Alkeemia lugemisnurk | Õnn on meie enese sees, ükskõik kus või kellega me oleme!

Madis Margi raamat “Valu kingitus” on lugu ühe noore inimese elujõust ning inimlikust tugevusest, kui elul on sinuga omad plaanid. Loe raamatust katkendit, kus autor jagab avameelselt lugejatega oma mõtteid üksindusest, suhetest ja õnnest.

Elu väljakutsed ja õppetunnid

Mõnikord on kõige suurepärasem asi, mis meiega juhtuda saab see, et me ei saa oma tahtmist. Meil on elu suhtes nii palju ootuseid, aga kuidas me tegelikult teame, mis meile parim on? Millised soovid on loodud meie ego poolt, et jääda turvalisse mugavustsooni, kus eriti palju ei toimu, ning millised on soovid, mis tulevad otse hingest? Mida meie hing tõeliselt vajab?

Mõned asjad võtavad veidi aega, enne kui nende eesmärk kohale jõuab. Kõik raskused, mida olen elu jooksul läbinud ja probleemideks pidanud, on tagantjärele mulle palju rõõmu valmistanud. Olen aru saanud, et sügaval sisimas ma olengi neid väljakutseid soovinud, et jõuda sinna, kuhu mul on vaja jõuda. Kõik need katsumused on osa minust ja minu teekonnast, osa elust endast, mida ma südamest austan.

Mõistan, et vahel on üsna raske olla ummikus, millest väljapääsu ei oska leida. Võime vaadata igale poole, aga vastuseid ei näe. See on suur väljakutse, aga oluline on alati säilitada rahu ning usaldada elu, millel on meile tohutult üllatusi varuks. Iial ei tasu olevikku negatiivselt tõlgendada, kui meil puudub laiem pilt. Ühel hetkel võib elu tunduda kui põrgu, aga kunagi hiljem oleme selle eest hoopis tänulikud.

Vaigista oma mõistus ning too näole hoopis üks suur naeratus. Kui oled piisavalt rahunenud, siis usun, et suudad oma olukorras näha ilu. Võta vapralt väljakutse vastu ja katsu mõista, et teadmatus ja põnevus ongi see, mida ihaldad! Kui meile oleks kõik vastused ette antud, siis kaoks elust ära kogu müstika. Seega tasub tähelepanelikult kuulata oma südant ja küsida, mis on tõeliselt oluline?

Aitäh vastamata palvete eest!

Järgnevalt olen kirja pannud mõned elulised näited, mis annavad ettekujutuse, kui abistavad ja õpetlikud võivad olla meie probleemid, kui me selleks loa anname. Kuna meie otsustame, kuidas me oma elu tõlgendame, siis on kasulik näha selles nii palju positiivset kui võimalik, või suhtuda asjadesse vähemalt neutraalselt ja avatult. Igal inimesel on unikaalne elu, mille ta saab rakendada nii enda kui ka kogu maailma heaks.

Ma hoidsin suurema osa elust oma raskuseid ja väljakutseid enda sees peidus, et teisi mitte koormata, kuid nüüd ma pean kõiki “jamasid” suurepärasteks kingitusteks, millest saavad kõik õppida. Kui inimesed näevad, et õnne on võimalik tunda mis iganes valu korral, on see minule püha ning sellepärast olen otsustanud panna kõik enda igapäeva kogemused inimkonda teenima.

Olles tänulik kogu oma elu eest, tunned enda hingega ühtsust, millel pole piire! Iga hetk võib olla sedavõrd kaunis, et sa isegi ei oska sellele midagi lisada. Mitte miski ei saa anda juurde sellele, mis sul juba olemas on. Kujuta nüüd ette, kui võimas võib selline elu olla! Tänulikkus on üks erilisemaid harjumusi, mida inimene saab enda hüvanguks kasutada ja mis loob just sellise teadvuseseisundi, mis materiaalsed imed loomulikuks teeb. Mida rõõmsam sa oled, seda rohkem rõõmu ellu tõmbad.

Üksindus

On arvatavasti tõsi, et puudega inimene pole kõige suurem naistemees. Ta võib saada kõigiga väga hästi läbi ja olla tüdrukute jaoks üks parimaid sõpru, aga kui palju leidub naisi, kes vaatavad teda teise pilguga? See on siiski inimlik, et otsitakse alateadlikult meest, kes on vitaalne ja võimeline kaitset pakkuma. Ja romantiline suhe märgatava puudega inimesega on kindlasti väljakutseks nii mõnegi inimese egole. Muidugi on alati erandeid ja ma olen veendunud, et see sõltub eelkõige
inimese vaimsusest ja energiast, kuid kindlasti pole erivajadustega inimene mingi ihaldusobjekt, kelle järgi naised jookseksid.

Aga kes ütleb, et see on halb? Mis siis, kui me ei ole romantilises ja seksuaalses mõttes populaarsed? Kas see on üldse vajalik?

Kunagi olin minagi pettunud, et ma ei olnud selline nagu teised. Uskusin, et ma pole piisav. Aga ühel hetkel ma taipasin, et ma ei tahagi pealiskaudset suhet tüdrukuga, kes on minuga koos valedel põhjustel. Kes sooviks upitada enda ego mind ära kasutades, või varjata oma sisemist ebakindlust ja leevendada hirmu üksinduse ees.

Kui vaadata maailmas ringi, siis mida me näeme? Nii palju suhteid on loodud illusioonide põhjal ja põhjustavad inimestele igasuguseid kannatusi. Võib-olla tuntakse üksteise vastu alguses suurt kirge, kuid sageli muutub suhe teineteise ärakasutamiseks. Kardetakse üksindust ja klammerdutakse teise inimese külge, piirates tema vabadust. Tekivad igasugused ootused ja minnakse tülli, kui nendele ei vastata. Väga harva on maailmas näha tingimusteta armastust, mis aitab suhtes olla tõeliselt vaba ja õnnelik.

Ma mõistsin, et mul on isegi vedanud, et mul pole olnud palju kogemusi naistega, sest ma tean, et mind on ootamas väga eriline kaaslane, kes tuleb minu ellu täpselt õigel ajal ja õigel eesmärgil. Ja pealegi, mida ainulaadsem kogemus, seda erilisem see on. Olen näinud sageli eakaaslaseid, kelle jaoks on romantilised kogemused üsna enesestmõistetavad. Nende suudlustes olen ma harva tõelist austust ja armastust näinud. Paljud inimesed rahuldavad kõigest oma füüsilisi vajadusi ega oska päriselt hinnata lähedasi hetki teise hingega. Samas ma olen täiesti kindel, et kui kunagi tuleb minu aeg, siis ma tunnen selle üle nii suurt tänulikkust, et mul hakkavad pisarad voolama. See on loomulik, kuna minu jaoks tähendab see midagi palju enamat. See oleks märk sellest, et ma olen muutnud oma saatust ja läbinud täieliku transformatsiooni. Arvatavasti jookseksid paljud mälestused minu peast läbi ja ma oleks lihtsalt nii uhke oma sisemise lapse õnne üle. See sisemine poiss, kes kunagi tundis ennast väga üksinda ja õnnetuna, viiks täide oma unistuse, ja selle üle oleks mul muidugi ülimalt hea meel.

Esimene suudlus sümboliseeriks minu elus suurt tervenemise momenti ja tean, et tunneksin veel suuremat tänulikkust selle üle, kust ma olen tulnud ja kuhu olen jõudnud. Usun, et tõeliselt väärtuslik suhe tekib meie ellu siis, kui oleme kõigepealt leidnud iseennast ja õppinud, mida tähendab enesearmastus. Kui me suudame olla õnnelikud sõltumata lähedastest inimestest ja muudest välitingimustest, siis me suudame maailmale pakkuda ka suuremat austust. Ja elu on kinkinud mulle ideaalse keha, et tunda ära sellist tingimusteta armastust.

Tean, et inimesel, kes soovib ennast siduda inimesega, kes on ühiskonna kriteeriume arvestades teistest erinev, on süda õigel kohal. Ta ei hooli sellest, mida teised arvavad, ning suudab näha ilu igas inimeses. Aja jooksul sain ma aru, et tüdrukud, kellega ma tahtsin koos olla, ei pakkunudki mulle sisimas suurt huvi. Ka mina ihaldasin kõigest kogemust, et saada endale kinnitust, et olen väärtuslik. Teistel eakaaslastel ju olid romantilised kogemused, seega ma soovisin neid samuti. Nooremas eas ma ei osanud veel üksindust nautida ja seega vajasin, et keegi minu elule tähenduse annaks. Aga iga kord, kui ma vaatasin pealiskaudsusest kaugemale, tundsin, et ma ei olnud tegelikult sellisest suhtest huvitatud.

Nüüd, kui ma olen õnnelik ilma ühegi põhjuseta ja naudin täielikult iseenda seltskonda, ei tunne ma enam vajadust kellegagi suhtesse astuda. Muidugi on mul omad huvid ja unistused, kuid need ei kontrolli mind. Ma olen need vabaks lasknud ja usaldan elu, et juhtub see, mis juhtuma peab. Olen oma südame avanud, nüüd lihtsalt lasen elul voolata ja viia mind põnevate teekondadeni. Olen tänulik selle eest, mis mul on, ja loon imesid oma sisemise õnnega, mis toob mulle kindlasti igatpidi küllust juurde.

Kunagi ma kartsin, et jään igavesti üksi. Nüüd ei tundu see minu jaoks enam nii suur probleem. Olen leidnud oma tõelise kutsumuse ja tunnen isegi tänulikkust, et mul on võimalus iseendaga tegeleda. Minu missiooniks on saada kõndima, ületada oma hirmud ning inspireerida kogu maailma, ning sellest mulle piisab.

Suhtesse astumine ei tohiks olla minu meelest eesmärk omaette. See on pigem väärtuslik boonuskogemus ja võib inimese arenguteel väga vajalikuks osutuda, aga see ei ole elu mõte. Minu jaoks on palju tähtsam tunda seda, et loon väärtust kogu maailma jaoks ning suudan panna naeratama nii palju inimesi kui võimalik. Tahan tervendada seda planeeti ja seda on mul teha nii suur au, et rõõmust mul puudu ei jää. Arvan, et inimesed, kes muudkui otsivad romantilist suhet ega suuda üksi olla, otsivad pigem iseennast. Kui inimene tunneb ennast sisimas terviklikuna, siis pole tal vaja midagi või kedagi, et õnnelik olla. Õnn on meie enese sees, ükskõik kus või kellega me oleme!

Autor: Madis Mark

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Uuestisünd ehk mandunud ratastoolipoisist säravaks superstaariks

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.