suurel loteriil. Päeva jooksul on sulle antud 86 400 võimalust teha teistsugune valik, kui oled teinud minevikus. Samuti on sulle antud 28 800 hingetõmmet, et tegutseda ja mõelda lähtuvalt armastusest. Alati on ainult üks valik. Sa kas elad südamega ja liigud edasi oma piiritu potentsiaali suunas või siis jätkad elu tulvil hirmu ja piiratust.

Kui ma sellesse maailma saabusin ja arstid mulle esimese laksu andsid, oli mulle kaasa antud eesmärk end teostada – nagu on meie kõigiga. Aga senikaua, kuni seisin vastu oma olemusele, senikaua, kuni püüdsin muuta end kellekski niisuguseks, keda mu enda arvates teised inimesed imetleksid või armastaksid, ei saanud ma end teostada. Alles siis, kui jõudsin oma sisimas meeleheite sügavusteni, sain ühenduse tõelise tegelikkusega, mis eksisteerib igal hetkel meie sees ja meie ümber. Sellele alistumises leidsin ma eesmärgi, headuse ja ühenduse, mis oli minu saatus. Paljudel traditsioonidel on selle kogemuse kohta sõna samadhi. Samadhi on püha mälestus sinu Tegelikust Minast, mis on Jumalaga üks. See on teadmine, kes sa oled, täielikult ja ehedalt. See on valgustatus, äratundmine, ühendus. Oma kõige sügavamal olemise tasandil püüdleme me kõik selle poole. Soov selle ühenduse järele on lakkamatu sisemine nälg, mis paneb meid otsima väljastpoolt seda, mida paradoksaalsel kombel saab leida vaid seestpoolt. Ma olen näinud seda tuhandetes inimestes, kes tulevad minu juurde, olles hirmunud, vihased, kurvad, sõltuvuses ja hüljatud. Minu sõnum neile, kes otsivad meeleheitlikult lahendusi endast väljastpoolt, on see, et otsing algab ja lõpeb sinus endas. Ma olen siin selleks, et jõustada su Tegeliku Mina leidmist ja anda sulle rahu. Kõige tähtsam on see, et ma süütan sinus mälestuse, mis sinus juba eksisteerib, ning aitan sul saada teadlikuks, kuidas rida sündmusi ja kogemusi on pannud sind unustama oma väge, potentsiaali, valgust ja armastust.

Ma tean, et meie liigi praegusel arenguetapil on samadhi võimalik kõigi jaoks. Inimkond on meenutamise teel, maailmas leiab aset kollektiivne ärkamine. Ja kõik, mis toimub poliitikas, ühiskonnas, keskkonnas – kogu see kaos – on olemas selleks, et inimesed tuletaksid meelde ja mõistaksid oma autentset Tegelikku Mina. Kakofoonia levib kõikjal ning selle käigus lagunevad teesklus ja egoistlikud struktuurid, tuues nähtavale armastuse, headuse ja inimestevaheliste sidemete tõelise olemuse.

Enam ei kuulu valgustatus vaid munkadele, meistritele ja gurudele. Tegelikult, mida rohkem sa püüad kopeerida kellegi teise spirituaalset praktikat või teekonda, seda kaugemale jääd sa oma tegeliku loomuse väest, ilust ja ehedusest. Samadhi on su operatsioonisüsteemis, aga sellel pole midagi tegemist püüdlemise, kontrollimise ega saavutamisega. See ei põhine raamatutel, mida sa loed, kursustel, milles sa osaled, ega sinu valitud spirituaalse tee mõjutustel. Sul pole tarvis lahti öelda füüsilisest maailmast, elada aašramis, mediteerida kolm korda päevas. Sul võib olla tore perekond, sa võid nautida klaasi veini, vaadata telerist oma lemmiksaadet, lõõgastuda mugavas kodus ning hinnata kõiki teisi selle maailma kingitusi. Samadhi’ni jõudmiseks on sul tegelikult vaja vaid iseennast.

Sinu kogemus sellel planeedil on sama unikaalne nagu üks miljarditest tähtedest selges sinises taevas, ent ikkagi ma usun, et sina ja mina oleme ühel ja samal teekonnal – sellel, kus Tegelik Mina ilmub teadlikku kogemusse, liigub eraldatusest ja kannatusest ühendusse ja õnnistusse. Rikas või vaene, abielus või vallaline, töötaja või töötu, noor või vana, mees või naine, kristlane, moslem, hindu, juut või budist – sina oled see hing, kes saab tundma Tegelikku Mina kui armastust. Sinu elu iga viimane kui tahk on püüdlus suurema arengu poole. Naeratused, mis panevad su põsed valutama. Pidevalt virisev alluv või kontrolliv ülemus. Südamevalu, mis paneb sind proovile. Su lapsed, õed-vennad, vanemad ja vanavanemad. Isegi tavalised, igapäevased asjad – nagu lemmiksviiter või banaan, mida sa hommikuks sööd. Sinu eksistentsi kõik kontrastsed elemendid: kogu see värvide, tekstuuride, tegevuste, piinade, ekstaaside ja rutiinide müriaad. Igal aspektil on kosmiline eesmärk, mis tähendab, et sina oma lõplikus füüsilises kehas saad tundma oma piirideta jumalikku loomust. Jumalik või Jumal, nagu mina määratlen ja olen tundma õppinud, on lõpmatu armastuse ookean, mis on kõigi kogemuste allikas, aga ei taha meilt midagi – isegi mitte sellesse uskumist. Igasugune määratlemine on tegelikult piiritlemine. Ent siiski, selleks et anda sulle teeviit või näidata lõpmatuse suunas, on sõna “Jumalik” kõige avaram ja sellel on kõige vähem kõrvaltähendusi. Kui loed seda raamatut ja näed sõnu nagu “Jumal” või “Jumalik”, siis tea, et ma kasutan neid selleks, et viidata su piiramatule olemusele.

Kõik, mida sa koged, alates su esimesest väärtuslikust hingetõmbest kuni viimaseni toetab sind selles. Selle raamatu kirjutamise eesmärk on sind äratada, et sa kogeksid Jumalikku Teadvust, mis on sinu sees. Ma aitan sul kiirendada isiklikku arengut, et saaksid üheks oma piiramatu loomusega.

Kui sa astud üle selle lävepaku, hakkad kogema elu selle kõige avaramas seisundis – justkui seisaksid tohutul rannal, kui päike hakkab tõusma ning kõik on rahulik ja sulnis. Kui sinkjasmust taevas hakkab valgenema, siis tead kindlalt, et sa pole pimeduses. Küllastunud lillad, roosad, oranžid ja kollased toonid ilmuvad silmapiirile. Vaimustav valguse ja värvide palett kandub üle taeva ja sirutub üle lõpmatu mere sinu poole. See mähib su endasse, et sulle meelde tuletada – sina oled see valgus, sama võimas kui päike. Selle kiirgus ja puhtus on sinu jumalik sünniõigus.

Päevil, kui pilved su valguseloomust varjavad, sa tead, et su Tegelik Mina pole kadunud, vaid ajutiselt sinu eest peidus. Kui su ellu saabuvad äikesetormid, ei paiska nad sind sellelt kindlalt pinnalt kuhugi. Ükski orkaan, maavärin ega tsunami ei pane sind unustama oma Tegelikku Loomust.

Kui oled end tundma õppinud valgusena, siis leiad, et sisemine rahu valitseb iga olukorda. Mitte et sa kunagi ei tunneks hirmu, ärevust või viha, aga enam pole sa oma valusse kadunud. Enam ei summuta see valgust. Sa saad selgelt aru, mis see on – ajutine pilv, mis rändab üle taeva. Kui mõistad oma inimene olemise varjatud dimensiooni, siis saad end jõustada, et su areng kiireneks. Selle kiirenemisega sa avastad, kus sa oled praegu, ja uurid, kuidas sa selleni jõudsid. Sa õpid uut viisi selle maailmaga suhtlemiseks ja protsessi, mille kaudu see uus viis manifesteerib. Kui saad aru inimene olemise energia dünaamikast, saad end jõustada oma arengu kiirendamiseks.

Seda raamatut läbib püha universaalne energia. See energia võib olla katalüsaatoriks, mis tõstab pinnale vanad juhtumused ja uskumused, tugevad emotsioonid ning füüsilised, meelelised ja emotsionaalsed haavad. Selle eesmärk on tuua ladustatud ja blokeeritud energiasse harmoonia. Tuleb ette hetki, mil sind haaravad tugevad lahendamata emotsioonid ja pisarad hakkavad kontrollimatult voolama. Või ehk leiad, et selle raamatu sisul pole sinu eluga mingit seost – ja see on kindlasti ohumärk. Ole sihikindel. See raamat ja seda kandev energia ei saa tõsta pinnale midagi, mida sinus juba olemas pole. Arenda endas valmisolekut ja vastuvõtlikkust, et lasta kõigel, mida sa füüsiliselt, emotsionaalselt, spirituaalselt ja psühholoogiliselt koged, pinnale tõusta ja teadvusesse siseneda. See on tõelise spirituaalse ärkamise tee ja ülim eneseteostus. Mida tugevam on su reaktsioon loetule, seda suurem on võimalus, et just seda raamatut sa peadki lugema, liikudes edasi oma uuekssaamise suunas. Igal sõnal on oma roll, et aidata sul ilmutada oma kõrgeimat Jumalikku Loomust.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Panache Desai raamatust “Väärtuste ennast”.

Panache Desai on tänapäeva vaimne õpetaja ja visionäär, kelle sõnum, mis rõhutab armastuse ja eneseväärtustamise tähtsust, on toonud ta seminaridele ja töötubadesse tuhandeid inimesi kõikjalt maailmast. Ta ei pea end kuuluvaks ühtegi religioossesse ega spirituaalsesse rühmitusse ning aitab inimestel vabastada end valust, kannatustest, kurbusest ja piiravatest uskumustest. Panache sündis ja kasvas Londonis. Pärast elu muutvat kogemust ülikooli viimasel kursusel pühendus ta vaimsusele ning lahkus Londonist ja sõitis Ameerika Ühendriikidesse. Panache ebatraditsioonilised meistriklassid, telesaated ja veebiülekanded innustavad inimesi üle maailma. Ta pakub energeetilisi vahendeid ja tehnikaid, et avada inimestes peituvat lõpmatut potentsiaali.


Seotud